Hokejisti a najväčšie rozvody

Písmo: A- | A+

Ako to už u slávnych celebrít býva, vernosť a dlhodobé manželstvo nie je pre nich posvätné. Manželstvo viacerých slávnych hokejistov ako napríklad manželstvo Martina Tumu, Dominika Hašeka, Richarda Zedníka, Richarda Kapuša a iných často končia rozvodom. Nejde však len o trend medzi hokejistami, ale aj ostatnými celebritami a známymi osobnosťami. Rozvody celebrít bývajú spojené s medializáciou, aj keď sa ich celebrity snažia často utajiť.

 http://www.waltergoldschmidt.com/2012/11/the-causes-of-divorce/

Rozvod hokejistov a celebrity môže vyjsť poriadne draho, pokiaľ si pre manželstvom nezrušili bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Inak manželka dostáva spravidla polovicu majetku celebrity, čo často postačí na solídny život. Bývalá manželka hokejistu Jířího Šlégra v rozhovore uviedla, že po rozvode by mala mať nárok na 120 miliónov Českých korún.

Aj keď hokejistov manželstvo dlho nevydrží o deti sa chcú starať a preto urobia všetko preto, aby mali ich ratolesti oboch rodičov aj po rozvode. Osobný kontakt hokejistov s ich deťmi býva náročnejší počas sezóny, hlavne keď matky s deťmi žijú v inej krajine ako pôsobí hokejista. Preto sa často obmedzia na kontakt prostredníctvom telefónu a internetu na osobné stretnutia uskutočňujú mimo sezóny, kedy sa deťom môžu plne venovať.

Celkovo v Európe za posledných dvadsať rokov ubudlo sobášov. Kým v roku 1990 ich bolo 6,3 na tisíc obyvateľov, v roku 2000 to bolo 5,2 a v roku 2011 len 4,4. V krajinách EÚ mierne pribúda počet rozvodov – 1,6 rozvodu na tisíc obyvateľov v roku 1990, 1,8 percenta o desať rokov neskôr a v roku 2011 až 1,9. Najviac sa rozvádzajú Lotyši a obyvatelia Litvy, najmenej rozvodov je na Malte, v Írsku a Taliansku. Na Slovensku sa štatisticky končí takmer každé druhé manželstvo rozvodom.

U nás na Slovensku iniciujú približne dve tretiny návrhov na rozvod ženy, avšak hovorí to skôr o častejšej snahe žien pristúpiť k právnemu riešeniu problematického, rozvráteného manželského zväzku, ako o ich snahe rozviesť sa za každú cenu. Čoraz častejšie býva manželstvo rozvedené po vzájomnej dohode oboch partnerov, dnes je tomu až v 88 percentách. Medzi najčastejšie dôvody na rozvod patrí rozdielnosť pováh, záujmov a názorov, nevera, neuvážené uzavretie manželstva, alkoholizmus či agresivita. Priemerná dĺžka trvania manželstva na Slovensku dosahuje takmer hranicu 13 rokov. Infostat vo svojej správe označuje za pozitívny znak pokles rozvodov s maloletými deťmi.

K rozvodu je potrebné pristupovať zodpovedne, najmä keď z manželstva pochádzajú maloleté deti. Manželia sa síce rozvádzajú, avšak rodičmi osatnú aj naďalej. Preto ešte pred podaním návrhu na rozvod by sa každý mal čo najviac informovať o tom, čo ho čaká, ako to celé prebieha a čo bude nasledovať po rozvode. Informácie je možné dnes získať už aj z internetu, kde sú dostupné zdarma eBooky (elektronické knihy) na stiahnutie alebo z iných zdrojov.  Samozrejme rada právnika, ktorý posúdi individality prípadu, je vždy prospešná.

Skryť Zatvoriť reklamu