O Malom Bosorákovi

Písmo: A- | A+

Žil raz jeden vynálezca, a toho každú chvíľu niečo napadlo. Raz užitočné, raz menej, až raz vymyslel čosi, čo nikto nechcel.

 Nachodil sa, presviedčal, ale všade ho odmietli. Až mu ktosi poradil ísť za Malým Bosorákom, a dal mu adresu. Predstavil si chatrč, na dverách ľudská lebka, a pri ohni zoschnutý starec sedí a v kotlíku strašné jedy varí.Divil sa vynálezca, keď ho taxík zaviezol do vilovej štvrte a zastal pred obrovskou mramorovou stavbou. Ochranka ho zaviedla do obludne veľkej kancelárie, a tam v kresle z kože snežného leoparda sedel Malý Bosorák. No, malý. Bol veľký, mladý, v perfektnom obleku, a rovno sa ho opýtal aký má problém.

"Vymysle som biele zubné výplne - po našom plomby- a nejdem to nikde predať"
 Rozumiem, to chce poriadnu reklamnú kampaň, povedal Malý Bosorák. Ale každá takáto akcia sa musí o niečo opierať. O niečo festovné a nespochybniteľné. Trvanlivosť? No to je prvý problém,priznal vynálezca menšia ako u pôvodných. Cena? No to je druhý problém. Vysoká. A čo takto jednoduchšia aplikácia? To je tretí problém. Materiál tuhne len ožiarením UV svetlom. A tie lampy vyrába váš brat? Nie, švagor. Je mi to jasné, prehlásil Malý Bosorák. Bude to trochu problém, teraz musím odcestovať, ale o tri dni príďte, niečo určite vymyslím.
 O tri dni sa vynálezca dostavil a videl Malého Bosoráka v dobrej nálade. Mám to! Keď sa náš produkt nemá čím pochváliť, nezostáva nič iné, len ohovoriť konkurenciu. Minamata! Čo to je?, podivil sa vynálezca. Záliv v Japonsku, kam továrne vypúšťali ortuťový odpad v takom množstve, až sa rybárom začali rodiť ťažko zdeformované deti. A ako to súvisí s mojím vynálezom? Podivil sa vynálezca. Teraz sa plomby robia z amalgámu, a ten obsahuje ortuť! to by ste mali vedieť. Bude stačiť pár obrázkov tých nešťastných detí, a k tomu text: A toto máte v ústach! A ľudia sa tak zľaknú, že si tie vaše nešikovné, a netrvanlivé plomby budú bežať kúpiť za trojnásobnú cenu! Nerozumiem, priznal vynálezca. Doteraz im to neškodilo, a je to prudko jedovaté? Nóóó kedy ako, poškrabal sa Malý Bosorák za uchom. Keď vezmem striekačku a fuknem vám do žily 5ml ortuti, čo myslíte ako dlho budete žiť? Minútu?..... päť? hádal vynálezca. Ak vás nezrazí auto, tak ešte 40 rokov tu budete krepčiť odtušil Malý Bosorák. Kampaň spustíme na jar.
 A tak sa aj stalo .Vynálezca zbohatol, jeho švagor ešte viac, ale najviac zarobil Malý Bosorák. A to je koniec rozprávky? Ale kdeže. Malý Bosorák je naozaj čarodejník a má nápoj nesmrteľnosti. A tak aj dnes vás, milé deti hravo presvedčí, že v špenáte je najviac železa, že z čokolády sa kazia zuby, že vajíčka sú samý cholesterol a že bravčová masť a pečená hus sú priam jedy.
Neverte mu deti, on nemôže iba klamať, hneď by ho ľudia prekukli, on hovorí aj pravdu, aby bol dôveryhodný. Tak mu pre istotu neverte ani slovo.

Skryť Zatvoriť reklamu