Prepáčte bol to omyl alebo môj pobyt v policajnej cele v UK.

V piatok poobede som sme sa vybrali ako to zvykneme robiť pravidelne na nákup do mesta. Máme svoju obľúbenú trasu po meste Covetry kde bývame. Vonku konečne po upršaných dňoch svietilo slnko nakúpili sme celkom rýchlo a vracali sme sa domov po ulici New Union st., keď sme sa zrazu ocitli v obkoleseni dvoch policajných aút z ktorých vybehli šiesti policajti. Dvaja zobrali kamoša nabok, zvyšní obkolesili mňa a že pojdete s nami!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Kam? - pýtam sa

Na policajnú stanicu.

Prečo? Čo sa deje?

Ste podozrivý z lúpeže v záložni.

Ja?

Áno vy! Ukážte nám doklady.

Išiel som si vložiť ruku do vrecka v nohaviciach a to som nemal robiť. Už som mal ruku za chrbátom ani neviem ako si policajt vybral doklady z mojho vrecka sám a druhý ma už pchal do auta.

Kamošovi som len cez okno kývol, že choď domov a ja som putoval v policajnom aute na Police Station v Coventry.

Tam sa to zbehlo tiež všetko veľmi rýchlo.

Musel som vyložiť všetky veci na stôl. Dať si dole tenisky, opasok, bundu, čapicu. Stal som tam len v ponoškách moje veci putovali do igelitového vreca a vtedy mi došlo, kokso oni to myslia vážne. Zmohol som sa len na jedno.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môžete mi povedať čo sa deje?

Už sme vám povedali?

Ale ja som ozaj nič neurobil.

Musíte sa podrobiť výsluchu.

Dobre súhlasím, ale moja angličtina nie je na takej úrovni aby som rozumel citovaným zákonom.

Ok dáme Vám tlmočníka zadarmo. Akého chcete?

Hmm Slováka, Čecha alebo môže byť aj Rus alebo Poliak.

Po kratkej chvíli mi telefonicky jeden ruský tlmočník čítal moje práva a povedal mi, že tam musím byť kým neurobia potrebné úkony a kým nezoženú tlmočníka ktorý mi bude tlmočiť veci osobne na policajnej stanici. Zavesil som. Policajt ma vyzval aby som ho nasledoval. Viedol ma po dlhšej chodbe až na koniec stale len v ponožkách a ani som sa nenazdal a sedel som v policajnej cele 3x3 metre s lavicou na ktorej bolo niečo čo sa podobalo žinienke, toaletou so splachovanim na tlačítko na stene a jediným bodom na slobodný svet bolo sklenené okruhle okrienko veľkosti 3dcl pohára.

Skryť Vypnúť reklamu

Kedže som všetky veci nechal v igelitovom vraci tak som nemal prehľad o čase. Ako som tak začal o tom rozmýšľať otvorilo sa okienko na dverách a policajt sa ma opýtal či chcem kávu alebo čaj. Reku prineste mi kávu a dva cukre. Priniesol. Nestihol som sa nič opýtať a už bol fuč. Ľahol som si na lavicu a hlavou mi blúdili kadejaké myšlienky. Zrazu som počul kroky. Niekto sa na mňa pozrel cez piezor na dverách a odišiel. Neviem vôbec koľko ubehlo času keď sa opäť otvorilo okienko a policajt sa ma pýta kávu, čaj alebo niečo na jedenie? Kávu a dva cukre. A mám jednu otázku je nejaký problém s tlmočníkom? Už je na ceste. A okienko sa opäť zavrelo. Chcel som si ľahnúť, ale namiesto toho som sa začal prechádzať do kruhu. Čas bežal. Opäť kroky, opäť niekto urobil na mna kuk cez kukatko. Aj som sa smial aj som mal chuť plakať. Fakt zvláštne pocity.

Skryť Vypnúť reklamu

Odrazu sa otvorili dvere a policajt ma vyzval aby som ho nasledoval. Vrátil som sa pred policajný pult. Tam mi ďalší policajt priniesol igelitové vrece s mojimi vecami a druhý mi oznámil, že prepáčte pán Oravec zmýlili sme sa. Zmýlili? Môžete mi povedať koľko je hodín. Pol siedmej? No pekne 4,5 hodiny som čakal nato kým mi poviete, že ste sa zmýlili?

Thank you from me made ​​a nice afternoon. Have a nice rest of the day I wish Mr. policeman.

Zobral som svoj nákup a pobral sa domov. Po ceste som zistil, že nemám kľúče od domu. Dvere mi otvoril kamoš a vraví: Boli tu traja policajti prehľadali celý dom a na stole máš list o prehliedke.

Skryť Vypnúť reklamu

Skvelé, kým som čakal na tlmočníka, ktorý sa aj tak nakoniec nedostavil zatial mi polícia mesta Coventry prehľadala dom. Kľúče mi strčili do tašky s nákupom. Ale podľa kamaráta keď prišli kľuče mali so sebou keby asi nebol doma tak hádam prehľadajú dom aj sami od seba keďže mali kľúče.

Stále neviem čo si mám o tom myslieť. Na tlačive čo mi nechali doma bolo moje meno, adresa, čas prehliadky domu a dôvod prehliadky, podozrenie z lúpeže v záložni+podpis a meno policajta.

Takže záverom. Policajti sa zmýlili a aj napriek tomu zmýleniu mi mohli bez môjho vedomia prehľadať dom od hora až dolu. Tomu sa hovorí systém ako hovado. Takže si dávajte pozor, lebo mám pocit, že to isté platí aj na Slovensku ak Vám bude chcieť niekto prehľadať dom stačí ak sa zmýli. Škoda len, že neprehľadajú domy bielogoliernikov alebo žeby som sa teraz mýlil ja?

P.S. : Najväčší gól celého prípadu bol ten, že keď som sa opýtal pred odchodom, že kedy sa tá lúpež stala pán policajt mi povedal, že 30.4.2012. Skvelé v tej dobe som bol totiž na dovolenke na Slovensku. Nepovedal som nič. Len som sa pousmial....

Jozef Oravec

Jozef Oravec

Bloger 
  • Počet článkov:  67
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ANO je ANO, NIE je NIE, všetko medzi tým je lož. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu