Zásady, zásady, ach tie zásady

V posledných hodinách sa často hovorí o princípoch a zásadach. Áno súhlasím. Človek by mal trvať na svojich zásadách a nevzdávať sa svojich ideálov a presvedčenia len tak, alebo vôbec. Mám tiež jedno zásadné presvedčenie,a to také, že moja rodina je to najcennejšie čo mám. Urobím pre ňu všetko, čo bude v mojich silách. Okrem iného som ešte presvedčený, že by sa nemalo kradnúť, a preto nekradnem, a odsudzujem všetkých, ktorí tak činia. Celý život zarábam peniaze len poctivou prácou a nechcel by som nikdy zažiť, aby ma niekto okradol, lebo tým by logicky okradol aj moju rodinu, ktorú nadovšetko milujem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo ak sa však raz ocitnem v takejto situácii:

Budem mať pri sebe väčší obnos peňazí, ktoré som zarobil a ušetril pre mojich blízkych. Chcem ich doma prekvapiť a splniť ich malé a možno aj väčšie sny. Na ceste domov sa však stanem obeťou zlodeja. Budem napríklad prepadnutý v tmavej uličke. Nikde nikoho, takže nemám šancu, že by mi niekto pomohol. Na núdzové volanie nie je čas. Som teda odkázaný iba sám na seba a vystavený principiálnej voľbe. Dať rodinné úspory zlodejovi dobrovoľne, alebo zachovať sa ako zásadový hrdina, s presvedčením, že by som sa mal brániť, ochrániť svoje peniaze a pritom ešte potrestať zlodeja. Lebo kradnúť sa predsa nemá.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Som zásadový človek, a tak sa prikloním ku vzdoru. Preceňujem však svoje svoje sily. Výsledok môjho zásadového postoja sa razom zmení na osudovú chybu. Zostanem ležať na dlažbe, niekde v tmavej uličke, v kaluži krvi a okradnutý do posledného centa. Teda bez peňazí pre rodinu, ktorej som chcel splniť sny, a ktorú som tak neskonale miloval.

Podobnosť zákerného zlodeja s eurovalom je čisto náhodná.
Podobnosť zásadového hrdinu so stranou SaS je viac ako náhodná.

Jozef Kuric

Jozef Kuric

Bloger 
  • Počet článkov:  333
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Odpočúvač ľudských príbehov, sliedič reality, predčítač, bloger majúci záľubu v literatúre a občasný fúkač bublifrkov, s prechodným pobytom v daždivom Maconde a na Facebooku. Zoznam autorových rubrík:  HistóriaNa cesteSranda musí byťBulvárŠkolstvoPolitická realitaHudobná sekciaZápisky a spomienkyNázoryPokus o literatúruCogito ergo...Tvorivosť

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu