Som zvedavý kam až zájde Viktor Orbán v stupňovaní protieurópskych postojov

Už teraz je to zlé, ale môže to byť ešte horšie. Otázka je pre koho.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Keď už boli volebné lístky pri nedávnych voľbách v Maďarsku takmer spočítané a bolo jasné, že Fidesz na čele s Viktorom Orbánom vyhrá aj tieto voľby, tak za veľkého jasotu svojich prívržencov pristúpil k mikrofónu a…

A človek si pomyslel, že sa poďakuje svojim voličom za podporu, čo aj urobil, a povie zopár všeobecných fráz, ale to by nebol Orbán, aby sa nepustil do svojich nepriateľov. A to do Bruselu, ktorý si mohol ušetriť peniaze, ktoré vyhodil na dohliadanie férovosti volieb, ďalej ponížil opozíciu, že je príznačné že povolebný míting organizovali na zamrznutom klzisku, ďalej klasika Soros a na záver si ešte kopol do chudákov Ukrajincov a ich prezidenta Zelenského. Už som len čakal, že vychváli Putina za to, že robí na Ukrajine „vznešenú vec“. Normálne mi zatuhlo, ale to napokon neurobil.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veľký hrdina, ktorý si to zjavne užíval. Isteže nič proti výsledkom volieb, vyhral ich presvedčivo, ale jedným dychom treba povedať, že neboli férové. Poviem v čom. Predovšetkým v tom, že médiá nedávali rovnaký priestor opozičným stranám a to bolo očividné. Celkom slušne hovorím po maďarsky a na televíznych staniciach sa z každej strany  hovorilo len o úspechoch strany Fidesz a o Orbánovi. A to ešte v deň volieb v priamom prenose, normálne mi to pripomínalo Putinovu propagandu, ktorá sa deje v Rusku.

Televízny hlásatelia a diskutéri tam rozoberali ako sú ľudia s Viktorom spokojní, ako chce Viktor mier a bezpečnosť pre svojich občanov a aká je opozícia zvrátená, že chce na Ukrajinu posielať vražedné zbrane (žeby podobnosť s Ficom bola iba náhodná?) a len Orbánov Fidesz je predurčený preniesť maďarský národ cez tieto ťažké časy. Bodaj by neboli ľudia spokojní, keď pár mesiacov pred voľbami Viktor rozhadzoval štátne peniaze, tu na podporu mladých ľudí, tu na podporu rodín s deťmi, tu pre seniorov a samozrejme aj pre svojich ľudí. To napokon aj  z európskych peňazí robí neustále. Zlý Brusel, ale peniaze mu nesmrdia.

SkryťVypnúť reklamu

Opozíciu tvorilo šesť strán, ale bolo to také nesúrodé zoskupenie, kde by sa ťažko hľadal nejaký prienik v ich programoch. Navyše tam figuroval stále ten nenávidený Gyurcsányi, no bol by to zázrak, keby vyhrali. Ale čo je úplne alarmujúce, že sa do parlamentu dostalo radikálne pravé krídlo strany Jobbik (niečo ako Kotlebovci). Strana má v programe zrušenie Trianonskej zmluvy a Benešových dekrétov, úpravu hraníc a v podstate likvidáciu demokratického systému.

Možno budeme napokon aj my spokojní s Viktorom Orbánom, lebo nikdy neviete, či nepríde niekto horší. Maďari sa jasne vyslovili.  Či to bola dobrá voľba sa uvidí neskôr, keď prídu problémy, alebo  keď vyschne prameň peňazí z Bruselu. Na Slovensku má Viktor tiež veľa sympatizantov. Žeby to niečo signalizovalo? Nuž uvidíme, možno nás napokon príjemne prekvapí. Pred Európskou úniou stoja veľké výzvy a potrebujeme jednotu ako nikdy predtým. To je jediná naša šanca ako sa ubrániť proti vonkajším nepriateľom. Tak Viktor skús už konečne tým Ukrajincom odpustiť, nech už ti vyparatili hocičo. Už len kvôli tým mŕtvym deťom a neuveriteľným zverstvám, ktoré tam Rusi páchajú.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  943x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
SkryťZatvoriť reklamu