Mafia sa naučila pracovať s internetom

Písmo: A- | A+

Čaro amerických serverov a nevystopovateľných komunikačných kanálov objavila už aj mafia.

Keďže už takmer všetci bratislavskí vagabundi sedia vo väzbe alebo si odpykávajú výkon trestu, ich mecenáši, kamaráti z polície, tajnej služby, vplyvní klienti a iní blízki už nemajú po ruke pištoľníkov. Nemajú preto nikoho, kto by ma na ich pokyn mohol umlčať. (Nemyslím fyzické násilie.)

Moje články im poriadne prekážajú. Nevedia zniesť kritiku a odhaľovanie najrôznejších prepojení. Nedokážu rozdýchať zverejnenie kritických faktov. Obávajú za, že napíšem ďalšie texty. Boja sa informácií, ktorými disponujem. Rozzúria ich už len otázky k pripravovanému článku. Ešte ani nie je zverejnený a už chŕlia síru.

Napríklad si vyžiadajú ešte jeden deň na odpovede a dúfajú, že materiál nezverejním a budem čakať v nádejí, že odpíšu, už sa však neozvú, ale začnú útočiť.

Posielajú mi rôzne odkazy. Robia tak najčastejšie v piatok, alebo neskoro večer.

Najskôr poslali jeden, druhý, potom tretí... Napokon aj správu, že zverejnia o mne všetko čo „akože vysnorili“, bude to všade na internete, dajú to na známosť novinárom, politikom aj susedom. Odosielateľ správy sa však „zabudol“ podpísať pravým menom, teda nepodpísal sa vôbec a poslal ju cez Viber zo zahraničného telefónneho čísla.

Aj takúto správu mi poslali. (Vyčiernené je meno aktívneho spravodajského dôstojníka, ktorý pracuje v utajení.)
Aj takúto správu mi poslali. (Vyčiernené je meno aktívneho spravodajského dôstojníka, ktorý pracuje v utajení.) (zdroj: archív)

Predsa len, sú to kapacity, naučili sa totiž pracovať s počítačom a keďže sú aj celkom hraví, zabávajú sa. Presnejšie povedané zabávajú sa na amerických a aj iných serveroch. Upozornenia na „plody“ svojej tvorivej práce cez nevystopovateľné komunikačné kanály zasielajú aj rôznym iným adresátom. Opäť bez podpisu skutočným menom.

Okrem toho skrytý za rôzne prezývky píšu do diskusií pod mojimi článkami nepravdy. Nie seriózny názor, či kritický komentár, ale hrubé lži.

Toto je moja odpoveď mecenášom podsvetia, sluhom mafiánov z radov štátneho aparátu a ďalším v ich službách. (Podľa mojich doterajších zistení sa ukazuje, že ide o partičku troch až piatich ľudí.):

 • O niečo podobné sa už pokúšali ctihodnosti z Bonanna. Bezvýsledne.

 • Organizovaný zločin sa riadil pravidlom útočenia v piatok. Posledný deň v týždni prišli do podniku a oznámili: „Budeš platiť, lebo ti to tu podpálime!“ Piatok si nevybrali náhodou, chceli tak svojej obeti sťažiť privolanie pomoci. Právnici sú cez víkend odcestovaní, v noci majú vypnuté mobily, známi, ktorí by mohli pomôcť sú rovnako mimo mesta, alebo už spia, policajti sú najviac vyťažení a podobne). Tiež chceli osobe pokaziť víkend a nedať jej možnosť oddýchnuť si. Vagabundi z podobných dôvodov útočili vždy večer. Keďže tento mafiánsky grif poznám, neprekvapí ma, že ste si tieto metódy osvojili. Môžete mi v piatok či kedykoľvek neskoro večer posielať, čo len chcete.

 • Auto nemám, MHD využívam minimálne, chodím pešo, na červenú cez priechod pre chodcov už dávno nechodím. Takže dopravnú nehodu mať nebudem.

 • Drogy neberiem. Od istého obdobia si minerálku v podnikoch kde nepoznám personál objednávam zásadne zatvorenú. Predávkovanú ma isto nenájdu.

 • Chodím plávať. Teším sa na zimné otužovanie v Dunaji, bežkovanie (len dúfam, že bude sneh) a Vianoce. A mám dobrú náladu. Nechystám sa tak, spáchať samovraždu.

 • Bola som na preventívnej prehliadke a som zdravá.

 • Skorumpovať sa nedám. Doteraz sa to iným ani vám nepodarilo. Vaše pokusy si dobre pamätám.

 • Ak na mňa niečo máte, tak ukážte svoje skutočné tváre, predstavte sa pravým menom a potom prezentujte svoje zistenia. Ja sa rovnako ako ďalší novinári pod svoje články a zistenia podpisujem.

 • Táto vaša internetová zábava na mňa nezaberie.

 • A ak chcete, aby som už prestala písať, musíte ma jedine zastreliť. Keďže najvrchnejší mafiánsky boss je v skrýši a pištoľníci už došli, tak to budete musieť urobiť jedine osobne.

 • Vo vzťahu k vám sa budem riadiť zásadou: „Právo neprávom nenapravíš.“

A toto je moje upozornenie pre čitateľov:

 • Možno sa tak o mne dozviete, že som napojená na al-Káidu , či že mám v rodine čiernu ovcu, ktorá urobila nerozvážne kroky, za jej činy keďže je svojprávna a dospelá nezodpovedám.

 • Tak isto vám možno oznámia, napríklad, že som vysedávala v podnikoch s vagabundami. Keďže som sa ako redaktorka Nového Času venovala témam organizovaného zločinu a píšem o mafii aj teraz, moje stretnutia s ľuďmi z podsvetia sú také isté, ako keď v reštauráciách vysedávajú s poslancami a ministrami politickí redaktori.

 • Asi vám aj povedia, že som veľmi ťažko znášala okolnosti odchodu môjho dlhoročného kolegu z redakcie Nového Času. (Boli sme spolu viac ako sedem rokov, niekedy aj viac ako desať hodín denne.)

 • Nie je to však všetko. Títo hraví ľudia vám asi ohlásia, že som sa stretávala so spravodajskými dôstojníkom. No a? Tom Nicholson si jedného vzal zo sebou na cestu do Poľska. Navyše tohto pána na mňa nasadili oni. (Presnejšie, niektorí z nich) A títo moji neprajníci by si mali uvedomiť, komu odhalenie identity tohto muža a ďalších vecí uškodí. Mne? Nie. Iba jemu, organizácii v ktorej pracuje. A komu to pomôže? No jedine mafii.

 • Predpokladám, že autori sa budú chcieť zamaskovať, tak pridajú aj pár informácii o osobe obvinenej zo závažného trestného činu. Budú sa pokúšať nejakým spôsobom ma s ňou spojiť. V skutočnosti sú však s touto osobou preukázateľne spriaznení oni.

 • Zrejme vám dajú na známosť aj iné dezinformácie, či polopravdy.

 • Iste si neodpustia ironický a uštipačný tón.

 • Všetko skombinujú do zmesi reálnych skutočností vytrhnutých z kontextu.

 • A znovu sa nepodpíšu pravým menom.

Skryť Zatvoriť reklamu