Perla Karibiku očami filmárov

Často sa ponevieram ostrovom Sv. Lucia a pýtam sa ako je možné, že som jeho krásy nevidela aj na filmovom plátne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Karibské ostrovy sú veľmi obľúbenou destináciou zahraničných filmárov, no o ostrove, kde sme sa s manželom profesionálne usídlili, sa to nedá povedať.

Hovorí so zvieratami

Najvyšší vrch ostrova Mount Gimie spolu s ostatnými krásami Sv. Lucie sa vynímal naozaj len v niektorých známych filmoch. V šesťdesiatich rokoch to bol napríklad Dr. Doolite (známejšie sú jeho remaky s Eddiem Murphym). Hlavný hrdina nám ukáže hlavne pobrežia tohto ostrova a keďže sa rozpráva so zvieratami, aj miestnu živočíšnu ríšu.

Ale niekedy sa stane že pozeráte film, ktorý sa celý odohráva v bežných lokalitách, ale zrazu príde kratučká scéna a poznáte svojmu srdcu blízku krajinu. Napríklad v druhom pokračovaní Supermana, hlavný hrdina zaletí cez pol zemegule na Sv. Luciu, aby mohol odtrhnúť svojej láske Lois nádhernú orchideu. Človek si potom uvedomí čo sú filmári schopní urobiť pre jednu scénu. Presťahovať na pár okamžikov členov štábu a natočiť niečo na tak v odľahlom mieste.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poznáte filmy Water alebo Firepower? Ani ja som nepoznala. Komédia a akčný film nie sú ničím výnimočné dilela pokiaľ sa nezadívate na krásne pláže a iné lokality, kde sa natáčali. James Coburn a Sophia Loren dokonca v spomínanom "akčniaku" neboli až takými ozdobami ako samotný ostrov (smiech).

Plavil sa sem Johny Depp

Očakávala som, že ak sa Sv. Lucia niekde objaví musí to byť predsa aspoň v jednom z mnohých dielov Pirátov z Karibiku. No dočkala som sa najmä známej vtipnej scény, v ktorej sa prvý krát ukáže vynikajúci Jack Sparrow. Blíži sa k pobrežiu Sv. Lucie a vyjadruje úctu sklopením klobúka obeseným pirátom.

Alebo ste ešte našli tento ostrov v nejakom inom zaujímavom filme? Budem veľmi rada, keď mi o tom napíšete do komentára.

Jarka Bartos

Jarka Bartos

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Od rannej mladosti si spomínam na svoju intenzívnu túžbu vymaniť sa z klasického stereotypu vidieckeho prostredia, kde som trávila detstvo. Paradoxne, ťahalo ma to do sveta a k neobyčajným cestovateľským zážitkom, ktoré som si začala plniť. Vďaka svojej ambicióznej povahe, vďaka krásnym náhodám, vďaka manželovi... V mojom uvedomelom ženskom veku je skutočne zaujímavé sumarizovať si spätne ušlé udalosti. Je to ako vraciať sa do každej prežitej sekundy znovu a znovu a opať ju plne cítiť. A tak o mojej prejdenej ceste, úspechoch, zážitkoch, ale i pádcoh a ponaučeniach píšem a nechávam sa uniesť na všetky tie miesta opäť a opäť. Čas totižto dodáva okamihom gráciu, význam a zmysel, ktorý sme tam pred tým vôbec nemuseli vidieť... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu