Fľaštičky

Písmo: A- | A+

Všimli ste si ich? Sú všade. Pri chodníkoch, pod zatiaľ holými kríkmi, v kvetinových hriadkach, pred obchodom, ale aj pred kostolom. Prázdne fľaštičky, ktoré pôvodne obsahovali 0,04 litra 40% alkoholu rôznych značiek.

Pred malou predajňou potravín, ktorá sa nachádza na prízemí veľkého bytového komplexu, postáva vždy podvečer rad mužov rôzneho veku v predpísaných odstupoch, aj bez odstupov, s rúškami aj bez rúšok. Z diaľky budili dojem starostlivých otcov rodín, ktorí čakajú na čerstvé pečivo reklamované vo výkladných skriniach obchodu, aby potešili ženu a deti.

Prišla som bližšie a konečne som našla zdroj, odkiaľ sa berú prázdne fľaštičky s obsahom 0,04 litra 40% alkoholu značky fernet, hruška, slivka, vodka a iné. 

Od okienka práve odstúpil muž, vo veľkých robotníckych dlaniach mal zo dvadsať fľaštičiek a s úsmevom na tvári ich rozdával kamarátom. Možno mal meniny, alebo len tak, po dlhej karanténe doma. Všetko bolo v poriadku, rúška, odstupy, nezdržiavať sa a nekonzumovať pri okienku a ešte aj nestrácať ľudský kontakt s priateľmi. Z druhej strany toho istého bytového komplexu, opäť z okienka, podávajú pivo a tak sa pri istých odstupoch pravidelne vytvárajú popred činžiak súvislé zástupy ľudí a ten vyzerá ako pri obliehaní Leningradu. Všetko je teda v poriadku, pravidlá dodržiavané, národ vynaliezavý, podnik zachránený pred bankrotom, len ma mrzí, že som tri mesiace nenašla okienko s dámskymi nohavičkami.

 Uvoľňovanie

 Aby tú pandémiu skaza vzala,

veď už aj zbojníci v Terchovej uvoľňujú bralá.

Pomaturitné 2030

Najkrajšiu babu si chcem konečne zobrať na mušku,

len neviem ako, keď poznám ju iba po rúšku.

Odporúčané prechádzky

Rozhodne sa začnem liečiť, dám si pivo, možno veľké,

prechádzky jarnou prírodou dávajú dnes večer v telke.

Ako ktoré

Ženy po karanténe to na nás dobre hrajú,

niektoré sú tehotné, iné tak iba vyzerajú.

Nebezpečný Sputnik 5

Aj to za vinu mu kladú, 

že ako vedľajší účinok, vie rozložiť celú vládu.

Skryť Zatvoriť reklamu