100% ne istý biznis.

Písmo: A- | A+

Každé náboženstvo  je iba hnusný kšeft s čímsi,  čomu hovoríme  smrť.

 

 

 Uvedomujeme si sami seba, svoju existenciu, " že som to ja". Dôkazom je napríklad to, že sa spoznávame v zrkadle. Nie sme sami! Dokážu to ľudoopi, delfíny aj kosatky a dokonca najmúdrejšie vtáky - krkavcovité.

 Čo je zarážajúce, že tieto zvieratá akosi chápu smrť. Keď uhynie slon, alebo vrana ostatní sa s ním "lúčia." Obkolesia ho, a dlho sa na neho dívajú. Je im jasné aj v tých ich vraních mikromozgoch, že je koniec. Že tohto alebo túto už neuvidím, a už nikdy si spolu nezalietame.

 Len ľuďom to nechce byť jasné. Tak strašne sa boja toho ničoho čo príde, že si vymysleli najrozličnejšie kľučky, ako sa tomu vyhnúť. 

 Reinkarnácia - prevteľovanie. Ak si sa choval ako sviňa, narodíš sa znova, ale ako prasa. Ak si nekonal čestne ako muž, narodíš sa ako žena. Naozaj, ženy sú len muži "vo výkone trestu." Ak si zomrel násilnou smrťou ako zviera, narodíš sa ako človek - preto je medzi nami toľko svíň a volov.

 Spústa ľudí verí na " minulé životy" tiež forma reinkarnácie.

Ale najčastejšia predstava je: po smrti Večná blaženosť - raj alebo: Večné zatratenie - peklo.

 Čo sa týka pekla, je zúfalo bez fantázie. Všetkých nás oheň nepríjemne popáli, tak v pekle všetkých náboženstiev čerti alebo démoni fungujú ako kuriči. Niekde aj ako kuchári, keď treba hriešnikov nialen grilovať, ale aj variť. Dante Alighieri s jeho bujnou fantáziou vymyslel až 10 druhov trestov, ale oheň pekelný nevynechal. (Kap. XIX )

 Najrôznejšie formy raja od podrobne opísaného moslimského, (nekončiaci sex musí byť tiež nekonečná nuda), až po nikde nekonkretizovaný kresťanský. V biblii je síce opísaná záhrada Eden, len neviem ako by sa tam tie miliardy mŕtvych pomestili, keď bola projektovaná len pre dvoch.

 Keby ma tam nevzali, určite pôjdem k Hinduistom. Verím aj im - pre istotu. A ešte zostanú v zálohe pastafariáni, ktorí majú v raji gejzír s pivom. 

Tiež mi nieje jasné z akého materiálu je duša. Pokiaľ vieme, všetko čo existuje je zložené z častíc, a tie majú hmotnosť. Ak je niečo nehmotné, tak to jednoducho neexistuje.

 Nedokážem si predstaviť nieže večnosť, ale ani len mizerných 66 miliónov rokov čo vyhynuli dinosaury. Ale ľudia ktorí veria, že svet bol stvorený 23. októbra 4004 pred Kristom, - ako vypočítal istý Usher - si to predstavia zrejme hravo. 

 Už odišlo pár ľudí, ktorí by si bezpečne zaslúžili po smrti raj. Ani jeden mi odtiľ nezavolal, ani len SMS-ku neposlal. Žeby tam nebol signál?

 Nedokážem to rozumom pochopiť, takže mi zostáva iba veriť.

A sme doma.
 VIERA je ten naj istejší biznis v dejinách ľudstva! 

Skryť Zatvoriť reklamu