Nový vládny kabinet - čo meno to odborník...

A je to vonku: okrem jedného postu sme sa konečne dočkali vládneho kabinetu, ktorý nás povedie k istotám, o akých sme ani nechyrovali. Je to kabinet plný odborníkov, a dokonca sme sa dočkali aj nominácie nestraníkov, takže ozaj si môžeme vydýchnuť, že našich 1,2 milióna občanov nám zvolilo vládu snov, ktorú nám môže závidieť celý svet. Nedalo mi však, aby som si čo to nepozisťoval o nových ministroch a naozaj vedel, s kým budeme mať ďalšie štyri roky tú česť. Tu je moje krátke pátranie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Ministerstvo obrany JUDr. Martin Glváč - pána Glváča som si dovolil trošku pretriasť v obchodnom registri SR, a nič zvláštne som nenašiel. Veď pozemky v Čiernej vode bola asi len novinárska kačica a jeho kontakty na pána Póora a mafiána Svobodu sú asi tiež len sci-fi. Pôsobenie vo firmách, ktoré majú veľa spoločné s pánom Flašíkom, sa potom už zdajú úplne sladko čajové, keby ale nemali sídlo na Súmračnej ulici a nepôsobila by v nich aj pani budúca premiérová S. Ficová. Najzaujímavejšia je firma PRVÁ LOBBING a.s. Bože, aký to výstižný názov. Pán budúci minister obrany má dokonca dobré kamarátske vzťahy s bývalým šéfom SIS Mitrom, takže o obrane asi bude vedieť svoje. Ale pána Glváča by som ja skôr posadil na ministerstvo kultúry ako na obranu, lebo pôsobenie vo firmách Jánošík a.s., Štúdio Koliba a.s. a EUROPA 2 a.s. mu skôr dáva nálepku mediálneho magnáta ako odborníka na riadenie obrany tohto štátu. No nechajme sa prekvapiť, či budeme pod vedením pána Glváča pokojne spávať. Každopádne je pán Glváč finančne za vodou, tak hádam nebude pokračovať v pochybných vykrádačkách cez obranu ako jeho predchodcovia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ministerstvo financií Ing. Peter Kažimír - obchodný register mi tiež vyhodil toľko položiek s týmto menom, že som nestačil čítať, ale pri pánovi Kažimírovi stačí napísať len graf a cena plynu a je nám všetkým jasno, koľká bije. No snáď my máme jasno, ale či má jasno aj pán Kažimír, ťažko povedať. Otázka pre voličov: zverili by ste danému pánovi starostlivosť o vaše súkromné financie?

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter - pán Richter je typickým príkladom amerického sna. Niekdajší technicko-hospodársky pracovník v CALEX Zlaté Moravce to dotiahol až na ministra. No ale skúste mi niekto vysvetliť, ako a odkiaľ má pán Richter skúsenosti s oblasťou práce, sociálnych vecí a rodiny. Doteraz pôsobil vo výboroch pre obranu a bezpečnosť, kontroloval činnosť SIS a činnosť Vojenského spravodajstva, tak nechápem. Veď uvidíme a necháme sa prekvapiť. Môj názor je taký, že pán Richter je skôr truhlík ako odborník na danú problematiku. Ale radšej truhlík, ako E.T. Tomanová.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo spravodlivosti JUDr. Tomáš Borec - priezvisko Borec ma príjemne prekvapilo. Uvidíme, aký bude pán Borec borec v boji proti korupcii a organizovanému zločinu, a aké meradlo spravodlivosti nastaví, lebo obchodný register mi skôr ukázal na oblasť financií ako na oblasť spravodlivosti. Mám na mysli jeho pôsobenie v Citibank a.s. Ale môžem sa aj mýliť, možno je JUDr. Tomášov Borcov viac.

Ministerstvo zdravotníctva Zuzana Zvolenská - tieňová ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny vystúpila z tieňa a ide rovno tam, kde je potrebná. Veď kde inde vedie cesta zo Spoločnej zdravotnej poisťovne cez Všeobecnú zdravotnú a poisťovňu a Dôveru ako na ministerstvo zdravotníctva. Možno sa za jej ministrovania dožijeme toho, že PENTA začne rozdávať dotácie a ozdraví naše choré zdravotníctvo, alebo to bude naopak a ďalšie kšefty a zadlžovanie bude len tak fičať. Nechajme sa prekvapiť. Mne je táto blondínka celkom sympatická, len škoda, že ako žena, a nie ako odborníčka.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo životného prostredia Ing. Peter Žiga - tento milý blonďáčik je fajn chlap, zdá sa. Dúfajme, že jeho pôsobenie v oblasti drevárskej výroby v Liptovskej drevárskej fabrike s.r.o. a Mníchovo-lehotské žriedla a.s. nebudú mať dopad na kšefty s pozemkami, kde je dostatok dreva a minerálnej vody.

Ministerstvo školstva PhDr. Dušan Čaplovič Dr.Sc - ak si niekto myslí. že titul za aj pred menom je zárukou odbornosti a kvality, tak nám pán boh pomáhaj. Nič osobné proti Čaplovičovi nemám, ale ak urobí pre školstvo toľko, ako pre ľudské práva a menšiny, tak už k tomu nemám čo dodať. Lebo tento pán neurobil zhola nič. Ale nie je namieste sa sťažovať, lebo Slovensko ešte žiadneho poriadneho ministra školstva nemalo, tak sa niet čo čudovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Ministerstvo zahraničných vecí JUDr. Miroslav Lajčák - jediný post, kde môžem povedať, že klobúk dole. Pán Lajčák je chlap na mieste, kde má byť. Lepšieho ministra zahraničných vecí si neviem predstaviť, a to hovorím s úplnou vážnosťou.

Ministerstvo vnútra JUDr. Róbert Kaliňák - idol a lámač ženských sŕdc. Pre pána Kaliňáka mám iba jeden odkaz: Robo, prosím ťa, dúfam že pri mojom častom lietaní do UK sa mi v batožine omylom neocitne nejaká výbušnina. A ak začneš konečne odpovedať na priame otázky priamymi odpoveďami, tak ten cirkus okolo Malinovej ti odpustím. Nominácia by mala byť v poriadku hlavne preto, že ak sa nemýlim, tak iba on a pán Lajčák obsadili post, ktorý úž zastávali, takže skúsenosti zaručené. Či k dobrému či k zlému, zhodnotíme neskôr.

Ministerstvo pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek - mať tak jeho angličtinu, tak som v Británii hviezda, ale čo už - či hospodárstvo a či pôdohospodárstvo - všetko jeden čert. Pán Jahnátek je ďalší z truhlíkov, ktorý bude len sedieť a jeho prácu za neho urobia podriadení.

Ministerstvo dopravy a eurofondy Ing. Ján Počiatek - no lepší flek ako dopravu a eurofondy si ani nemohol zaslúžiť. Tento pán má poriadne za ušami. Ja sa len chcem opýtať pána Počiatka: pán Počiatek, kedy je dosť? Myslím teraz na peniaze. Mne sa totiž vaše pôsobenie v sociálnej demokracii vôbec nepáči. Prepáčte mi, ak sa vás dotknem a nezávidím vám ani cent, ale ak človek s vašimi peniazmi vystupuje ako sociálny demokrat, tak mi to trošku zaváňa...hmmm, ale veď vy viete čím.

Ministerstvo hospodárstva - ??? doplním po oficiálnom potvrdení nominácie.

Takže ľudkovia moji, tu je len zopár mojich postrehov. Tí, čo ma poznáte, určite si zopár vecí prečítate aj medzi riadkami, a budete vedieť, kam som mieril. Ostatní čitatelia tohto blogu: skúste sa, prosím, zamyslieť skôr, ako mi napíšete niečo do komentárov. Ste ozaj spokojní s týmito nomináciami? Ešte stále veríte v sľubované istoty? Lebo ja veru nie....

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu