Žltý dres pre víťaza priniesol do Paríža Jonas Vingegaard, ktorý predvádzal celú Tour senzačné výkony. Jeho rekordy fanúšikov udivujú, ale zároveň istým spôsobom aj znepokojujú, dánsky cyklista totižto celý pelotón v podstate deklasoval. Ako jediný prekročil rýchlosť 40 km/h a Tadejovi Pogačarovi naložil v celkovom poradí viac ako sedem minút. Preto sú úvahy o dopingu pochopiteľné. Verní Vingegaardovi fanúšikovia tvrdia, že za jeho priam neskutočnými výsledkami je dlhá príprava, tvrdý tréning a premyslená stratégia. Dán bol neprekonateľný najmä v časovke v 16. etape. Tam nadelil Pogačarovi minútu a 38 sekúnd. Slovinec sám dokázal zájsť výborný čas, avšak proti lietajúcemu Dánovi nemal šancu. Tieto preteky sa naozaj niesli v duchu rekordov a súbojov a ja naozaj verím, že nás v nebude čakať podobný scenár ako pri Lanceovi Armostrongovi, že u Jonasa nebudú dokázané žiadne motorčeky, ani doping. Pretože príbehy, aký píše obhajca titulu, sú v športe naozaj prekrásne.
A keďže to bola posledná Tour pre nášho Petra Sagana, rád by som pripomenul a vyzdvihol aj jeho cyklistickú kariéru. Už jeho prvé preteky mu priniesli prezývku Rambo. Tri kilometre pred cieľom druhej etapy spadol a zošívať ho museli osemnástimi stehmi. Napriek tomu na druhý deň pokračoval. Aj to svedčí o Petrovom odhodlaní. V máji 2010 sa Peter zúčastnil Tour de California, kde v náročnej kopcovitej etape skončil na druhom mieste. V piatej etape potom deklasoval držiteľa žltého trička Davida Zabriskieho a majstra sveta Michaela Rogersa a zelené tričko si udržal až do cieľa. V celkovom poradí skončil na 8. mieste a zvíťazil v kategórii jazdcov do 24 rokov. O rok neskôr, zaknihoval 11 etapových víťazstiev a stal sa celkovým víťazom etapových pretekov Okolo Sardínie a Okolo Poľska. Na premiérovej Grand Tour, na Vuelte, získal tri etapové víťazstvá. Na svojej prvej Tour de France získal tri prvenstvá a zelené tričko pre víťaza šprintérskej bodovacej súťaže. Peťovi sa zelená zapáčila, v roku 2013 získal dres v tejto farbe na Tour de Suisse vo Švajčiarsku, aj na pretekoch USA Pro Challenge a Tour of Alberta. Historický úspech pre slovenskú cyklistiku zaznamenal Sagan veľkým víťazstvom na MS v septembri 2015 v Richmonde, USA, kde sa stal majstrom sveta v pretekoch s hromadným štartom, po sólovom úniku 2,6 km pred cieľom.
Peter si zapísal 121 profesionálnych víťazstiev vrátane všetkých Grand Tours. Dvakrát vyhral etapu na Giro d’Italia, štyrikrát na španielskej Vuelte a dvanásťkrát na legendárnej Tour de France. V roku 2016 pridal zlatú medailu z majstrovstiev Európy. Pôsobil v tímoch Cannondale, Tinkoff-Saxo, Bora Hansgrohe, v roku 2022 prestúpil do tímu Total Energies. Najlepší slovenský cyklista, ktorý nás preslávil po celom svete, končí kariéru v cestnej cyklistike vo svojich 33 rokoch. Definitívnu bodku by rád dal na horskom bicykli, na olympijských hrách 2024 v Paríži. Slovensko síce stále nemá istú miestenku, ale budem mu veľmi držať palce, Peter si to zaslúži.