Volič vie čo chce, svoj hlas dá Smeru...

... čim volebné prieskumy neklamú a SMER určite dosiahne v tohtoročných parlamentných voľbách minim. 35 % voličskú podporu .  Na otázku : Prečo ? My obyčajní ľudia povieme : " A koho voliť ? Dzurindu a  Radičovu, čo sľúbila, keď bola vo vláde, že napraví seky svojho predchodcu Kaníka ? To nikdy. Alebo KDH, ktoré muselo vedieť , že privatizácia strategických podnikov nie je ten správny krok a podporovala to a pre kresťana katolíka a teda aj pre robotníka a roľníka neurobila zhola nič, pričom sa schovávala a schováva za nášho Pána a jeho kríž ? Mečiara, ktorý odchádzal z vlády s korzičkou a kde nič, tu nič mál zrazu obrovskú vilu v Trenčianskych Tepliciach ? Nie,ďakujem, HZDS odzvonilo . Slotu ? Asi ťažko mu dá hlas triezvy človek, veď rukolapne dokázali aj jeho nominanti aké má byť ich poslanie vo vláde - klamať, zavádzať, nahrabať, kde sa len dá a z voliča Slováka si robiť iba blázna, pričom len slepí nevidia, že plnia si najmä svoj bugelár a ešte sa oháňajú roduvernosťou. Maďarské strany ? ... nech si ich volia Maďari. Sas ? Čo je to pre mňa Sas ? Najskôr to bude taká strana akou bolo ANO, keď boháči a multimilionári sa nudia, tak idú do politiky . "

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)
Obrázok blogu
(zdroj: www.shooty.sk/.../Pozadie)

Takže ostáva už iba Ficov SMER a teda budem voliť slovenských sociálnych demokratov . Síce nasľuboval hory doly, čo my akosi to "peknô" táranie radi počúvame, ale ostali jediní ako tak voliteľní pre nás robotníkov a roľníkov. Veď z tých sľubov sa možno len niečo podarí zrealizovať,už len keď našim starkým z toho vianočného príspevku urobia 13. dôchodok, teda alespoň si myslím, že plnohodnotný trinásty.

Nie, socialisti nie sú ideál. Až priveľa nasľubovali. A či niečo splnili ?

Pre obyčajného Slováka iba to niečo, ale vždy viac ako nič . Najväčšou chybou Fica bolo, že sa dal do kopy so Slotom a Mečiarom. Ale mal na výber ? Fico chcel vládnuť sociálne a národne. Ani jedno, ani druhé nenaplnil, i keď pred masami najmä svojich voličov sa schováva za : Prinavrátenie dôchodkov invalidom, pomoc mladým rodinám, čo mimochodom pripravoval aj Dzurinda, vytvorenie tzv. sociálnych podnikov, čo ani sami sympatizanti a voliči SMERU nevedia, čo to vlastne znamená, neľútostný boj s energetickými monopolmi o cenu energii a palív pre konečného spotrebiteľa, čo je ale inak psiou povinnosťou každej vlády nech si hovorí akokoľvek .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A čo slovenskí sociálni demokrati sľubujú tentokrát ? V podstate nič nové pod slnkom, až na prísľub ľuďom s vyššími príjmami, že budú musieť byť oveľa vyššou mierou solidárnejší, teda svojimi odvodmi budú oveľa viac prispievať do spoločnej štátnej kasičky. No konečne : " Šak ked berú velké penáze nech aj calujú, šade na svete je to tak. "

Po chlebe budú mať najmä štátni úradníci, ktorých ma byť opäť menej. Len zaujímavosťou ostáva, ako to vlastne dopadlo so znižovaním štátneho aparátu, ktoré Fico sľúbil jednotlivým rezortom počas tohto vládnutia. Tak toto asi nikto nevie a poviem vám ak idem na hociktoré ministerstvo tak mám dojem, že je ich tam rovnako ak nie viac, ale to je iba môj subjektívny dojem .

SkryťVypnúť reklamu

Krok k znižovaniu počtu ministerstiev je krokom určite správnym, ale iba budúcnosť ukáže, či aj efektívnym, ale volič neznalý pomerov to kvituje.

Stálym problémom v modernej dobe počítačov a internetu ostáva elektronické vybavovanie takých záležitosti, ako je výpis z registru trestov, identifikačná karta občana, pas a rôzne úradné podania, žiadosti, potvrdenia, ktoré občan musí znášať návštevami rôznych inštitúcii, čím kvôli jednej pečiatke a podpisu musí vystáť dlhé rady a precestovať hodiny i na úkor svojej dovolenky. A stačí iba tak málo, veď sa len pozrime, ako vychádza v ústrety občanovi štátna správa toť kúsok ,v Rakúsku .

SkryťVypnúť reklamu

Ak nechcú socialisti zapadnúť prachom histórie musia si v prvom rade po júnových voľbách nájsť iných koaličných spojencov a podľa všetkého SNS na veľmi dlho ostane mimo hry o vládne kreslá. A HZDS ĽS ? Najskôr budú mať Mečiarovci problém dostať sa do parlamentu, ale ak sa im to podarí ťažko povedať, či si ich Fico vyberie za partnera. Všetko bude závisieť od toho koľko kresiel v parlamente získa SMER SD, ktorý nevylučuje z hry o vládu ani jedno politické zoskupenie, ktoré získa účasť v Národnej rade .

Ale ako to je v skutočnosti ? SDKÚ DS, aj keď nie zásadovo, odmieta koalíciu so socialistami. KDH má viacero podmienok pri možnej účasti vo vládnom zoskupení a je nutne podotknúť, nie nesplniteľné zo strany SMER, asi podobne ako SMK a Híd.

SkryťVypnúť reklamu

Pretože slovenskí socialisti súčasnou vládnou koalíciou si pošramotili povesť v sociálno demokratickom tábore európskych socialistov, ale i navonok voči EÚ a to najmä prostredníctvom svojho koaličného partnera SNS, budú mať záujem toto napraviť, ale najskôr sa tiež budú chcieť zbaviť žabomyších vojen s našim susedom Maďarskou republikou, takže je predpoklad, že buď SMK ako čisto maďarská politická strana alebo MOST HÍD slovensko-maďarské politické zoskupenie bude účastné vo vládnej koalícii, čim by nové koaličné zoskupenie po júnových voľbách mohlo vyzerať aj takto :1. SMER SD + KDH, a možno + Most Híd alebo SMK, keď samozrejme bude záležať koľko % dosiahne KDH, ale pri volebnom výsledku socialistov 41% a viac, 2. SMER SD + KDH + Most Híd alebo SMK, pri volebnom výsledku SMER 35% .

Podľa všetkého slovenskí socialisti berú iba volebný výsledok nad 35%, všetko pod túto hranicu je volebný neúspech, čo by znamenalo značné poryvy vo vedení SMER SD . Mnou načrtnuté povolebné koalície sú vždy lepšou alternatívou pre Slovensko, ako opätovná a staronová koalícia, ktorá jasne ukázala nefunkčnosť na viacerych úrovniach zásluhou nielen koaličných partnerov, ale aj sebou samým i v tak dôležitých rezortoch, akým je určite doprava a najmä ministerstvo sociálnych vecí, ale v žiadnom prípade sa neblyskla ani kultúra a už vôbec nie podpredseda vlády Čaplovič .

Volič berie iba to, čo ho osloví a čo je pre neho výrazne, aj keď mnohokrát je to iba v populistickej rovine a teda bude podľa všetkého voliť najmä SMER SD, ale nemenej dôležité budú výsledky možných koaličných partnerov a teda KDH, SMK, Most - Híd...

...ale v politike tiež platí nikdy nehovor nikdy, takže je možné všetko a teda aj staronová koalícia, čo by znamenalo pre Slovensko tú najhoršiu alternatívu, keď už tým veľmi zlým bude fakt, že súčasťou vládnej moci, na škodu Slovensku, budú znova socialisti a bude to pod ich taktovkou, bude to najskôr ich opätovný prím.

Jozef Varga

Jozef Varga

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Iba obyčajný človek,ktorý celý život prežil hlavne medzi obyčajnými ľuďmi,ale mnohokrát so zaujímavými životnými príbehmi. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu