Ako zabrániť výplachu mozgov? Zvoľ si sám OFF alebo ON.

Žijeme v 21. storočí a užívame si výdobytky doby. Každý jeden deň viacerí z nás k večeru po celodennom naháňaní sa v práci sadáme do pohodlia svojich obývačiek a zapíname tlačidlo ON na svojich dialkových ovládačoch, aby sme sa prostredníctvom TV obrazovky "spojili" so svetom. Samozrejme sú aj iné možnosti ako príjemne stráviť večer, ale poväčšina z nás nemá ani chuť a ani náladu vymýšľať niečo aby sme prekvapili svoje deti, poprípade iných rodinných príslušníkov. A tak zasadneme pred TV a....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Trošku sa teraz vrátim do nedávnej minulosti, keď celé Slovensko diskutovalo, nadávalo a neviem čo všetko ešte robilo, keď sa na obrazovkách zjavili Mojsejovci. NIKTO ich nepozeral a aj napriek tomu každý o tom hovoril. Boli doslova všade. Prečo o tom hovorím. Hmm. V posledných dňoch sa začínajú množiť názory ľudí, ktorí prejavujú svoju nespokojnosť s programovou skladbou slovenských TV kanálov. Z obrazovky sa na nás rútia Hotel Paradise, Modré z neba, Panelák, Súdna sieň, Pošta pre teba, tie isté politické relácie, kde otázky Na telo kladie našim politikom stále rovnako "múdra" redaktorka, Prvé, druhé, tretie a 65 Televízne noviny, ktoré denno denne prinášajú tie isté hlúposti, kto koho kde prepadol, zabil, okradol, znásilnil. Všetky tieto relácie sú presýtené zlom, krvou, neverou, krivdami, hádkami no hotová Sodoma Gomora. Keby nebolu športu tak si začnem myslieť, že na svete už nič iné ako vraždy, násilie a prírodné katastrofy ani neexistuje.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kladiem si sám sebe otázku. Komu sa toto všetko páči. Prečo sadáme večer k TV a pozeráme to čo sa nám vlastne nepáči. Prečo to robíme. Prečo sadáme pred TV a hlceme tie braky, lacné seriály a nechutné liveshow? Pýtam sa sám seba, kto z nás, samozrejme seba nevynímajúc, si na miesto toho zoberie do ruky nejaku knihu, kto z nás namiesto toho začne so svojimi detmi stavať nejakú stavebnicu alebo si zahrá spoločenskú hru? Pravdu povediac tiež som často krát skĺzol k jednoduchšiemu riešeniu a synovi som pustil rozpravku na DVD a ja som v druhej izbe sledoval správy, ale úprimne vám poviem po čase som zistil, že môj život je dosť krátky nato aby som v tom pokračoval.

Skryť Vypnúť reklamu

Ľudia nespokojní s tým čo im TV ponúka dokonca uvažujú nad tým, že prestanú platiť koncesionárske poplatky, lebo majú pocit, že STV hoci je verejnoprávna tak stále nedostatočne informuje o skutočnej situácii doma ale aj vo svete. Áno som za. Je to pravda, že naša verejnoprávna TV informuje len o tom, čo sa práve vládnucej garnitúre páči. Ale nesúhlasím s jedným. Ak prestanem platiť poplatky tak potom načo mi je TV?

Problém je totiž niekde úlne inde. Je pravda, že ľudia majú právo sa sťažovať. Je pravda, že ľudia majú právo žiadať pravdivé a neskreslené informácie. Ale je tiež aj pravda, že ľudom nič nebráni v tom aby tie informácie hľadali niekde inde. Možno cez skutočne nezávislé média.

Skryť Vypnúť reklamu

A čo sa týka mediálnych brakov? Mám pre každého jednu dobrú radu. Dialkové ovládanie má jednu skvelú funkciu to tlačidlo sa volá OFF.

Je len a len na každom z nás čo sa už zajtra večer rozhodne urobiť. Či zaplne ON alebo OFF. Ono či tomu budete veriť alebo nie Big brother všetko sleduje a ak zistí, že sledovanosť toho čo práve vysiela klesá na mizivé percento vďaka tlačítku OFF postupom času bude nutený programovú štruktúru zmeniť. Ale do tej doby kým vďaka tlačidlu ON sledovanosť stále stúpa a je jedno aký brak sa práve vysiela, nemôžeme sa potom čudovať, že naše média aj naďalej pokračujú v dômyselnom vymývaní mozgov.

Skryť Vypnúť reklamu

Nemám pravdu? Tak si vyberte OFF alebo ON.

P.S.: mám pre Vás potešujúcu správu je to síce len prvá lastovička ale mňa skor láka tlačidlo na

http://www.tv24.li/

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu