reklama

Desatoro „kádrových“ poznámok (Babiš, Fico, Kurz, Krčméry, Pázmaň,...)

Svet sa rýchlo mení, čo platilo včera, dnes už nemusí platiť. V posledných dňoch som zažil udalosti, ktoré vo mne vyvolali pár myšlienok s kľúčovými slovami: Babiš, Fico, Kurz, Krčméry, Pázmaň, Gombita, Hamšík, Tóth, Majerský...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

1.A.Babiš: Môj dávny názor bol - Babiš vysoko vyhrá. Ak bude treba, prezident ho amnestuje a bude premiérom. Ako pri voľbe prezidenta USA, médiá sa netrafili. Útočili proti s úplne opačným výsledkom. Tretina českých voličov bola zmanipulovaná? ÁNO vyhralo vo všetkých okresoch, tí, čo predtým vyskakovali by mali zaliezť do kanálov. ÚPN prehráva jeden súd za druhým, kto zaplatí súdne trovy? Bude sa súdiť aj s ďalšou tisíckou ľudí na zoznamoch? Majú ich evidovať, vďaka za to, ale nemajú rozhodovať, kto tam je oprávnene a kto nie. Názor Ústavného súdu SR týždeň pred českými voľbami bol platenou inzerciou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2.R.Fico: V r. 2012-16 SMER na mnohé upozornenia na korupciu a tunelovanie nereagoval. Premiér vtedy aj dnes povie, čo v minulosti robili tí "druhí" a praskne dverami. Vtedy mal za sebou 83 poslušných hlasov, dnes ich nemá. Ak nazve prezidenta "daňovým podvodníkom", spochybňuje vlastný štát. Aj jeho výrok z 21.10.2017: „Chceme sa 5. novembra zobudiť do rána, kedy bude Slovensko červené a nie hnedé alebo zelené" je trápny. V parlamente som často spomínal prípad, keď balík peňazí z Eurofondov pridelený Žilinskej univerzite a potom firme OHL zo Žiliny sa postupne strácal v piesku. Poslednú firmu, ktorá mala zaplatiť za plynofikáciu objektu univerzity doviedli do krachu a 126 tisíc Euro firme Inštalatér nezaplatili. MZVaEZ SR neskôr dalo firme OHL postaviť budovu, stavali aj autostrády. Iba vyrovnať likvidačný dlh čestnému podnikateľovi nestihli. V NR SR som to spomínal veľa krát, aj vlastným to už išlo na nervy. Jeden telefonát premiéra, ale aj mnohých iných, mohol všetko vyriešiť, neurobili ho. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

3.S.Kurz: Už Július Fučík povedal: "Je jeden svet a predsa sú dva svety." Predtým a aj po roku 1989 - Rakúsko a Slovensko. Tam vidno, že myšlienka kresťanskej demokracie žije. Delí nás iba pár kilometrov ale aj 25%-ný rozdiel vo volebných výsledkoch ľudovcov, napriek tomu, že u nás sú kostoly plné a v Rakúsku prázdne. Kurz je mladý sympaťák, zažil som ho na stretnutí seniorov vo Viedni. Dobre si uvedomuje, že jeho kľúčovým voličstvom sú seniori. V Rakúsku ich je 350 tis. registrovaných, orientovaných na ÖVP. 

4.Silvester Krčméry: S Ľubom Feldekom sme, na jeho pozvanie, prežili 20.10.2017 v Modrom salóne Národného divadla nezabudnuteľný večer. V jeho výbornej hre Nepolepšiteľný svätec sa náročných úloh bravúrne zhostili Matej Marušin, a.h. a Richard Autner. Je to história zatknutia, vyšetrovania, surového mučenia a dlhého väzenia Silva Krčméryho - excelentné predstavenie na hranici zdravia hercov. Najmä mladí sa dozvedia, čo bol komunizmus. Škoda, že Modrý salón je taký malý!

SkryťVypnúť reklamu
reklama

5.Peter Pázmaň: Trnavská univerzita oslávila 12.10.2017 štvrťstoročnicu svojej novodobej existencie. Na začiatku v r. 1992 bol Mečiarov cirkus, menenie zámkov ministrom kultúry, tvrdohlavosť prvého rektora Antona Hajduka. Ako prorektor v r. 1997-2000 som povedal delegácii z Európy, ktorá rozhodovala o tom, či TU dostane cez stotisíc mariek, že socha zakladateľa TU, kardinála Petra Pázmaňa, je uliata zo sochy komunistického prezidenta Klementa Gottwalda. Vedúci liberálnej delegácie z Bruselu sa kyslo zasmial: „U vás komunistickú totalitu vystriedala cirkevná?“ a nedostali sme ani halier. Páni sedeli 40 rokov v zamatových foteloch a naraz všetko vedeli.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

6.Peter Gombita: 18.10.2017 som bol na promócii, kde kňazovi Petrovi Gombitovi udelili titul doktor h.c. Univerzity sv. Alžbety. Je to košický don Anton Srholec, ktorý sa obetavo stará o bezdomovcov a ľudí na okraji spoločnosti. Zabehol súvisle zo Slovenska do Ríma štyridsať maratónov, pápež František na neho upozornil prof. Vladimíra Krčméryho, keď tento navštívil Vatikán.

7.Marek Hamšík: Pred pár dňami som videl Juventus - Lazio, aj AS Roma - Neapol, potom Inter - AC Milan. Plné štadióny, výborný futbal, aj rozhodcovia, do poslednej sekundy dramaticky boj. Marek Hamšík exceloval. Taliansko ide "len" do baráže Majstrovstiev sveta vo futbale, tam kde dúfalo byť aj Slovensko. Ich futbal a atmosféru na štadiónoch však nemožno s nami porovnávať. Nemáme na to. Kto na to začína mať, rýchlo ho kúpia do zahraničia. Futbal je však aj vecou srdca, nielen peňazí. 

8.Matej Tóth: V r. 1991-2 som bol predsedom prvého Antidopingového výboru ČSFR, ktorý zhodnotil doping v dobe, keď išlo o "slávu socialistického športu". Odvtedy sa v športe všeličo zmenilo, v prospech peňazí a biznisu. Pred olympiádou sa „kolektívnou vinou“ odrovnali Rusi, aj ich paraolympionici, v rámci „antiruských "opatrení. Všetkých obvinili, ako neskôr nášho olympijského víťaza Mateja Tótha, aj keď Rusi neboli schopní, ako on, investovať 60 tisíc Euro na svoje očistenie. Aj hospodárske sankcie Rusku skôr pomáhajú, nám určite škodia.

9.Milan Majerský: Nedávna konferencia v Prešove ma presvedčila, že Milan Majerský má veľkú šancu stať sa predsedom VÚC. Éra SMER-u aj tam pomaly končí, byť roky na jednej funkcii si nutne vyžaduje zmenu. Aj iné som si všimol. Keď chcete ísť na olympiádu, musíte roky trénovať a byť známou tvárou. Keď cestujete autom, všade sú drahé bilboardy kandidátov na poslancov VÚC. Isto sú medzi nimi aj budúce hviezdy, ale kandidáta, ktorého názory, činnosť a vzdelanie nepoznám, nemôžem voliť. Dnes sa môže každý presadzovať mnohými spôsobmi, aj na blogoch, twitteri, facebooku, youtube, instagrame. Sľubovať, že doprava sa zlepší v prepchatej Bratislave je krásne, ale ako? Štyri roky boli mnohí ticho a zrazu všetko vedia?

P.S. 17.10.2017 som mal v Pálffyho paláci v Bratislave prezentáciu svojej knihy: Ľudia a doba - z môjho života. Knihu uviedli Ľubomír Feldek, Anton Hykisch, František Mikloško, Ivan Šimko a Juraj Spuchľák, kultúrny program urobili Mikloškovci. Som rád, že desaťročná práca sa skončila.

Jozef Mikloško

Jozef Mikloško

Bloger 
  • Počet článkov:  286
  •  | 
  • Páči sa:  38x

Mám tri na štvrtú minus dva rokov (bŕŕŕ), 54-tí rok ženatý, štyri deti, dvanásť vnukov, troch pravnukov. Do r.1989 som bol vedec - matematik, potom politik, poslanec, prorektor, publicista, veľvyslanec v Taliansku (2000-2005), spisovateľ, závislák na FB. Od r. 2005 som dôchodca, vydavateľ najmä vlastných kníh (7), hudobno-dramatického CD-čka Ona, Ono a On, predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska. Pravidelne športujem, počúvam klasiku a rád sa smejem. Zabudol som, že od 11.3.2012 som sa stal poslancom NR SR a od 6.3.2016 som sa stal zasa slobodný človek, ktorému nedávno vyšla ôsma kniha: Ludia a doba -z môjho života (MarenčinPT). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu