Konať k veci prosím

Najprv tomu nechcel nikto veriť, potom to každému bolo ľúto. Potom zase, každý sa snažil byť múdry a dať nejaký recept na krízu. Nuž a teraz sa už všetci politici tvária bezmocne (akokeby niekedy niečo aj robili). I keď to, nie je celkom jasné čo treba robiť, je to aspoň jasnejšie.

Písmo: A- | A+

Treba stabilizovať hospodárstvo - nesmie dosiahnúť dno - to je priorita!

Ako na to?

Takto (i keď táto diverzifikácia mala u nás už prebehnúť skor, čo už asi nikdy nie je neskoro začať).

Potrebujeme mať pevnejší vzťah medzi výrobou a spotrebou. Musíme vyrábať toľko, koľko vieme spotrebovať. Preto sa urýchlene treba pozrieť na upadajúce odvetvia a jednotlivé výroby komodít, ktoré možno, čo najrýchlejšie naviazať na iný odbyt, či na inú diverzifikovanú výrobu - čo všetko má byt v súlade s momentálnou prioritou podpory (i za cenu presunu prostriedkov v rámci jednotlivých kapitol rozpočtu).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Názorný príklad:

Ak máme nejaký podník strojárenského charakteru, ktorý dodával niečo automobilovému priemyslu a teraz sa už u neho nemože uchádzať o tieto dodávky, lebo automobilový priemysel znižuje výrobu, tak musíme strojárenstvu nájs, čím skor nové odbytové miesto. Dajme tomu vo výrobe konštrukcií na mosty, či dialnice, teda na oblasť, ktorá može akcelerovať (v našich slovenských podmienkach). A tie oblasti ktoré by mohli akcelerovať má (alebo lepšie mal) určíť štát (za dohody všetkých ministerstiev)a pomocť im k udržateľnosti hospodárstva.

ŠTÁT SA V ČASE KRÍZI MUSÍ STAŤ OVEĽA VAČŠÍM PROSTREDNÍKOM MEDZI VÝROBOU A SPOTREBOU, ČO SA TÝKA ZAMESTNANOSTI MUSÍ BYŤ SPROSTREDKOVATEĽOM STÁLE A OBOZRETNÝM.

SkryťVypnúť reklamu

Slovenská politika však obozretná nie je. Malo sa tak konať už skor. Ale vláda spí, opozícia spí, parlamet spí i ľadia akosi spia.... A pritom treba konať. A preto vyzývam média, aby v tomto smere vyvinuli úsilie ku konaniu zodpovedných - rýchlo a flexibilne.

A ďakujem, jozef žigo

Jozef Zigo

Jozef Zigo

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som späť. Cestu som si vždy našiel alebo urobil. Zoznam autorových rubrík:  Projektový manažmentPolitika verejných financiíSpoločnosťPoéziaGlosyJokesNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu