Reakcia na článok poslankyne Vaľovej

Súčasné dianie v parlamente zo strany vládnucej strany Smer je absolútnym výsmechom všetkých obyvateľov Slovenska a zároveň dehonestáciou základných princípov demokracie. Ochrana SR je len zásterkou nastolenia neobmedzenej moci..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Dnes, tak ako aj včera som sledoval a sledujem dianie ohľadne schvaľovania zmeny ústavy a mnohých zákonov v súvislosti s protiteroristickými opatreniami.

To, že si poslanci Smeru-SD robia zo Slovenska a z jeho občanov trhací kalendár, je už dávno známe a veľmi smutné. No dnes som zaregistroval článok pani poslankyne Vaľovej (Smer-SD) v súvislosti s vyjadreniami pána poslanca Galka (SaS) na adresu policajtov stojacich niekde pri obchodnom centre so služobným vozidlom na ktorom bol v činnosti maják. Pani poslankyňa sa svojím článkom pustila do pána Galka, pravdepodobne s cieľom znížiť jeho preferenčné hlasy zo strany policajtov a ich rodín, že ako si dovoľuje dehonestovať ich prácu a hádzať ich do jedného vreca. Je totiž verejne známe, že pán Kaliňák s pánom premiérom vždy urobia maximum, najmä pred voľbami, aby si získali hlasy všetkých jeho zverencov vrátane celých rodín.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Okrem iného sa pani poslankyňa vyjadrila aj v tom zmysle, že si málokto vie predstaviť aké nebezpečenstvo hrozí policajtom pri zásahoch a demonštráciách a kto, vrátane pána Galka, by išiel riskovať svoj život.

Dovolím si a pokúsim Vám odpovedať tak aby tomu porozumela nielen pani Vaľová , ale aj všetci občania a hlavne voliči Smeru-SD a ich rodinní príslušníci.

Začal by som otázkami, ktoré sú viac ako na mieste. Prečo je práca policajtov a vojakov zo strany verejnosti tak zle hodnotená? Prečo nie sme, ako občania, hrdí na prácu policajtov a vojakov? Prečo si niektorí naši menšinový spoluobčania dovolia tyčami bez akéhokoľvek dôvodu napadnúť policajné hliadky, ale pritom Vy politici vehementne ochraňujete ich konania, zároveň však moderátorku verejného média označíte za rasistku keď sa vyjadrí na sociálnych sieťach, že jej kradnú odkvapové rúry a nazve ich tak ako ich vníma aj verejnosť? Pretože ste populisti a príslušníkov obrany a vnútra využívate pre svoje politické ciele.

SkryťVypnúť reklamu

Za čas pôsobenia Vás ako aj Vašich súputníkov v Smere, predtým za čias ministra Palka, ani za čias HZDS som ani raz nezaregistroval, že by ste urobili jeden jediný krok k tomu, aby si prácu vojakov a policajtov verejnosť vážila.

Dovolím si tvrdiť, že prácu týchto ľudí svojimi politickými činmi iba dehonestujete. A to nehovorím iba o verejných vystúpeniach. Dehonestujete ju svojimi rozhodnutiami, tým, že sa do rezortov vnútra a obrany prijímajú politické kádre, rodinní príslušníci a nekompetentní bývalí ŠtB-áci, ako aj Vaši prisluhovači a neustále ponechávate v ich radoch niektorých zhnilých dôstojníkov, ktorí okrem prijímania potravy a vnímania svetla nič konštruktívne nedokážu, pretože doba Marxa a Engelsa už odbila, zato Vám však dokážu pritakávať tak ako potrebujete, lebo im sľubujete sociálne balíčky ktoré dodnes nie sú praktizované.

SkryťVypnúť reklamu

Aby som nadviazal aj na prijímanie protiteroristických balíčkov, ktoré nám môžu v dnešnej dobe viac ublížiť ako pomôcť, bolo by potrebné aby ste ako vládnuca strana oboznámili verejnosť ako Vaši vrchní predstavitelia, ako je napr. minister Glváč, chránia práva jednotlivých príslušníkov vo svojom rezorte. Málokto sleduje, že za stenami armády sa pod rúškom terorizmu prijímajú rozhodnutia, ktoré vedú k vytváraniu spoločných jednotiek EÚ vytvorených z radov vojenských policajtov, ktorí by mali byť cvičení na spoluprácu so štátnou políciou. Tento krok schvaľujem, ale všetko má svoje ale. Príslušníci týchto útvarov by mali byť elitou. No v radoch našej Vojenskej polície vládne anarchia a samoderžavie, kde sú vysokopostavení dôstojníci podozriví z páchania trestných činov šikany, mobingu a bosingu na svojich nižšie postavených dôstojníkoch a v prípade, že sa títo snažia uplatniť si právo na ochranu svojej osobnosti, tak sú perzekuovaní , sú zastrašovaní, ponižovaní a nakoniec donútení odísť. Pri obrátení sa na inšpekciu ministra obrany alebo priamo na ministra obrany ich samotní minister potupí výsmechom priamo z očí do očí. Ale čo je ešte väčšie chrapúnstvo je skutočnosť, že Tí, čo porušovali zákony, sú prevelení na teplejšie miestečká na veliteľstvo pozemných síl do Trenčína alebo sú priamo povýšení a stanú sa z nich hodnostne ešte vyšší dôstojníci Vojenskej polície a dostanú ešte vyššie súčasné funkcie.

SkryťVypnúť reklamu

A podobne to funguje aj v rezorte vnútra. Kde vysokopostavený dôstojník dennodenne slovne napáda svojich podriadených kopaním do dverí a urážaním ich nadávkami a hrozbou trestného stíhania za niečo čo nikdy neurobili. Opäť sa opakuje scenár ako na obrane, kde Vás minister síce nevysmeje, ale preradí dôstojníka ešte vyššie. A tých dôstojníkov čo už nemá kam preradiť, lebo sa nich sťažujú aj upratovačky, tak z nich pre istotu urobí veliteľov v rezorte obrany.

Preto sa pýtam, ak takto fungujú rezorty vnútra a obrany, čo sa bude diať, ak dostanú takýto ľudia do rúk právomoci, ktoré im Smer-SD chce dať prijatím protiteroristického balíčka?

Teraz by ste sa mala sama seba opýtať, prečo pán Galko vyslovil tú vetu, že z nich robia debilov a pakov ! Pretože to sami robíte a dovolíte. Opýtajte sa sama seba, postavila by ste sa pred dav rodín príslušníkov, ktorí trpia týmito rozhodnutiami a ktorí majú pravdu? Som presvedčení, že nie.

Opýtajte sa rodín vojakov, čo položili životy v Afganistane a v iných misiách za svoju krajinu ako si ich Vaši poprední predstavitelia uctili. Stratili tam predsa svojich otcov, synov, svojich bratov, kamarátov a boli im odovzdané iba medaile z rúk politikov, ktorí stoja iba za svojimi opancierovanými limuzínami a finančnými cieľmi a pritom si nevážia ich prácu, no využívajú ich pri hlasovaní vo voľbách ako svoje ovečky. 

Ale aby som nebol iba kritický. To čo odznelo v tomto článku je skutočnosťou. Žiadny politik, žiadny občan tejto krajiny a žiadny populista mi však nevyvráti skúsenosti, ktoré som za svoje 16 ročné pôsobenie v týchto zboroch zažil a čo všetko som videl pri tom ako sa z rezortov vnútra a armády stávajú politické volebné plagáty. Som kandidátom do parlamentných volieb a nemám iba plané reči, ale mám aj riešenia, ktoré nie sú vôbec populistické a verím, že sa budú môcť v blízkej budúcnosti aj realizovať či sa do parlamentu dostanem alebo nie, ale jedno viem, budem robiť všetko pre to, aby som otvoril oči občanom tejto krajiny a ukázal im možnosti vnútornej ochrany a bezpečnosti Slovenska. Som hrdý na to, čo som dokázal svojím pôsobením v týchto rezortoch a verte mi, v týchto rezortoch je mnoho oddaných, inteligentných a skúsených ľudí, ktorí však nemajú možnosť doviesť tieto rezorty k tomu čo si zaslúžia - k tomu, aby na nich občania boli hrdí. A to práve pre veci, čo som uviedol vyššie. Je nevyhnutne potrebné zmeniť od základov výber policajtov a vojakov, ich prijímacie konania, odpolitizovať všetky súčasti obidvoch rezortov vrátane tajných služieb, zabezpečiť riadny a transparentný výber dôstojníkov a vedúcich pracovníkov. Otvoriť verejnosti systém fungovania vnútra a obrany, a to preto, lebo nevedomosť plodí zlo a verejnosť nemá ani potuchy ako systém funguje. Je potrebné zastabilizovať procesy kariérnych rastov s motivačnými faktormi. Rád by som bol hrdý na policajtov a vojakov tak, ako sú na nich hrdí v iných krajinách sveta. Aby som si mohol byť istý, že policajt bude človek, ktorý bude plniť literu zákona a dovedie svoje právomoci na takú úroveň z ktorej budú mať rešpekt aj samotní politici.

Poslednou otázkou zostáva, prečo zastávate konania policajtov Vy a nie pán Kaliňák alebo pán Glváč teraz v parlamente, keď sa preberá zmena zákonov, ktoré aj Vám môžu raz narušiť Vaše súkromie.

Jozef Boledovič

Jozef Boledovič

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád ľudí a život a snažím sa byť pozitívny. V pamäti mi utkvel jeden citát ešte z čias stredoškolských: ,, Nič pre lásku neurobí, kto pre ňu neurobí všetko" A odkaz tohto citátu sa snažím aplikovať na všetko čo v živote robím. V mojom podaní by som to interpretoval takto: Nič pre akúkoľvek vec neurobím, ak pre ňu neurobím všetko. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu