Vyzerá to tak, že ruskej armáde dochádza dych, keď povoláva zálohy. Stretnutie Putin - Lukašenko

Podľa posledných správ Putin neverí svojej armáde. Napokon komu on verí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Celkom by ma zaujímalo o čom sa Putin s Lukašenkom zhovárali na poslednom stretnutí, ale nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem, že mu Putin na začiatku (ako na každom ich stretnutí) urobil krátku trojhodinovú prednášku o histórii a o jeho predurčení urobiť „Sajúz“ znovu veľkým ako za čias ZSSR a iné nezmysly.

Bolo úsmevné ako to Lukašenka zaujalo lebo s vytreštenými očami si neustále  utieral tvár vreckovkou. No a keď už mal Luki i trenky mokré, tak Putin zakončil: „Daváj iďóm asvabóždiť Ukrajínu.“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na to mu Lukašenko roztraseným hlasom oponoval, že to asi nebude také jednoduché, nakoľko bieloruský ľud mu to asi nezožerie a on nemá takú podporu, síce na papieri má, keďže sfalšoval výsledky volieb a referendum, ale nie si je istý, či by sa vojsko neobrátilo proti nemu. No a Putin mu na to asi povedal, že to nebude žiadny problém, veď on to už doma robí celé roky a keď chce, tak sem pošle zelených mužíčkov, ktorí obsadia hlavné posty v armáde a potom už mu v tom nebude nič brániť.

A tak sa rozišli, ktovie s akým výsledkom. Putin potom odletel do „Rasíje", dal si kúpeľ a neskôr si rozkázal poslať report o počte zbombardovaných materských škôlok, nemocníc, pôrodníc a centier pre liečbu rakoviny. Medzitým sa vyslovil ruský minister obrany Šojgu, že Rusko mierilo len na vojenské zariadenia a používa pritom vyslovene presné zbrane.

SkryťVypnúť reklamu

Takže tak.

Rusko posiela na Ukrajinu ďalšie jednotky, zrejme zálohy a nových brancov a už teraz je jasné, že to na splnenie ich cieľov nebude stačiť, nech sú tie ciele akékoľvek. Ruské jednotky utŕžili veľké materiálne a ľudské straty, Ukrajinci hlásia, že 31 ruských práporových taktických skupín nie je schopných bojovať a morálka ruských vojakov tiež nie je bohvieako vysoká. Ani sa im nečudujem.

Putin, robí personálne čistky, stáva sa z neho non plus ultra paranoik, málokomu verí, ale Šojgu zatiaľ zostáva jeho najbližším spolupracovníkom.

Záver nemám ako aj tá nezmyselná a krvavá vojna. Ešte bude pribúdať ďalšie utrpenie civilistov, pokiaľ...

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  929x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu