Je desiatka šťastné číslo pre Petra Sagana?

Kto sleduje cyklistiku na tohtoročnom Giro d'Italia, ten bol nadšený priebehom desiatej etapy, v ktorej sa celý tím Bora-Hansgrohe doslova obetoval v prospech Petra Sagana s neistou koncovkou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Taktika bola jasná, „odpárať“ v dvoch stúpaniach čo najviac čistokrvných šprintérov, aby to mal Peter v závere jednoduchšie. Takto v papučkách pri televízore sa nám to pekne sledovalo, ale všetci pretekári v pelotóne ( a aj vrchári) mali čo robiť, aby sa udržali. Dokonca aj Egan Bernal po skončení etapy priznal, že to nebolo až také jednoduché. Cyklisti Bory ťahali na špici a išli na hrane, popritom si ale museli dávať pozor, aby im Peter stíhal a videli sme to ohromné úsilie, tú vôľu, ktorú do toho dával. Táto taktika napokon slávila úspech, keď tomu tempu nestíhali šprintéri ako Tim Merlier, Dylan Grönewegen a nakoniec ani Giacomo Nizzolo. V stúpaniach sa udržal ale Fernando Gaviria, Davide Cimolai a prekvapivo aj Elia Viviani. Na čelo pelotónu prišli aj cyklisti z týchto tímov a pomohli borcom Bory navýšiť tempo a definitívne sa zbaviť prenasledovateľov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a potom sme si s napätím počkali na záver etapy, ktorý bol v skutku veľmi zaujímavý. Peter išiel do posledného úseku z čela, Viviani urobil chybu, keď sa nezavesil za svojho pretekára, ktorý mu chcel rozbehnúť šprint a vyčkával. A potom to prišlo, ako blesk z jasného neba vyštartoval Molano, ktorý rozbiehal šprint pre Gaviriu, ten na sekundu zaváhal, čoho využil Peter a zavesil sa za Molana a v poslednej zákrute 200 metrov pred cieľom sa od neho odpútal stíhaný Gaviriom, ale Peter išiel ako za starých čias a nedal mu šancu ho predbehnúť.

Peter sa svojmu tímu odmenil za obetavú prácu víťazstvom v etape a dostal sa na čelo bodovacej súťaže o cyklámenový dres.

SkryťVypnúť reklamu

Peter má na desiatky zjavne šťastie, lebo aj pred rokom vyhral desiatu etapu po fenomenálnom výkone. V tom roku sa mu nie príliš darilo, ale bol to znovu on a bola ohromná radosť sledovať, ako zobral šťastie do vlastných rúk a nôh a v stúpaniach sa zbavil Arnauda Démara, ktorý bol dovtedy v šprintoch neporaziteľný (aj z dôvodu, že mal „vláčik“) a v poslednom stúpaní sa zbavil aj Bena Swifta a sám si prišiel pre víťazstvo.

Peter Sagan nás stále baví a robí nám radosť. Ďakujeme Peťo a nech ti to vydrží, čo najdlhšie!

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  157
  •  | 
  • Páči sa:  2 812x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
SkryťZatvoriť reklamu