Čonty z vraždeného gangu z Dunajskej Stredy pri razii ušiel. Polícia mlčí

AKTUALIZOVANÉ To by už ani nebola policajná razia zameraná na mafiánsku skupinu, ak by niekto z podozrivých neušiel. Tentokrát strážcom zákona unikla pravá ruka bossa Ľudovíta Sátora - Zsolt Nagy alias Čonty. Polícia mlčí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

AKTUALIZOVANÉ o 16,10 - stanovisko polície

Tento týždeň sa konala policajná razia v Dunajskej Strede a okolí. Akcia súvisí s mafiánskym vraždami. V obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy, na pozemku Lehela Horvátha totiž kriminalisti začiatkom mája našli tri tajné hroby. 

Vyšetrovateľ v prípade štyroch vrážd obvinil štyroch mužov Kristiána Kádára, Františka Zakála, Zsolta Nagyho a Juraja Bugára.Lehel Horváth na zozname obvinených nie je. Stal sa z neho kľúčový svedok.

Ľudovít Sátor

Polícia Sátora považovala bossa dunajskostredského podsvetia. Podľa obžaloby si v roku 1999 objednal vraždu desiatich pápayovcov v bare Fontána. O rok neskôr policajtom ušiel a bol na neho vydaný zatykač. Ešte 2. decembra 2010 Sátor prišiel do areálu družstva v obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy na stretnutie s Lehelom Horváthom .Podľa vyšetroavteľa ho Horváth zastreli, potom aj vykopal bagrom tajný hrob a spoločne s Kristiánom Kádárom tam uložili telo. V marci 2011 sa však báli, že by tajný hrob mohli nájsť policajti, telo tak vykopali a previezli do nového tajného hrobu, na pozemok v Číčove, ktorý využíval František Zakál.

Sudca Špecializovaného trestného súdu vzal do väzby zatiaľ dvoch mužov. Kádára poslal za mreže z dôvodu obavy, že by ušiel, ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti. Bugára z dôvodu, že by ovplyvňoval svedkov a pokračoval v trestnej činnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalší obvinený - František Zakál je hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici, sudca tak bude v piatok rozhodovať tam.

Posledný obvinený Zslot Nagy alias Čonty je na úteku.Policajtom sa ho zadržať nepodarilo.

Čonty

Bol kamarát Ľudovíta Sátora. Bratia Csaba a Szilárd Raiszovci sa s ním v septembri 2008 stretli a viac ich nikto nevidel.

V marci 2011 ich našli mŕtvych v tajnom hrobe v Čótfe na pozemku Horvátha. Polícia obvinila z ich vraždy Sátora. Kľúčovým svedkom prípadu bol Kádár.

Rovnako aj Andrej Reisz, zmizol v novembri 2006. Ešte keď Sátor žil, spoločne s Kadárom oslovili Horvátha, že Reisza zavraždia. Keď prišiel spolu so Sátorom a Čontym do Čótfy, zavraždili ho. Jeho telo potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja Niektoré časti tela však zakopali na pozemku.

SkryťVypnúť reklamu

Raiszovci aj Reisz boli spolu so Sátorom obžalovaní v prípade mafiánskej popravy v bare Fontána v Dunajskej Strede, ktorá sa odohrala v marci 1999.

Čonty je teraz obvinený v dvoch prípadoch úkladných a vrážd, ktoré sa stali v období od novembra 2006 do decembera 2010 a ďalšej vraždy, ktorá sa stala v roku 2003.

Polícia mlčí

Policajné prezídium som oslovila s otázkami:

  • Môžete potvrdiť, že pri policajnej akcii sa nepodarilo zadržať všetky osoby a jedna osoba ušla?

  • Bude dávať vyšetrovateľ podnet na vydanie zatykača na túto osobu ?

"O všetkých dostupných informáciách, ktoré bolo možné zverejniť k prípadu, na ktorý sa pýtate, sme informovali v tlačovej správe zaslanej dnes na mediálny okruh," odpovedali z komunikačného oddelenia policajného prezídia. 

V tlačová správa však informuje o skutkoch z ktorých mužov obvinili, o tom, že prokurátor podal návrh na vzatie do väzby. V závere sa policajti nezabudli pochváliť: "Takmer 170 policajtov v rámci akcie vykonalo 9 prehliadok iných priestorov pričom zaistili zbrane rôzne druhu -strelné zbrane, mačety, nože, boxery, kušu..." O úteku obvineného sa v nej nič nepíše.

SkryťVypnúť reklamu
Kriminalisti našli tajný hrob obete vraždy.
Kriminalisti našli tajný hrob obete vraždy. (zdroj: PZ)

Ušiel im aj Kádár

Policajti v marci 2012 chceli zatknúť v tom čase kľúčového svedka v kauze vraždy bratov Raiszovcov - Kádára čelil totiž obvineniu z podvodu,podarilo sa mu však ujsť. Chytili ho až vlani v júni, v Maďarsku v meste Györ a vydali na Slovesnko,

Padli obvinenia za vraždu mafiána Sátora

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  335
  •  | 
  • Páči sa:  329x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu