reklama

Rusko slabne, medveď krváca, ale „pabédy ňet“

Na Ukrajine našli smrť tisícky ruských vojakov a hrdzavie tam ohromné množstvo drahej techniky, no víťazstva niet.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Ruský „karábľ“ Moskva, ktorý išiel po zásluhe na chuj, stál približne 750 miliónov dolárov. Loď Saratov v hodnote 400 mil. USD leží tiež na dne Čierneho mora a najnovšie Ukrajinci vážne poškodili i loď Makarov, z ktorej Rusi odpaľovali riadené strely, ktorými denacifikovali ukrajinské nemocnice a škôlky. Celkovo takto prišli už o 10 lodí.

Okrem toho v ukrajinskej zemi „odpočíva“ 1 000 tankov, 200 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 340 bezpilotných lietadiel, 2 700 bojových vozidiel pechoty, 80 zariadení protivzdušnej obrany, 1 900 automobilov, 170 kaťuší, jeden raketový komplex Iskander v hodnote 100 mil. USD a tak ďalej. Spolu s nákladmi na logistiku a tylové zabezpečenie sú to miliardy a miliardy dolárov, ktoré mohli byť zmysluplne použité do infraštruktúry a na zlepšenie života chudobných spoluobčanov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celú tú drahú nadobro zničenú vojenskú techniku nebude možné v krátkom čase nahradiť, to je isté a niektoré zbraňové systémy sa nebudú dať vyrábať vzhľadom na sankcie vôbec. Okrem toho zahynulo už 25 000 ruských vojakov a zranených môže byť trikrát toľko. Neefektívne  vedenie vojnových operácií  sa odráža aj v tom, že nehynú len vojaci, ale i generáli a vyšší dôstojníci.

Morálka vojakov je veľmi nízka a keby nebolo rabovania, tak by už dávno odišli domov. Ten žold by za to nestál. O tom svedčia i potýčky medzi Buriatmi a Čečencami, ktoré vyústili do prestrelky o ulúpenú koriť, ktorá skončila mnohými zranenými a dokonca i mŕtvymi na oboch stranách. Takto vyzerá ruský svet, ktorí prišiel oslobodzovať a denacifikovať. Hanba na hanbu a „pabédy ňet“. Celý svet čaká s čím vyrukuje Putin na oslavách 9. mája na Červenom námestí v Moskve. Západné tajné služby očakávajú, že vyhlási mobilizáciu a Ukrajine vojnu (akoby to už od samého začiatku nebola vojna). Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov to dementoval, ale keď to dementujú, tak to z najväčšou pravdepodobnosťou bude pravda, nakoľko už vyčerpali všetky dostupné zdroje k dosiahnutiu ich cieľov, nech už boli akékoľvek.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Jedna vec je istá, a síce, že Putin si odhryzol príliš veľké sústo a je len otázkou času, keď sa to začne naplno prejavovať. Rusko je izolované od zvyšku civilizovaného sveta a mieri..., kto to dnes vie povedať. Momentálne to Kremeľ finančne tak nepociťuje, keďže ceny ropy a plynu vzrástli, ale po chystanom embargu na ruskú ropu a neskôr i na plyn bude nemožné straty nahradiť, keďže Európa je pre Rusko kľúčový zákazník. Najviac si to odskáču bežní Rusi, ktorí  budú viac a viac chudobnieť; i tak to išlo s nimi dole vodou, priemerný dôchodok je okolo 17 000 rubľov a lepšie to nebude. Otázkou je, čo sa za to bude dať kúpiť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dobrou správou je, že ruský medveď zoslabol a krváca. Statoční Ukrajinci mu nedávajú dýchať a už má toho plné zuby. Miska váh na bojisku sa pomaly preklápa na stranu Ukrajiny, ktorá už na mnohých úsekoch prechádza do menších protiútokov ako v nedávnej ofenzíve severne od Charkova, kde ukrajinská armáda natoľko postúpila, že ruské delostrelectvo už nebude môcť ostreľovať mesto z diel. Rusi mohutne útočia na Donbase, ale Ukrajinci umne a urputne udržiavajú líniu frontu.

Celú tú absurdnú situáciu popísal ruský milionár Oleg Tiňkov na instagrame: „Generáli precitli z opitosti a zistili, že majú armádu na hovno. Ak je takáto armáda, aj všetko ostatné v krajine stojí za hovno. Utápa sa v rodinkárstve, lokajstve a úradníckom hnoji?“

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ruská armáda má ohromné straty a ukazuje sa, že jazýčkom váh budú moderné zbrane, ktoré Západ posiela na Ukrajinu, ako aj  nezlomné odhodlanie Ukrajincov brániť svoju vlasť; ako sa spieva v ich hymne: „Dušu, telo, obetujeme za našu slobodu.“ Držme Ukrajine palce, aby nad Orkami zvíťazili a poslali ich tam, odkiaľ prišli.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  203
  •  | 
  • Páči sa:  4 527x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu