Zmena ako pevný bod

(Instagram repost 9.4.2018, zn. stále aktuálne) Nedávno som u našich našla baletné špičky z čias, keď som chodila na tanečnú a chcela som sa stať primabalerínou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

S nadšením som si v nich vyskúšala pár piruet, a keď som sa dotočila, rodičia sa ma spýtali, ako je možné, že sa mi nikdy nezamotá hlava a nespadnem na nos.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o silné priehlavky a členky zabezpečujúce balans, no hlava sa vám začne krútiť aj pri otočkách s bosými nohami. Podstatná je hlava predbiehajúca o pár sekúnd hruď a celé telo. S očami zafixovanými na jednom pevnom bode v priestore.

V momente, ako tento bod oči stratia a hlava sa oneskorí, spadnete na nos. V lepšom prípade sa len nevydarí figúra.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak rozmýšľam, či by bol môj život krajším a bez menšieho množstva modrín a pádov, ak by hlava udávala smer srdcu.

Asi by sa toho toľko nedomotalo... len občas je umením ten jeden pevný bod nájsť, lebo všetko sa mení, ľudia, tváre, situácie, možnosti... aj my sami. A táto zmena, keď sami seba nespoznávame/ alebo KONEČNE spoznávame?/ niekedy bolí najviac. Lebo paradoxne zasahuje tých, ktorí sú nám najbližšie. Narobí vietor tam, kde bolo vždy bezvetrie a jediné naše útočisko rozmetáva na kusy, jedinú emóciu nenechá na pokoji. 

Asi treba prijať,že pevným bodom je práve zmena, nemenná veličina, ktorá je pohybom a energiou, motorom.

SkryťVypnúť reklamu

Bez zmeny nie je život,bez pohybu neexistuje proces, nič sa nevyvinie, nič nevytvorí. A to by bola škoda, zastaviť. Prísť o umenie, krásu, šťastie. O kvety, proces kryštalizácie, fotosyntézu, o lásku.

Aj keď to vie pekne bolieť. A krvácať, asi tak ako prsty v baletných špičkách.

-Now we´re sleeping near the edge, holding something we don´t need- so come on let it go, just let it be, why don´t you be you and I´ll be me...- (James Bay, Let it go)

Júlia Jaššová

Júlia Jaššová

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Pani Bovaryová, ktorá verí, že recept na šťastie existuje, a je odhodlaná nájsť ho skôr, než bude potrebný arzén. Svoju druhú polovicu už nehľadá, lebo zistila, že sama nie je polovica, ale celok. *self love is the key* Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu