Kauza Kristus alebo arogantný odkaz občanom?!

Od 1.5.2012 sa skupina nespokojných občanov rozhodla formou nenásilného protestu poukázať na nečinnosť v riešení káuz a škandálov, ktoré sa udiali od roku 1989 až doteraz. Obliehaním priestoru pred Generálnou prokuratúrou v Bratislave a Štúrovej ulici chcú poukázať na fakt, že zákon v Slovenskej republike neplatí pre každého rovnako. Hneď od začiatku sa dištancovali od akéhokoľvek násilia a prípadného ochromenia dopravy alebo ničenia spoločného majetku ako tomu bolo pri protestoch Gorila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Hneď prvý deň však protestujúci narazili na prekážku, ktorú im pod nohy postavilo VZN Mesta Bratislava-Staré mesto a pod hrozbou pokuty museli z chodníka odtrániť všetky kriedové nadpisy. Na chodníku pritom nebolo napísané nič dehonostujúce alebo urážajúce. Boli tam len kiedou na chodník vypísané všetky mega kauzy, ktoré sa od roku 1989 vďaka nečinnosti alebo skôr veľmi dobrej činnosti Generálnej prokuratúry podarilo zamiesť pod koberec. To však bol ten najmenší problém. Dnes ráno sa na dverách Generálnej prokuratúry objavil oznam s fotografiou Ježiša Krista nesúceho kríž s podnadpisom...a následne žiadame dôsledné prešetrenie UKRIŽOVANIA Ježiša Krista!. Keď som ten oznam zbadal prvý krát povedal som si nič proti recesii. Ale keď som sa dozvedel, že uvedený oznam podľa svedkov na dvere GP vylepil prislušník polície vraj pod dohľadom pracovníka GP rozhodol som sa celú vec dať do médií. Jednak prostredníctvom blogu a jednak formou tlačovej správy. Chcem sa touto cestou opýtať občana, ktorý tam ten oznam nalepil o čo mu vlastne išlo. O zosmiešnenie celej akcie Occupy? O diskreditáciu organizátorov akcie. Chcel sa nebodaj vysmiať samotnému Ježisovi Kristovi alebo chcel touto svojou aktivitou poukazať na fakt, že občania občania stojte si tu koľko chcete aj tak sa nič vyšetrovať nebude. Nebudem viacej rozmazávať celý prípad. Mohli sme jednoducho ten oznam zlepiť dole a bolo by po probléme. No nakoľko daný oznam nenalepili účastníci protestu rozhodol som sa konať tak ako konám.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia si sami urobia názor. Ľudia sami zhodnotia neuvážené skutky uvedeného prislúšníka. A on si bude musieť sám spytovať svoje vlastné svedomie ak vôbec nejaké svedomie má. Vážený pán príslušník nie je vôbec podstatné či veríte v Boha alebo nie podstatné je to, že každý si je za svoje skutky a činy zodpovedný sám a verte mi spravodlivosť si nájde každého je to len a len otázka času.

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu