Ján Krajčík hrubo zneužil výhody, ktoré mu poskytol prokurátor. Ten dočasne odložil jeho trestné stíhania ako „odmenu“ za to, že objasní kauzy do ktorých sú zapletení Viliam Mišenka a Karol Mello. Krajčík však klamal a to nie raz, ale viackrát.

Keď sa v prípadoch začali objavovať prvé vážne pochybnosti o jeho dôveryhodnosti, zrazu po ňom "niekto" strieľal. Na prípad vlani v októbri upozornil týždenník Plus 7 dní. Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry začal vyšetrovanie vo veci pokusu o úkladnú vraždu.
Všetko vyzeralo tak, že útok na Krajčíka môže súvisieť s jeho výpoveďami vo vážnych kauzách. Presnejšie, všetko tak malo vyzerať. Isté pochybnosti o dôveryhodnosti Krajčíka totiž už boli na svete.
Falošné nahrávky
Na Krajčíka „niekto“ strieľal pár týždňov po tom, ako nitrianskeho exprokurátora obvinili z korupcie.
Začiatkom roka 2013 dal totiž Krajčík policajtom zvukové záznamy. Z nahrávok vyplývalo, že bol sprostredkovateľom medzi prokurátorom na penzii a Mišenkom. Muž, ktorý vystupoval ako prokurátor, mal za úplatok vykonštruovať trestné konanie za daňové delikty proti Jozefovi Mišenkovi (synovec Viliama Mišenku) a ďalším ľuďom, a zabezpečiť ich väzobné trestné stíhanie. Na ďalších zvukových záznamoch chcel údajný exprokurátor kúpiť prvé nahrávky. Policajti obvinili prokurátora na dôchodku z korupcie bez toho, aby poznali výsledky expertízy.
Znalecký posudok v októbri 2013 ukázal, že nahrávky s exprokurátorom sú falošné. Hral ho „herec".Prokurátor voči bývalému kolegovi v novembri 2013 tak trestné stíhanie zastavil a Krajčíka obvinil z marenia spravodlivosti a krivej výpovede. Sudca ho poslal do väzby. Krajčík priznal, že vyrobil podvrh a uviedol, že ho to vraj mrzí.
Prípad sa už dostal na súd. V stredu 10. septembra 2014 sa na Okresnom súde v Topoľčanoch začalo pojednávanie. Krajčík odmietol vypovedať.
Vymyslená streľba
Ako skončilo vyšetrovanie pokusu o vraždu Krajčíka?
„Trestné stíhanie bolo zastavené z dôvodu, že je nepochybné, že sa skutok nestal,“ uviedla pre môj blog hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.
Stalo sa tak ešte v polovici augusta. Znamená to, že útok - pokus o vraždu bol vymyslený a Krajčíka nikto nechcel zastreliť. „Podozrenie zo spáchania trestného činu krivej výpovede bude odstúpené z dôvodu vecnej a miestnej príslušnosti na ďalšie konanie príslušnej prokuratúre,“ dodala Tökölyová.
Ďalšie lži
V auguste 2011 Krajčík vypovedal o tom, ako Slavomír Selický zastrelil na pokyn Mišenku v roku 2001 v Sládkovičove podnikateľa Jána Krišku. Obom trestné stíhanie zastavili. Ukázalo sa totiž, že Selický bol v čase spáchania skutku v nemocnici v Chorvátsku. Krajčík teda klamal.
V decembri 2011 Krajčík policajtom opísal, ako Mello a neznámy muž zastrelili na Mišenkov pokyn v roku 1996 Františka Marka, o ktorom si všetci dovtedy mysleli, že uhorel v chatke. (Druhovo zhodnú zbraň však našli kriminalisti u Krajčíka.)
Krajčík ako kľúčový svedok v máji 2012 tvrdil, že si Mišenka v roku 2004 objednal vraždu bratislavského bossa Petra Čongrádyho a na čine sa podieľal aj Ľuboš Ferus, Roland Zdichavský, Štefan Borko a Karol Mello. Vlani v decmbri vyšlo najavo, že Čongrádyho zabili iní. Mišenkovi a spol. obvinenie zrušili. Krajčíka obvinili z krivej výpovede.
Ostatné prípady
Vo februári 2011 Krajčíka vypočúvali v kauze výbuchu firmy na výrobu plastových okien v Topoľčanoch z augusta 2009. Pri explózii zomrel jeden muž a viacerí ľudia boli vážne zranení. Na základe Krajčíkovej výpovede z vraždy a všeobecného ohrozenia obvinili Mišenku a Milana Pavloviča. V tento rok v marci sa zo svedka Krajčíka stal tiež obvinený.
V marci 2011 Krajčík policajtom porozprával aj o tom, ako Mišenka so synovcom Jozefom a Mellom zavraždili v roku 2003 Jozefa Gudábu. Kriminalistom ukázal aj miesto tajného hrobu v Bojnej. Prípad sa dostal na súd.
Krajčík v lete 2013 policajtom prezradil, ako Mello a Mišenka v roku 1996 prepadli dom podnikateľov v Topľčanoch. Trestné stíhanie proti Mišenkovi zastavili, lebo skutok je premlčaný.
Preverujú policajtov
Sekcia kontroly a inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR začala vyšetrovanie vo veci zneužívania právomoci verejného činiteľa. Preverujú policajtov, ktorí pri vyšetrovaní prípadu prišli s Krajčíkom do kontaktu. Ukazuje sa totiž, že na klamstvá mohol Krajčíka niekto aj nahovoriť a on potom zavádzal policajtov.
Policajti pomáhali podozrivému z mafiánskej vraždy, ostali bez trestu