Kedy začnete hovoriť pravdu súdruh Fico?

Myslím, že táto vec trápi nie len mňa, ale mesiac po voľbách už aj vašich voličov a sympatizantov, ktorí pochopili, že čochvíľa bez straníckeho trička s nadpisom SMER-SD budú musieť držať len hubu a krok. Lebo čo poviete vy, súdruh Fico, je čistejšie ako Kristovo oko. Škoda, že len podľa Vás. Vaše skvelé nominácie na posty ministrov som už rozobral v mojom článku ( Nový vládny kabinet - čo meno, to odborník) až na nomináciu pána Malatinského. Toho pána ani rozoberať netreba, lebo je nad slnko jasnejšie, že ste tú nomináciu utajoval do posledných dní kvôli tomu, aby sa vlna kritiky na Vašu hlavu zniesla čo najneskôr. Ale písať dnes budem o Vás, súdruh Fico, nie o Vašich TOP odborníkoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Aby som Vám, súdruh Fico, ozrejmil, čo ma vedie k tomuto kroku vyzvať Vás k tomu, aby ste začali hovoriť pravdu, tak v nasledujúcich riadkoch si Vám dovolím pripomenúť zopár vašich výrokov. Nech si každý čitateľ urobí svoj obraz a zhodnotí, či Vaše odpovede boli pravdivé a úprimné, alebo len dôsledne nacvičené, demagogické, populistické a zavadzajúce.

"Čo je na tom, že niekto pred siedmimi rokmi prenajal dom? Keď má niekto nehnuteľnosť a prenajal ju pred siedmimi rokmi, tak nech ju prenajme aj Fidelovi Castrovi. Ja som zvedavý na prácu pána Malatinského“ – toto je Vaša odpoveď na otázku či nevidíte konflikt v tom, že pán Malatinský prenajíma vilu pánovi Haščákovi. Viete, problém je v tom, že sa pýtam na pána Haščáka, a nie na to, či pán Malatinský prenajíma nehnuteľnosť.

"Ak niekoho nachytáte, že nehovorí pravdu, môžete mu v zápale politického boja povedať, že je klamár." – toto je Vaša odpoveď, súdruh Fico, na otázku, či sa ospravedlníte pani Radičovej, že ste ju nazval klamárkou. Súdruh Fico, pýtam sa, či sa jej ospravedlníte a nie na zápal politického boja.

"Ja nebudem nič potvrdzovať, ja nebudem nič vyvracať, pretože my s tým nemáme nič spoločné" – toto je Vaša odpoveď, súdruh Fico, na otázku, či ste boli alebo neboli v odpočúvanom byte z kauzy Gorila. Dobré ráno, súdruh Fico, ja sa pýtam, či ste v tom byte boli alebo neboli, a nie či niečo budete potvrdzovať alebo vyvracať.

Tých Vašich výrokov je ešte ďaleko viac. A tak sa pýtam, súdruh Fico, kedy začnete hovoriť pravdu a nič len pravdu? Kedy sa začnete ozaj správať podľa svojho vedomia a svedomia, a nie podľa toho, čo Vám mecenáši a sponzori nadiktujú. Kedy sa postavíte konečne pred národ a poviete mu pravdu o Mečiarových amnestiách, o vražde ministra Duckého, o zavlečení Kováča ml., o vražde Remiáša, o Lexových kauzách, o vražde Ernesta Valka? Kedy nám poviete pravdu o nástenkovom tendry, o zbabranom mýtnom systéme, kedy nám poviete pravdu o Gorile? Kedy sa konečne postavíte ako chlap a poviete ľuďom pravdu, že celá politika je hrou finančných skupín, a prestanete ľudom klamať, že Vám ide o ich blaho. Ste spojený s tým, čo sa tu za 22 rokov dosiahlo?

Ak chcete, súdruh Fico, vyviesť krajinu z týchto – s prepáčením – sračiek, tak sa postavte k tomu, ako chlap a povedzte ľuďom pravdu. A ak naozaj pravica nesie vinu za tento stav v tejto republike, tak sa nebojte pomenovať veci pravým menom a pričiňte sa o to, aby vinníci boli potrestaní a nevinní očistení. Lebo momentálne vidím len upevňovanie vládnej moci a nechcem byť zlým prorokom, ale o pár mesiacov sa zabarikádujete v tých Vašich štruktúrach tak, že ďalšie tendre už nebudú visieť ani len na nástenke. Moc policajných zložiek upevníte tak, že sa ľudia budú báť otvoriť si ústa, aby neboli vystavení perzekúcii. A ak zrušíte FNM, tak ani pánboh už nezistí, koľko miliónov sa cez ruky Počiatka a Malatinského preleje do vreciek Vašich chlebodarcov.

A za posledné, prestaňte už konečne s tou vetou „nechajte nám 100 dní“, lebo ozaj by som rád vedel, kto túto somarinu vymyslel. Načo potrebujete 100 dní? Aby ste pozametali svinstvo, čo napáchala pravica? Lebo ona to isté urobila, keď prišla na úrad po Vás. Dokedy budete zametať jeden po druhom?

Začnite hovoriť pravdu, súdruh Fico, lebo sám viete, že roky utekajú a môže sa Vám veľmi ľahko stať, že skončíte ako súdruh Mečiar a nikto si na Vaše lži už nespomenie. Verte mi, lož sa ľahšie zabúda ako pravda. Ale ak Vám nie je hanba aj naďalej pokračovať vo Vašej ceste lží a poloprávd, tak pokračujte. Božie mlyny melú pomaličky, ale isto, súdruh Fico!

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu