Čo ma zaujalo ako blogera uplynulých 12 mesiacov

Písmo: A- | A+

O pár hodín to bude presne rok, čo som napísal svoj prvý blog. Chcel by som sa podeliť o veci, ktoré ma zaujali za posledných 12 mesiacov. Sú obsiahnuté v 120 blogoch.

Otázka o čom písať nikdy nebola na stole, vždy to prišlo nejak samo. Samozrejme ak človek sleduje verejné aj neverejné dianie v mnohých sférach, a dokonca rád to komentuje, nie je problém. Blogy som začal politikou a keby som si mal urobiť štatistiku, najviac je práve takýchto blogov. Nuž, od politiky závisí veľa v tejto krajine, treba sa tým zaoberať. K zaoberaniu sa politikou som veľakrát vyzýval aj vás. Ak som oslovil aspoň jedného, som rád. Mal som šťastie, minulý rok bol plný volieb. Najčastejšie som písal snáď o tých prezidentských a Radovi Procházkovi. Ak ma čítate, viete, aký som bol z neho nadšený, a aký som teraz sklamaný.

V niektorých blogoch som si zafilozofoval o demokracii, šťastí, pravde, ľudských hodnotách. To mi ostalo z esejistického obdobia. Mal som aj cestopisné články, tie som musel napísať kvôli veľkému nadšeniu z ciest. Pri historických témach som si musel toho naštudovať najviac. Zistil som teda, že písanie blogov je výbornou príležitosťou naštudovať veci mimo svojej profesie.

Keďže vysokú školu som skončil iba prednedávnom, miestami som sa zaoberal vzdelávaním. Na nevyváženosť médií som veľmi háklivý, preto som riešil aj médiá, ich moc, schopnosť informovať a zmiasť. Najviac ma ale iritujú konšpiračné teórie. Venoval som im dva rozsiahle blogy.

Ďalšia kategória blogov sa viaže na koniec štúdia. Vtedy som začal riešiť bývanie a s ním súvisiace finančné otázky, ekonomiku. Táto téma ma natoľko chytila, že sa jej venujem doteraz. Je dôležité a nutné si zvyšovať finančnú gramotnosť. Vzhľadom na svoje detstvo som musel písať o poľnohospodárstve. Vzhľadom na svoju záľubu v dobrých filmoch, musel som písať aj o nich. Kvôli môjmu pôvodu som sa zas musel venovať regionálnym rozdielom.

Čím ďalej, tým viac si uvedomujem moju konzervatívnu povahu. Svoje videnie sveta cez tieto okuliare som spracoval v porovnaní konzervativizmu a liberalizmu. Takisto v náboženských článkoch, ktoré sú osobitnou kapitolou. Od filozofických typu „Existuje Boh,“ až po praktické čo s kauzou Kuffa, čo s pochodmi za život a nadchádzajúcim referendom.

Vždy ma bavilo písanie. Na začiatku to boli opisy, eseje a rozprávania. Časom som prešiel na komentáre. Akonáhle som si uvedomil tento posun, vedel som, že by som mal blogovať. Mám aj vlastný blog, ale nakoniec sa priestor SME zdal ako ten najlepší pre vyjadrovanie sa k veciam. Tak som v januári minulého roku začal blogovať na týchto stránkach. Parametre ako čítanosť a karma sú v čomsi smerodajné, ale časom som si uvedomil, že nikdy nebudú odzrkadlovať reálnu situáciu. Diskusné príspevky sú veľakrát nekonštruktívne a útočné, ale veľakrát sú konštruktívne a nápomocné v mojom zdokonalovaní sa. Ďakujem každému čitateľovi za čítanie a každému diskutérovi za príspevky.

Skryť Zatvoriť reklamu