reklama

Otvorený list chlapcovi s menom Dede

Milý Dede! Úvodom môjho listu Ťa srdečne pozdravujem. Píšem Ti preto, lebo už sa na to všetko nemôžem pozerať. V prvom rade mi je veľmi ľúto, že Ťa odvliekli z tvojej krajiny v čase, keď u Vás doma začína leto a mohol si si doma užívať teplé lúče afrického slnka. Namiesto toho si prišiel iba v tenkom futbalovom drese a v krátkych trenkách do nášho októbrového sychravého počasia. Keď som Ťa videl ako vychádzaš z letiskovej haly takto slabo oblečený, bolo mi Ťa úprimne ľúto. Aspoň, že Ti nejaký dobrák uviazal okolo krku šál.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (616)

Ďalej Som Ti nútený napísať, že podľa mňa si sa stal obeťou veľkého podvodu a mystifikácie a tento list ber ako varovanie. Jednoducho si bol parádne oklamaný. Neviem ako u Vás, ale u nás sú Vianoce až koncom decembra. Vieš, teraz je iba koniec októbra a v skutočnosti sa momentálne pripravujeme na iný sviatok. Vždy o takomto čase uctievame svojich zosnulých a všetkých svätých, takže teraz budeme hlavne rozjímať, spomínať a navštevovať naše cintoríny a nie nákupné centrá a predajne telekomunikačných operátorov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Drahý Dede, to čo Ti ukázali tvoji manipulátori nie je skutočné Slovensko, v skutočnosti v žiadnom slovenskom meste nenájdeš ešte vysvietené vianočné stromčeky. Neviem či si niekedy videl film Truman Show, je o človeku, ktorý žil svoj život v obrovských filmových ateliéroch a netušil, že v skutočnosti je hviezdou televízneho seriálu. Tak takéto niečo sa stalo aj tebe, aj ty si sa stal obeťou reklamných producentov. Vodia Ťa iba po virtuálnom svete a pritom Ťa sprosto klamú a zneužívajú, lebo si malý, zábavný a pravdupovediac aj trocha exotický.

Oklamali Ťa aj vtedy, keď Ti tvrdili, že u nás nosia darčeky dvaja. To nie je pravda, vždy nosil darčeky iba Ježiško. Santa Claus darčeky u nás nenosí, jeho vysvietený kamión s Coca-Colou sa iba každý rok preženie našou krajinou a to je všetko. Pravdupovediac, my by sme to ani nedovolili, aby nosil darčeky niekto iný, ako Ježiško. Už v minulosti sa nám podarilo odraziť útok a ochrániť tak naše deti a Vianoce pred iným tučným mužom z východu, ktorý sa volá Dedo Mráz. V súčasnosti stále odolávame aj bradatému tučniakovi zo západu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dede neviem, či si si to všimol, ale aj tá slovenská rodina, v ktorej teraz žiješ je nejaká divná. Neviem ako to cítiš ty, ale my všetci vidíme, že si z teba robia iba srandu. U nás nie je zvykom, aby sme sa posmievali z našich hostí. Je mi Ťa úprimne ľúto, keď Ťa tá škodoradostná Kikuš vyzve, aby si zopakoval vetu „Štedré Vianoce a šťastný Nový rok" a ty sa pokúšaš, jazyk sa Ti pletie a oni sa smejú jak sprostí.

A ešte dve veci. Z toho sloganu „Bukekela Vianoce" si mnohí dospeláci našej krajiny robia veľkú srandu. Nemôžem Ti to ale vysvetľovať, lebo je to trocha také škaredé a nevhodné pre deti, tak iba v skratke. To slovo bukekela sa veľmi podobá na iné cudzie slovo, ktoré opisuje činnosť, ktorú robia také zlé tety a ujovia, dokonca často viacerí ujovia jednej tete. A podobne dvojzmyselne vyznieva aj tvoja naučená slovenská veta, ktorú vyslovíš v autobuse. Vieš tú o tom, že „zasunieš a ideš", tak toto tiež chápu iba dospelí a skúsenejšia mládež, preto sa tak všetci smejú, ale inak je to veľmi nevhodné. Podobne sa takto všetci uškŕňajú aj vtedy, keď tak závistlivo pozeráš na klobásku Santa Clausa.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Tak Dede, toto som Ti potreboval napísať. Ak sa niekde v tvojom okolí nájde dobrá duša, ktorá Ti prečíta a preloží tento list, budem veľmi rád. A ak už máš niečo zarobené, tak radšej utekaj domov milý Dede, kým Ťa naši reklamní mágovia úplne nepokazia.

S pozdravom Jozef.

Jozef Kuric

Jozef Kuric

Bloger 
  • Počet článkov:  333
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Odpočúvač ľudských príbehov, sliedič reality, predčítač, bloger majúci záľubu v literatúre a občasný fúkač bublifrkov, s prechodným pobytom v daždivom Maconde a na Facebooku. Zoznam autorových rubrík:  HistóriaNa cesteSranda musí byťBulvárŠkolstvoPolitická realitaHudobná sekciaZápisky a spomienkyNázoryPokus o literatúruCogito ergo...Tvorivosť

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu