Dag Daniš

Písmo: A- | A+

Dag Daniš je komentátor Hospodárskych novín. Je vraj jedným z tých lepších komentátorov. Hospodárske noviny nie sú žiadny bulvár. Lenže tento Dag si občas do bulváru zvykne odskočiť (aspoň podľa niektorých jeho príspevkov).

Zopár príkladov:

  • Utorkové (22.9.) hlasovanie o kvótach migrantov: „Nemci opäť ukázali východnej Európe, čo je to arogancia moci. Sila. A podraz. Prevalcovanie východoeurópskych štátov na Rade ministrov znamená, že Nemci vyhrali svoju bleskovú vojnu". A malé východné štáty obrali o zvyšky suverenity“.

 Len pre spresnenie:

  • hlasovanie bolo v súlade s Lisabonskou zmluvou, ktorú v roku 2008 podpísal a vtedy vychvaľoval Fico
  • tým čo vedia rátať – len štyri štáty hlasovali proti (vrátane Slovenska)! Takže aké prevalcovanie východoeurópskych štátov.
  • „Nemecko sa pri migračnej kríze zachovalo neuveriteľne podlo“. „A nakoniec si Nemecko povedalo, že svoje záväzky hodí na krk všetkým štátom únie“.

Ešte dobre, že nenapísal „svine nemecké“. Tak sa Dag vyjadruje o našom strategickom obchodnom partnerovi a spojencovi v EÚ a v NATO!

  •  „A nakoniec Nemci presvedčili aj Poliakov. A určite ich to nestálo veľa“.

 Treba tomu rozumieť tak, že Dag má informácie o podplatení Poliakov?

  • „...Potom im EÚ nasilu pootvárala dvere do všetkých krajín únie - cez kvóty. A keď sa sem budú tlačiť milióny ďalších, celé sa to zopakuje. A slabé východné krajiny tomu nebudú môcť zabrániť. Lebo už nebudú mať to, čomu sa hovorí suverenita v rozhodovaní. Tí silnejší nám ju jednoducho vzali.

Opäť Dagov blud. Čo nám vzali tí silnejší? Veď Lisabonskú zmluvu podpísal sám náš súčasný premiér (aj keď on na to už tiež dávno zabudol). Je to Dagov blud, alebo úmyselné zavádzanie? Je to z jeho hlavy, alebo to robí na objednávku?

  • „Takže. Teraz už vieme, ako vyzerá ,,solidarita" silnejších so slabšími. A vieme aj to, že proti takejto ,,solidarite" - a proti takejto EÚ - budeme musieť bojovať. So všetkými rizikami, ktoré to prinesie“. 

 Zaujímavé, aj premiér chce bojovať s EÚ...... Načo bojovať Dag? Veď vystúpme z EÚ a bude po vtákoch.

  • Dagov facebook: „Nemci opäť vyhrali svoju bleskovú vojnu. A popravili malé národné štáty“.

Tak už je s nami koniec. Dag utekáááááj! Najlepšie by bolo emigrovať do Ruska. Tam je dobre. Žiadni migranti, poriadok, žiadne diktáty z EÚ. Akurát by Ťa mohli poslať na dovolenku napríklad na Ukrajinu (možno aj so samopalom v ruke).

Skryť Zatvoriť reklamu