Videli ste tie mŕtvoly nevinných civilistov, ktoré ležia na uliciach ukrajinských miest po ústupe vojakov „slávnej ruskej armády”?

Nalaďte si ukrajinskú televíziu, ale pozor, je to len pre silné povahy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na uliciach Buči a iných ukrajinských miest ležia mŕtvoly civilistov bez rozdielu veku, ktorých jediné previnenie bolo, že sú Ukrajinci. Ženy so zaviazanými rukami a prestrelenými hlavami, starí, či mladí a aby toho nebolo málo, vyskytli sa prípady, že Rusi sa neštítia tými telami zakryť nástražné míny, aby zabili aj tých, ktorí by ich chceli pochovať. Ukrajinskí vojaci si musia dávať veľký pozor a riešia to tak, že priväzujú na ich telá dlhé lano, aby sa  pri ich odťahovaní chránili pred potenciálnym výbuchom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nechcem to tu ďalej rozoberať, len som chcel poukázať, čím všetkým tí úbohí Ukrajinci musia prechádzať. Toto je pravá tvár ruskej armády a jej najvyššieho veliteľa Putina: „Keď už ma nevítate kvetmi, tak vás zmasakrujem!“

Tak čo, vy všetci „naši“ úbožiaci? Už vám dochádza na akej strane stojíte? Blaha, Fico, Čarnogurský, domáci fašisti a zradcovia? Kedy si už konečne uvedomíte, že za toto vraždenie je zodpovedná tá Kremeľská chunta, ktorá poslala svoje vojská „denacifikovať“ mierumilovných obyvateľov suverénneho štátu. Normálny človek počas svojho života mení svoje postoje, počúva i iné názory, číta, premýšľa, ale obávam sa, že vy ste natoľko zadubení, že nebudete nikdy schopní povedať slovo vojna, ale donekonečna budete verklíkovať, že „porušenie medzinárodného práva“.

SkryťVypnúť reklamu

Rusi nemajú úctu k životu, oni chcú len územie. To vidíme aj na Donbase a v Luhansku. Neprestajne posielajú do útoku vlnu za vlnou a ani nezbierajú svojich padlých. Tá ich taktika sa od druhej svetovej vojny vôbec nezmenila. Putin sa dostal do vlastnej pasce pri pomenovaní tejto vojny, keď ju nazval „špeciálnou vojenskou operáciou“, lebo teraz nemôže vyhlásiť mobilizáciu. To nejde premenovať, lebo doteraz sa celá propaganda vyhýbala pomenovaniu vojna. Takže čo urobili? No vyhlásili skrytú mobilizáciu. Chcú naverbovať 135 000 brancov vo veku 18 – 27 rokov, ktorých by po päťmesačnom výcviku poslali na Ukrajinu - do toho mlynčeka na mäso.

SkryťVypnúť reklamu

Dúfam, že už sa konečne zavrie plynový kohútik, či už to urobí EÚ alebo Rusko, ktoré aby zdvihlo kurz rubľa, blafuje, keď požaduje platby v rubľoch. Myslím si, že to by Ukrajincom veľmi pomohlo a „ťažoba“ by sa presunula do krajiny „pôvodu“. Keď vidím, čo sa deje v Mariupole, ako nemajú čím kúriť, tak sa hanbím. Urobme to čím skôr, aby sme ukázali, že stojíme za hrdinským ukrajinským ľudom a že sloboda a demokracia neopúšťa svojich ľudí.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  929x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu