Nemám auto, nemám motorku...

Dnes som mal od rána naponáhlo, s úmyslom rýchlo vybaviť, čo človek nestihol cez týždeň. V mojom rozbehu mestom, ma niečo prinútilo zastaviť sa a pokochať sa aspoň nachvíľu nádherou ladných kriviek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Išlo o karosérie starých áut a samozrejme aj ich jednostopových príbuzných. Svedkom tejto nádhery som bol dnes ráno v Nitre, kde sa stretli očarujúce, dnes už historické vozidlá. Pod kapotami týchto deduškov a babičiek motorizmu určite stále drieme mladícke športové srdce, pretože okolo desiatej sa všetky vydali na okružnú jazdu do okolia Nitry, samozrejme v zmysle olympijského hesla „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!". Ešte pred tým si ich však obdivovatelia mohli poobzerať a tak som učinil aj ja. Ľutujem, že nemám pri sebe fotoaparát, a preto vyťahujem aspoň svoj mobilný telefón a urobím pár fotiek.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Jedno vozidlo ma zvlášť zaujalo a tak ho obdivujem o čosi dlhšie.

Obrázok blogu

Počas môjho očarenia sa zastaví pri mne ďalší okoloidúci divák a položí mi takúto otázku: „Nechcete to auto predať?". V tom momente ma nič rozumnejšie nenapadne iba nasledovná rázna odpoveď : „Nie !". Odpovedal som sťa hrdý vlastník, pýšiac sa cudzím perím a s vnútorným presvedčením, že by som ho nepredal aj keby bolo skutočne moje. V tom momente ma napadol popevok jednej repeťáckej pesničky, „nemám auto, nemám motorku...".

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

No a potom sa už dali veteráni na štart, zavrčali motory, celý priestor sa zadymil, bolo citeľné, že títo motoroví starí rodičia už nespĺňajú emisné limity, ale pre ich zvláštne krásnu ladnosť tiel a kostier im to je odpustené. S veľkou vervou sa pustili do zápasu, keď už nič iné, aspoň dokázať svojim majiteľom, že čas a peniaze do nich investované boli naozaj dobrými investíciami. Je odštartované, no niektorí nezvládajú dlho očakávaný štart už na prvej svetelnej križovatke, a tak akoby vystavené stresu našej doby, zlyhávajú už v začiatkoch „pretekov", niektorým pomôže ešte roztlačenie, no niektorým už ani to.

Jozef Kuric

Jozef Kuric

Bloger 
  • Počet článkov:  333
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Odpočúvač ľudských príbehov, sliedič reality, predčítač, bloger majúci záľubu v literatúre a občasný fúkač bublifrkov, s prechodným pobytom v daždivom Maconde a na Facebooku. Zoznam autorových rubrík:  HistóriaNa cesteSranda musí byťBulvárŠkolstvoPolitická realitaHudobná sekciaZápisky a spomienkyNázoryPokus o literatúruCogito ergo...Tvorivosť

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu