Výsledky a radosti Košickej jari

Ďalší dôležitý týždeň v rozvoji Košíc je za nami a my naplno pokračujeme aj počas prichádzajúceho leta.

Výsledky a radosti Košickej jari
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

NOCKE je hotové. Rovnako tak nový športový areál na KVP. Tréningové centrum pri KFA bude čoskoro nasledovať. Ďalší dôležitý týždeň v rozvoji Košíc je za nami a my naplno pokračujeme aj počas prichádzajúceho leta. To si však treba aj užiť, preto neváhajte navštíviť zápasy ME 21 vo futbale na KFA. Alebo amfík, na ktorom začína košické filmové leto s parádnymi snímkami. A ak vám najväčšiu radosť spravia kvety, kolegyne zo SMZ si pre vás prichystali skvelú vec. Viac v mojom novom blogu.

NOCKE - ŠPORTOVÝ AREÁL NA KVP - TRÉNINGOVÉ CENTRUM PRI KFA 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Košice majú najmodernejší plavecký komplex na Slovensku. Máme aj jediný prekrytý 50-metrový bazén s desiatimi dráhami, ktorý spĺňa olympijské parametre. Keď si spomeniem, v akom stave bola naša stará plaváreň, je až neuveriteľné, kam sme sa za tie dva roky posunuli Je to veľké víťazstvo pre všetkých športovcov aj rekreačných plavcov, ktorí na to celé roky čakali. Neviem sa dočkať 30. augusta, kedy 24-hodinovou plaveckou štafetou slávnostne otvoríme.

V reštarte košického športu skrátka nepoľavujeme. Na Sídlisku KVP je už v prevádzke ďalší nový športový areál, ktorý počas vyučovania poslúži žiakom z domovskej ZŠ Janigova 2, ale aj ich kamarátom z ďalších škôl na KVP. V ostatnom čase a cez víkendy si tam môžu zašportovať kluby, amatérske partie a ktokoľvek bude mať chuť. Do areálu sme dostali 60-metrov dlhú tartanovú trojdráhu s pieskovým doskočiskom a multifunkčné ihrisko s workoutovou zostavou. Postavené je nové hľadisko s kapacitou 85 divákov nad ihriskom a ďalšie pre 45 divákov nad bežeckou dráhou a doskočiskom.

SkryťVypnúť reklamu

Už onedlho ku košickým výsledkom pribudnú aj dve moderné tréningové ihriská  pri KFA. Okrem nich aj vyhrievaný trávnik, šatne, klubovňa aj ďalšie zázemie. Všetko s dôrazom na kvalitu, udržateľnosť a komfort. Vďaka takmer 2 miliónom eur z Fondu na podporu športu a podpore mesta vzniká miesto, ktoré bude slúžiť nielen reprezentácii na tréningy, ale hlavne košickej verejnosti.

LETO PRICHÁDZA DO KOŠÍC

Čaro letného kina má v Košiciach výnimočné miesto. Na čerstvom vzduchu, pod hviezdami a na najväčšom plátne široko-ďaleko opäť štartuje Filmové leto na amfíku.

Obrázok blogu

Kino Úsmev v spolupráci s K13 pripravili aj tento rok pestrý výber filmov rôznych žánrov. Od veľkých kinohitov až po festivalové lahôdky, každý si nájde niečo svoje.

SkryťVypnúť reklamu

Mám pre vás ešte jeden skvelý tip –  Košice sa vďaka kolegyniam zo SMZ môžu pochváliť unikátnou “fabrikou na kvety” – v predajni SMZ a kvetinárstve Ľalia na Rastislavovej ulici nájdete rastliny, ktoré sú pestované priamo v skleníkoch mesta Košice. Lokálne, čerstvé a krásne.

Jaroslav Polaček

Jaroslav Polaček

Bloger 
  • Počet článkov:  267
  •  | 
  • Páči sa:  130x

Primátor mesta Košice a stále rebel, ktorý sa už nechce pozerať cez ružové okuliare. OBČIANSKY A NEZÁVISLÝ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKošiceMoje okolieMýto a dopravcovia

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

251 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

108 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu