Pravda o protiteroristickom balíčku

Obsah protiteroristického balíčka v rukách civilistov a populistov zameraných na moc je hrozbou pre nás všetkých !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je deň po schválení tzv. protiteroristického balíčka a je potrebné aby sme sa pozerali dopredu, pretože zastaviť ústavné a zákonné zvyšovanie počtu voličov pre stranu Smer-SD, navyše v skrátenom legislatívnom konaní, sa nám všetkým nepodarilo.

Treba totiž vysvetliť pospolitému ľudu, že drvivá väčšina z nich bola opäť a raz oklamaná a zavedená tak, ako to robieval autor výrokov ...že všetci sme galgaji, táraji a prďúsi... Čiže znova a opäť sme sa z minulosti nepoučili a nedokázali sme prehliadnuť klamstvá, ktoré nám boli všetkým predložené.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Protiteroristický balíček - ako ,,honosne a odhodlane" to znie. Presne rovnako ,,honosne a odhodlane", ako slogan ,,Chránime Slovensko". Prečo som všetko dal do úvodzoviek? Pretože chcem jasne a zrozumiteľne vysvetliť všetkým občanom, že tzv. protiteroristický balíček nie je protiteroristickým balíčkom, ale len obyčajným predvolebným ťahom našich neohrozených strážcov.

Pozrime sa teda na fakty. Aby som bol objektívny, zhrniem teroristické útoky, ktoré sa udiali v rámci Európy od roku 2011 až doteraz (zdroj: http://www.ta3.com/clanok/1072783/terorizmus-v-europe-najvacsie-utoky-od-roku-2000.html )

SkryťVypnúť reklamu

......22. júla 2011 - Najhorší útok jednotlivca spáchaný streľnou zbraňou v dejinách spáchal nórsky pravicový extrémista Anders Behring Breivik. Zabil 77 ľudí a v meste na ďalších 150 zranil. Bomby odpálil v blízkosti vládnych budov v Osle, potom strieľal na ostrove Utoya pri Osle v mládežníckom kempe vládnej strany.

11. mája 2013 - Pri dvoch bombových útokoch v tureckom meste Reyhanli pri hraniciach so Sýriou zahynulo 52 ľudí; v mieste žije mnoho sýrskych utečencov pred občianskou vojnou.

29. decembra 2013 - Pri samovražednom atentáte na železničnej stanici vo Volgograde na juhu Ruska zomrelo 18 ľudí a viac ako 40 osôb bolo zranených. Deň nato zabil v trolejbuse vo Volgograde samovražedný atentátnik 16 ľudí a viac ako 40 osôb zranil.

SkryťVypnúť reklamu

7. januára 2015 - Dvaja islamskí radikáli, hlásiaci sa k organizácii Al-Kaida z Arabského polostrova, postrieľali v Paríži v budove satirického týždenníka Charlie Hebdo a jeho okolí 12 ľudí (deväť novinárov, dvoch policajtov a údržbára); po dvoch dňoch na úteku ich polícia zastrelila. Zabitý bol 9. januára aj na nich napojený islamský radikál, ktorý v Paríži 8. januára zastrelil policajtku a 9. januára zabil štyroch ľudí v obchode s potravinami......

Budem teda pokračovať, v marci roku 2012 sa konali predčasné a nateraz posledné voľby do NR SR. Víťaz týchto volieb je nám všetkým známy. Smer-SD, mal teda od roku 2012 niekoľko jedinečných možností a v podstate otvorenú cestu, aby bez zbytočných obštrukcií opozície, ale v klasickom legislatívnom konaní, po zapracovaní všetkých konsenzov a pripomienok zo strany odborníkov a verejnosti, prijať akýkoľvek protiteroristický balíček a nikto by nebol pochyboval o tom, že je správny, akokoľvek by sa mohol obsahovo dotýkať ústavných práv ochraňujúcich slobodu občana. Teraz logicky vyvstáva otázka, čo robili a kde doteraz boli od roku 2012 členovia a sympatizanti Smer-SD v otázke ,, Chránenia Slovenska"? Pokúsim sa odpovedať Vám. Venovali sa činnostiam, ktoré sa v poslednom období dostávajú na svetlo sveta, teda činnostiam pri ktorých dochádzalo napr. ku kúpe predražených CT, ,,dolovaniu" banských pokladov a ukladania ich do alobalových vrecúšok pre ďalšie generácie a mnohé iné... po prevaleniach týchto činností si však začínajú sympatizanti víťaza volieb v roku 2012 uvedomovať, že sa blížia voľby a začínajú strácať preferencie.

SkryťVypnúť reklamu

Ale veď takýto scenár predsa nemali plánovaný. Rýchlo dali teda hlavy dokopy, využili tému utečencov a terorizmu a ,,Ochraňujú Slovensko". No a výsledkom je predloženie protiteroristického balíčka, ale pozor, v skrátenom legislatívnom konaní. A prečo? Pretože majú možnosť ešte do volieb, najprv deklarovať, a potom prijať úplne nových 2500 policajtov so zdôvodnením potreby ,,Ochrany Slovenska".

Dobre, akceptujme fakt, že ich ako spoločnosť potrebujeme, no nie som s tým stotožnený. Prečo ich ale neprijali už v roku 2012 po teroristických útokoch, ktoré sú uvedené v tomto článku, keď sú tak potrební? Vládna strana totiž neustále opakuje, že ich potrebuje dostať do ulíc, lebo je v uliciach hrozba. Dovolím si tvrdiť, že je to hlúposť aj napriek tomu, že si veľmi dobre uvedomujem nebezpečenstvo terorizmu ako takého. Prijímací proces policajtov v priemere totiž trvá jeden až tri mesiace a pri dnešnej hrozbe terorizmu môže kľudne aj menej, čo v preklade znamená, že takto strana Smer-SD kalkuluje a pravdepodobne získa legálnou, zákonom chránenou stratégiou, minimálne 2500 hlasov do volieb v roku 2016. Ak však vezmeme v úvahu ,pri dnešnej výške nezamestnanosti, aj priemernú domácnosť v počte 4 osôb, tak nám vyjde celkom slušné číslo 10.000. Čo poviete, slušný potenciál do volieb. To je však iba jedna strana mince.

Druhou stranou mince je tvrdenie vládnej strany, že potrebujú posilniť týmito policajtmi okamžite výkon služby a eliminovať hrozbu. Ale narážame opäť, prinajmenšom na zavádzanie, pretože ak aj príjme rezort vnútra 2500 nových osôb, neznamená to, že sú ihneď policajtmi a budú zaradení do výkonu služby. Tieto osoby sú totiž civili a je potrebné ich zaškoliť, vycvičiť a naučiť zaobchádzať minimálne so zbraňou. Tento proces však trvá v stredných odborných školách Policajného zboru cca jeden rok. Tak ako nám vysvetlí pán premiér a pán minister vnútra tvrdenia, že týchto 2500 policajtov pôjde do ulíc okamžite, keď do nich v skutočnosti nepôjde?! Alebo ich chce rovno z civilu do tých ulíc poslať a dať im právomoci, ktoré v protiteroristickom balíčku prijali? Pevne verím, že nie, lebo potom nám občanom naozaj hrozí reálna hrozba a nemali sme umožniť schváliť protiteroristický, ale skôr záchranársky balíček.

Jozef Boledovič

Jozef Boledovič

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád ľudí a život a snažím sa byť pozitívny. V pamäti mi utkvel jeden citát ešte z čias stredoškolských: ,, Nič pre lásku neurobí, kto pre ňu neurobí všetko" A odkaz tohto citátu sa snažím aplikovať na všetko čo v živote robím. V mojom podaní by som to interpretoval takto: Nič pre akúkoľvek vec neurobím, ak pre ňu neurobím všetko. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu