Pán Kiska, budem Vás voliť

Písmo: A- | A+

V poslednom blogu som snáď rozumne a logicky vysvetlil, prečo nebudem voliť pána Fica. Budem voliť Andreja Kisku. V prvom kole som volil Rada Procházku, volil som ho rozumom i srdcom. Kisku budem voliť s rozumom. Aj Rado podporil Kisku, no nebudem ho voliť preto. Dôvod je jednoduchý, pán Kiska predstavuje väčšie dobro.

48 hodinové moratórium porušujem druhýkrát tento večer. Prepáčte mi to, ale nedalo sa inak. Kiska automaticky rátal s podporou hlavne Rada a pána Kňažka. Na tlačovku v utorok neprišiel Kňažko a Rado zmätkoval. Pán Kňažko síce kritizoval Kisku za scientológiu, ale vyjadril mu podporu v druhom kole prezidentských volieb. Keď sa Kňažko neukázal, Procházka začal zmätkovať, nechcel prísť k mikrofónom a potom len vyzval svojich voličov, aby prišli voliť. Kisku priamo nepodporil. Túto chybu napravil ďalší deň. Treba poznamenať aj to, že Radovi voliči naozaj majú vlastný rozum, ale to gesto tam malo byť jasné už v utorok. Pamätáte si odstúpenie Osuského od kandidatúry? Tiež nepovedal svojim voličom, koho majú voliť. Aj keď jeho SaS podporila Rada. Celkovo deklarovaná pravicová podpora Kisku je vlažná, čo na druhej strane využíva v zdôrazňovaní nezávislosti. Radičovej vyjadrenie o tom, že vyššiu šancu na úspech má Fico je tiež nešťastné pre Kisku. Práve Radičová mala silnú verejne deklarovanú podporu pravice, keď sama kandidovala za prezidentku.

Z negatívnych vecí okolo Kisku už chronicky poznáme scientológiu, jeho splátkové spoločnosti a politickú neskúsenosť. Spojitosť so scientológiou sa nepreukázala, splátkové spoločnosti pomohli veľkému množstvu ľudí. Najviac mi teda vadí tretí bod. Za prezidenta som chcel štátnika, skúseného politika. Totiž skúsený politik neznamená automaticky zlo. Keďže Ficovi vyčítam dôležitejšie veci a Kiska má šancu sa naučiť prezidentovať, volím Kisku. Pôsobí úprimným a ľudským dojmom, ale až keď si bude pán Kiska ohmatávať výkon moci, až potom sa uvidí, či jeho snaha a dobrá vôľa prinesú viac úžitku. Potrebujem ho vidieť v nejakej konfliktnej situácii.

Mal som obavu, že podobnou rétorikou ako Matovič sa bude stavať do pozície antisystémového a antipolitického kandidáta. Nestalo sa to a som veľmi rád. Budem ho voliť, pretože chcem, aby nasledujúcich päť rokov bol mojim prezidentom niekto, kto je za šírenie pozitívnych emócií, nádeje na lepšiu budúcnosť. Je chvályhodné, keď niekto dosiahol úspech nie vďaka známostiam, intrigám a kradnutiu, ale vďaka svojej práci a šikovnosti.


Naozaj dôkladne som analyzoval všetky argumenty, ktoré zazneli počas predvolebnej kampane. Ako lepší kandidát na prezidenta, ako väčšie dobro mi vyšiel Andrej Kiska. Kiska je zatiaľ slušný a zodpovedný človek, takže jeho voľba nič nezhorší, a mnohé zlepší. Neviem si predstaviť žiadny objav jeho nedostatkov, ktoré by prevýšili druhého kandidáta. Preto mu zajtra dám svoj hlas a budem dúfať, že sa stane prezidentom Slovenskej republiky.

Skryť Zatvoriť reklamu