Donald Trump "úraduje"

A tiež Fico

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Donald Trump pre Fox News povedal, že by radšej nemusel zvýšiť clá na Čínu. Americký prezident povedal, že mal „dobré, priateľské“ rozhovory s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ale pohrozil „masívnymi“ clami a sankciami proti Rusku, ak sa jeho vojna s Ukrajinou neskončí. Povedal, že Federálny rezervný systém by mal znížiť sadzby, aby zmiernil cenové tlaky na Američanov, a plánuje sa „v správnom čase“ porozprávať s predsedom Jerome Powellom.

Bank of Japan zvýšila svoju úrokovú sadzbu na najvyššiu úroveň za posledných 17 rokov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obavy z inflácie v eurozóne sa vracajú. Prognózy zníženia sadzieb Európskou centrálnou bankou sa po prvom štvrťroku rozchádzajú, pričom depozitná sadzba sa na konci roka pohybuje od 1,25 % do 2,5 %, ukázal prieskum agentúry Bloomberg. Politici zatiaľ nemenia kurz a tento týždeň v Davose zopakovali, že prichádza ďalšie uvoľňovanie.

Zdroj: Bloomberg

Moja úvaha: inflácia na Slovensku vzrastie, po skončení akcií v obchodných domoch avizovaných do konca januára.

Na záver "joke" : Ficov veľký humbuk; zvolaná bezpečnostná rada v štýle dlažobných kociek.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  316
  •  | 
  • Páči sa:  11 852x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

764 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
INESS

INESS

106 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu