reklama

Pokuta za myšlienkový zločin

Všetko najlepšie pán prezident Vladimír Zelenský k Vašim dnešným narodeninám. A pošlite už mordor do čerta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Represie za antivojnové pozície v Rusku pokračujú. Diktatúra stalinského typu neprestáva, ruské orgány skrývajú pravdu o vojne, rozsievajú strach a terorizujú vlastné obyvateľstvo.

V krátkosti:

Pevcov - poslanec Dumy, podumal a navrhuje zbaviť občianstva svojich spoluobčanov za vyslovenie vlastného názoru; za očierňovanie Ruska.

Dvaja študenti dostali pokutu 55 000 rubľov za položenie kvetov k pamätníku Lesie Ukrajinky v Moskve. Odvážni Moskovčania prinášali kvety k tomuto improvizovanému pamätníku, aby si uctili pamiatku civilných obetí ostreľovania ukrajinského mesta Dnepra ruskou armádou dňa 14. januára tohto roku. Dôvod (?) diskreditácia armády.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dievčinu, ktorá sa tiež prišla pokloniť k pamätníku zatkli na dvanásť dní a obvinili ju z neposlušnosti voči policajtom. Zobrali jej telefón (ten berú každému koho zatknú) a dostala navyše pokutu 50 000 rubľov.

Ďalší občan RF sa previnil tým, že napísal do úvodzoviek „špeciálna vojenská operácia“. Dostal pokutu 33 000 rubľov.

Pokutám sa nevyhnú ani deti. Najnovšie zobrali moskovskí policajti na oddelenie žiačky 5. ročníka základnej školy za to, že pokreslili Avatara žlto - modrou farebnou kombináciou. Zaujímavé, až obludné na tom je, že ich udal riaditeľ školy.

Myšlienkový zločin spácha každý, kto si iba pomyslí, že s touto takzvanou špeciálnou vojenskou operáciou nie je všetko s kostolným poriadkom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pozor, toto ale neplatí pre všetkých. Putin už tiež použil na označenie špeciálnej vojenskej operácie slovo vojna, ale čo si dovolil Prigožin, tak to už je silná káva. Povedal, že na generálnom štábe a na ministerstve obrany sedia klauni, ktorí si ani nečuchli k  pušnému prachu. Toto nemal, veruže nie. To mu Putin nezabudne. On rozhoduje a nie nejaký Prigožin, i keď mal úspechy ako naposledy v bojoch o Soledar, kde zahynula väčšina väzňov z jeho súkromnej armády.

Asi zabudol, že čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  202
  •  | 
  • Páči sa:  4 505x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu