Andy Hryc, napriek tomu, že Pod Lampou tvrdil opak, sa verejne prezentuje ako martýr, ako obeť antidemokratického komplotu, ako nositeľ svetla pravdy.
Povedal som si, že by mu to nemalo len tak prejsť a tak sa pustím do jeho kritiky.
Andy Hryc tvrdí, že je základným ľudským právo vyjadriť svoj názor.Tomuto tvrdeniu zrejme nie je čo vytknúť.Treba však do hĺbky vedieť ako to s ním vlastne je.
Ak sa ráno zobudím a vyhlásim, že Ján Lašák je najlepším brankárom na svete, využívam právo na slobodu prejavu.Ak sa však zobudím a o 3-tej hodine rannej si zabehnem k susedovi a svoj názor mu zakričím do ucha, dotýkam sa už jeho slobody.
Svoj názor teda nemôžeme vyjadrovať akýmkoľvek spôsobom v akejkoľvek situácii.
Korporátna etika a prax hovorí, že zamestnanec, ktorý verejne kritizuje svojho zamestnávateľa NEMÁ na svojom mieste čo robiť.STV je verejnoprávna televízia, ale okrem toho je to tiež podnik-korporácia, ktorá ma svoj manažment zodpovedný za výkon.
Rybníček, ako riaditeľ STV, preto konal v záujme STV, tým pádom v záujme jej vlastníkov-poplatníkov koncesionárskych poplatkov a daní.Že zhodou okolností ma svoj minoritný podiel v tomto podniku aj Andy Hryc je údelom verejnoprávnosti.Väčšina-zastúpená-rozhoduje o menšine.
Ak chcel Andy Hryc akýmkoľvek spôsobom kritizovať STV, či už len 37 slovami, mal na to ako zamestnanec využiť nejakú internú schôdzu.Inak sa vlastne dobrovoľne vzdáva nároku na pôsobenie v takej inštitúcii.
Ak k tomu navyše použije výraz ako "ľudské práva" a "demokracia", tak musí byť všetkým jasné, že viac ako relácia Bumerang utrpelo umelcovo ego.