Pľuvanec vlády do tváre občanom

Volebné obdobia nám všetkým ukazujú aká je politika špinavá. Napríklad smeráci nás neustále zastrašujú a v prípade, ak sa niekto vzoprie, tak ako teraz učitelia či zdravotníci, tak apelujú na zdravý rozum a klamú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Je to ich prejav strachu a bojazlivosti. Ak ste Fica sledovali na jednej z posledných tlačoviek, tak jeho mimika a gestikulácia vrátane verbálneho prejavu bola ukážkovým prejavom snahy uchlácholiť verejnosť, no to, čo sa v ňom dialo by asi dokázalo zlinčovať pol republiky. Výsledkom takýchto jeho prejavov je naozaj strach. Bojí sa o moc a o to, čo stratí. Nepomôže mu ani neustále sedenie s reklamnými mágmi alebo odborníkmi na komunikáciu, ktorí ho učia ako sa správať pri jeho politických prejavoch. Včera to na svojej tlačovke, alebo skôr monológu, ukázal Draxler, ktorý nakoniec zutekal pred pravdou. Myslím, že to nebola chyba Draxlera, skôr to bola chyba Fica, lebo ho tam donútil ísť aj napriek jeho opačnému presvedčeniu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prednedávnom sa písalo a premieľalo v médiách zo strany Smeru, ako sme neopísateľne ohrození migrantmi, zrazu už nie a teraz sme ohrození učiteľmi a zdravotníkmi, o týždeň to bude asi ohrozenie politickými lídrami, lebo im kazia kampaň. Keď pozerám televíziu, tak nič iné nevidím, iba Ficoviny. Vidím jeho ,,skvelé správy" v ktorých sa pre istotu ani neukázal, radšej tam poslal decká, ktoré ani netušia čo rozprávajú.

V tejto súvislosti sa nikto nezaoberá klamstvami a zavádzaním, ktoré obsahuje táto reklama a nikto sa nezaoberá kauzami, ktoré sa pretriasajú na verejnosti z dielne tejto družiny. Nikoho netrápi, že svoje zdravie si musíme kupovať už pri recepciách v zdravotníckych zariadeniach? Nikoho netrápi, že ak sa chceme dostať do zamestnania, tak sa musíme volať Fico, Kaliňák alebo Paška alebo musíme byť známi ich známych? Nikoho netrápi, že ak sa chceme dostať k spravodlivosti, najprv si ju musíme kúpiť, lebo inak sa k spravodlivosti nedopracujeme? Nikoho netrápi, že za svoje mozole sa skladáme na megavily Váhostavu a ešte sa nám vláda vysmeje?

SkryťVypnúť reklamu

Kaliňák a Čižnár sa asi strácajú v ,,skvelých správach" , ale v tých vyššie menovaných sú obaja asi pravdepodobne po operácií obidvoch očí. Zároveň sa nikto nezaoberá tým, že strážca pokladu o hodnote miliardy eur zvanom eurofondy, Vážny, ho nakoniec vráti, pretože už asi účty na Belize sú tak preplnené, že aj samotné banky nevedia čo s tým. Potom mi príde trestné stíhanie v kauze šéfkuchára Herka v rannej schow ako nechutný žart zo strany polície.

Správanie súčasnej vlády, teda ak sa dá tak nazvať, mi neustále pripomína scény z muzikálu Neberte nám princeznú, kde sa opakujú texty ,,...ja nie, spravilo sa to samo, ja nie ja nie som Dominik.." Myslím, že k tomu textu niet čo dodať. 

SkryťVypnúť reklamu

Televízne Ficomédia prezentujú počínanie učiteľov a zdravotníkov ako ich chybu, keď sa pýtajú v reportážach kde majú teraz rodičia dať deti počas štrajkov. Myslíte, že túto situáciu spôsobili učitelia alebo zdravotníci? Nie, to je hlboký omyl, spôsobil to Fico a jeho družina. Dnes som počul reportáž v ktorej Košice idú stavať nový futbalový štadión za 15 miliónov Eur, navyše z dotácií Ministerstva školstva. To nie je už ani humorné, to je výsmech a pľuvanec do očí všetkých obyvateľov Slovenska, ale ten najväčší dostali týmto práve učitelia. To Košice potrebujú tak nevyhnutne štadión? Alebo je to znova Rašiho neutíchajúci pocit mesta športu a kultúry?

SkryťVypnúť reklamu

Toto všetko je vonku prezentované v súvislosti s učiteľmi a zdravotníkmi. Ale Slovensko netvoria iba tieto dva druhy zamestnaní. Oni sú však Tí, ktorých nepokoj dokáže najviac, v tejto dobe, zasiahnuť túto spoločnosť. No ak by sa k nim pripojili aj iné skupiny obyvateľstva, tak si dovolím tvrdiť, že Ficova družina nedokáže predstúpiť ani pred jeden mikrofón a zo zákulisia bude obviňovať všetkých, len nie seba.

Tak sa teda pýtam, kde sú nezamestnaní, prečo nie sú v uliciach? Je dobré ak nemajú peniaze na živobitie? Kde sú zamestnanci, ktorí pracujú za minimálnu mzdu niekde za pásom alebo pri vykládke vagónov? Kde sú štátni zamestnanci a ich odbory? A na čo by som rád dostal odpoveď, kde sú politickí lídri, ktorí o rozkrádaní Slovenska vedia najviac a poukazujú na ňu? Boja sa svojich preferencií? Boja sa, že ich Fico spojí s politickým podtónom ich aktivít v tomto smere?

 Nebuďte naivní, veď všetko čo Fico so svojou družinou robí má a bude mať politický podtón. Nečudujme sa, že učitelia a zdravotníci zobrali svoj osud do vlastných rúk, doteraz sa kto z Vás z opozíce o nich zaujímal? Potom sa nečudujte, ak k voľbám príde málo ľudí. Odpoveďou je práve Vaša neúčasť a nekoordinácia týchto aktivít. Fico má za sebou stranu, ktorá vládne jednofarebne, čiže nedokážete urobiť nič, čo sa týka parlamentu a schvaľovaní akýchkoľvek dobrých vecí pre občanov, takže mi vychádza, že jedinou cestou je ulica. Prečo sa jej tak bojíte? Je to predsa legitímny prejav nespokojnosti občanov. Neschovávajte sa v zasadačkách s minimálnym počtom ľudí v nej, ukážte sa na verejnosti a bojujte za občanov. Čoho sa bojíte? Straty svojich stoličiek? Ak to vnímate takto, tak si ich nezaslúžite.

Máte dnes jedinečnú príležitosť dotiahnuť skupinu právom nespokojných občanov Slovenska do úspešného konca. Ich heslo ,, Vydržíme", by Vás malo motivovať pomôcť im. Čo myslíte, dokedy to môžu vydržať, týždeň, dva? A nakoniec budú ukameňovaní, lebo štrajkovali a riaditelia ich budú na pokyn vyhadzovať zo zamestnania, lebo sa vzopreli socialistickému režimu, jeho ideológii a demagógii. 

Chcete nám všetkým formou politického striptízu ukázať aký ste transparentní ale občan sa na Vás smeje. Vy nebojujete za lepšie Slovensko, vy bojujete medzi sebou a podstata Vám uniká. Vaše hlasy sú v dnešnej dobe tak labilné, že akákoľvek negatívna informácia Vám môže ublížiť. Potom na verejnosť prenikajú informácie, že pravica resp. terajšia opozícia si nevie nájsť lídra. Akého lídra? Myslíte Procházku? Nebláznite, Procházka a líder. Potrebujete niekoho, koho verejnosť akceptuje, kto neustúpi zo svojich cieľov a ktorý sa nebude prezentovať ako mačo. Podstatou terajšej opozície by nemalo byť líderstvo jedného človeka, ale spojenie síl voči nastolujúcemu sa komunizmu. 

No a v neposlednom rade tu o chvíľu máme voľby ale stále sme nedostali odpoveď na jednu veľmi závažnú otázku. Kto a akým spôsobom eliminuje ovplyvňovanie a manipulovanie výsledkov vo volebných miestnostiach, manipulovanie pri nahlasovaní do systému štatistického úradu, pri kupovaní hlasov a podobne? V niektorých prípadoch chodíme kontrolovať voľby do krajín tretieho sveta, aby sme zabezpečili ich transparentnosť, ale čo tu na Slovensku, je to dostatočné? Určite nie.

Preto sa prestaňte predvádzať svojimi majetkami a začnite bojovať za občanov tejto republiky, máte na to ešte dostatok času do volieb.

Jozef Boledovič

Jozef Boledovič

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád ľudí a život a snažím sa byť pozitívny. V pamäti mi utkvel jeden citát ešte z čias stredoškolských: ,, Nič pre lásku neurobí, kto pre ňu neurobí všetko" A odkaz tohto citátu sa snažím aplikovať na všetko čo v živote robím. V mojom podaní by som to interpretoval takto: Nič pre akúkoľvek vec neurobím, ak pre ňu neurobím všetko. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu