Bratislava môže prísť o 70 miliónov eur

Písmo: A- | A+

Tesne po komunálnych voľbách som napísal, že sa neteším z Nesrovnalovho víťazstva v Bratislave, ale treba mu fandiť. Za tých pár mesiacov sa nič nezmenilo.

Keďže bol zvolený, stále mu budem fandiť. Ide o to, že ma nepotešil ničím, nezaregistroval som nič pozitívne z jeho strany. Na rozdiel od školákov, primátorovi koncom januára ešte nie je možné vystaviť vysvedčenie. Bolo by to nefér. No nefér by bolo aj mlčať o veciach, ktoré sa dejú okolo neho od zvolenia. V médiách sa útržkovite dozvedáme, že odídenci z SDKÚ si nachádzajú nové miesta práve na magistráte hlavného mesta. Nekvitujem to. Ešte negatívnejšie vnímam vývoj okolo Starého mosta.

Keďže komunálne voľby viažu všetku energiu našich poslancov, zrejme dlhé týždne nebolo času sa zaoberať mostom. Bratislavskí mestskí poslanci podľa všetkého sa iba teraz začínajú seriózne zaoberať so stavbou. Chystá sa poslanecký prieskum na stavbe. Vraj sa obávajú, že most nestihnú dostavať a mesto nedostane na projekt príspevok z eurofondov. Faktom je, že stavba mešká asi 10 týždňov. Faktom je aj to, že sme viac ako 11 týždňov po komunálnych voľbách. Čo robili doteraz?

Až teraz zistili, že do konca roka sa to nestihne a môžeme prísť o fondy. Iste ste si všimli, že sa dlho nepracuje ani na Štúrovej ulici. Mimochodom tento rok si pripomíname 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra. Iste ste si všimli aj to, že aj na petržalskej strane je veľký sklz. A teraz vážne. Ak sa to nestihne, hlavné mesto by muselo zaplatiť 70 miliónov eur. Iba mne sa zdá, že sa tu hazarduje? Podľa odborníkov v takomto prípade by sa Bratislava dostala pod správu ministerstva financií, do nútenej správy. V praxi to znamená, že mesto by mohlo vykonávať iba bežnú prevádzku. Ja neviem ako vnímajú mestskí poslanci a pán Nesrovnal, ale bola by to asi hanba na celé volebné obdobie, ba aj na dlhšie.

Iste sa to hodí na Ftáčnika, veď on podpisoval zmluvu. Ale kontrolný mechanizmus terajšieho vedenia nefunguje dobre. Ja viem, že sa musia vysporiadať aj s Ftáčnikovým a Ďurkovského dedičstvom. Ale priority sú jasné. Nesrovnal bol najambicióznejší kandidát na primátora. Vo svetle tejto skutočnosti zlyháva. Očakávam, že predstúpi pred laickú i odbornú verejnosť, kde sa nám povie čosi o schválenej stavbe a o budúcich zámeroch. Veď tieto veci sa verejnosti týkajú. Neviem či to až tak rezonuje, ale ohrozený je náš majetok a kvalita nášho života v tomto meste.

Skryť Zatvoriť reklamu