Sátorovci vraždili aj z rozmaru. Ako ušiel mafián Čonty?

Zsolt Nagy alias Čonty bol kamarát a pravá ruka mafiánskeho bossa Ľudovíta Sátora. Pred policajnom raziou ušiel, dolapili ho po troch mesiacoch. Kto mu dal echo? Kde sa skrýval?  Čo všetko má podľa polície na rováši?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zsolt Nagy alias Čonty bol kamarát a pravá ruka mafiánskeho bossa Ľudovíta Sátora. V máji pred policajnou raziou s názvom Mlynček ušiel. Zatkli ho 15. augusta 2016 o 21:45 hod., v lesnom poraste medzi obcami Ohrady a Horné Mýta v okrese Dunajská Streda. Mal pri sebe zbraň, ktorú ale nestihol použiť. Sudca rozhodol, že pôjde do väzby. Obvinený je z viacerých vrážd a ďalších trestných činov.

Podľa informácií, ktoré som získala zo zdrojov blízkych vyšetrovaniu, Čonty pri výsluchu uviedol, že sa dopočul o nejakej akcii, keďže NAKA vypočula Lehela Horvátha a následne ušiel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Ušiel som z obavy pred nespravodlivým obvinením odišiel som z miesta bydliska,“ povedal Čonty. Odmietol však uviesť, kde konkrétne sa zdržiaval.

Preukaz tajnej služby

Zsolt Nagy alias Čonty
Zsolt Nagy alias Čonty (zdroj: PZ)

Policajti v dome u Čontyho našli falzifikát preukazu príslušníka Slovenskej informačnej služby s jeho fotkou, kovový odznak s nápisom Slovenská informačná služba a tiež dva kusy falzifikátov povolenia na prepravu utajovaných písomnosti k uvedenému služobného preukazu.

Práve na pozemkoch Horvátha v obci Čótfa pri Dunajskej Strede strážcovia zákona našli súkromný cintorín obetí mafiánskej skupiny sátorovcov, do ktorej patril aj Čonty. Sú tam tajné hroby bielych koní, nepohodlných svedkov ekonomickej trestnej činnosti. Horváth vystupuje v prípade ako jeden z kľúčových svedkov. Trestné stíhanie má dočasne odložené.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa výpovede svedka Horvátha Čontyho na pripravovanú policajnú akciu, ktorá sa konala, mal upozorniť Kristián Kadár. Kadár tiež čelí obvineniam v kauze sátorovcov a rovnako spolupracuje s políciou a vypovedá proti bývalým kumpánom.

Úkryt vo Zvolene

Mŕtvy boss

Roky hľadaný, niekdajší mafián z Dunajskej Stredy - Ľudovít Sátor je mŕtvy. Z vraždy vlani v máji obvinili Kristiána Kádára a Františka Zakála. Kádár so Zákalom podľa vyšetrovateľa zabezpečili pre Horvátha žltý bager, aby vykopal jamu na tajný hrob a Kádár zohnal aj zbrane. Ešte 2. decembra 2010 Sátor prišiel do areálu družstva v obci Čótfa neďaleko Dunajskej Stredy na stretnutie s Horváthom kvôli plneniu propán-butánových fliaš. Vyšetrovateľ tvrdí, že strelcom mal byť Kádár, z úkrytu v garáži však nevyšiel, na Sátora tak vystreli Horváth, potom aj vykopal bagrom tajný hrob a spoločne tam uložili telo Sátora. V marci 2011 sa však Kádár, Zakál aj Horváth báli, že by tajný hrob mohli nájsť policajti, telo tak vykopali a previezli do nového tajného hrobu, na pozemok v Číčove, ktorý využíval Zakál.

Podľa zistení polície sa Čonty od 12. do 14.mája 2016 ubytoval v penzióne vo Zvolene. Použil falošný občiansky preukaz so svojou fotografiou na meno J. M.

Okrem vyšetrovania vrážd polícia preveruje aj to, že Čonty mal mať spolu so Sátorom SBS-ku s názvom SIF a poskytovali cez ňu krytie nelegálnym aktivitám zločineckých skupín.

Čonty bol až do úteku stále zamestnancom obchodnej spoločnosti , ktorá prevádzkovala túto strážnu službu. Policajti tiež preverujú jeho majetkové pomery so zameraním na to, či tieto zodpovedajú jeho legálnym príjmom.

SkryťVypnúť reklamu

Čonty podľa informácií, ktoré som získala, vypovedal, že je podnikateľ a v rámci živnosti mal za posledné tri roky preukázateľný príjem z podnikania v sume cca 30 tisíc eur, stály príjem má aj jeho družka, s ktorou vychovávajú dcéru. 

Družka z politiky

Vyšetrovateľ vlani v auguste obvinil aj Čontyho družku.Juditu Csörgőovú stíhajú za založenie zločineckej skupiny a ekonomickej trestnej činnosti. Tá bola šéfkou klubu Most - Híd v Gabčíkove, po obvinení jej členstvo v strane pozastavili.

Podľa vyšetrovateľa sa mala podieľať s ďalšími ľuďmi na nelegálnej výrobe cigariet v Orechovej Potôni. Ich výrobou mali v roku 2007 skrátiť daň o takmer 18 miliónov vtedajších slovenských korún.

SkryťVypnúť reklamu

Pri domovej prehliadke strážcovia zákona zaistili aj telefón, ktorý mal slúžiť na spojenie s Čontym, ktorý bol v tom čase ešte na úteku. Podľa vyjadrenia jej obhajcu, ona ho však vôbec nezapla a vyzývala Čontyho, aby sa vzdal polícii.

Judita Csörgőová s obhajcom
Judita Csörgőová s obhajcom (zdroj: Jozef Habočík)

Aj u nej našli preukaz príslušníčky Slovenskej informačnej služby s jej fotografiou. Keď expertíza ukázala, že je falošný, vlani v októbri ju obvinili aj z falšovania dokaladov. Csörgőovú stíhajú ju na slobode.

Toto mu pripisuje polícia

Založenie, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny: Podľa vyšetrovateľa spoločne s dnes už nebohým Ľudovítom Sátrom a ďalšími mal byť Zsolt Nagy s prezývkou Čonty členom zločineckej skupiny sátorovci.

V rámci štruktúry mal byť Čonty priamo Sátorom, ktorý mal byť na najvyššej pozícii.

Skupina mala pôsobiť od presne nezistenej doby, minimálne od roku 1999 do konca roku 2010 na rôznych miestach, najmä v Dunajskej Strede a okolí a v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenskej republiky a Maďarska.

Sátorovci sa mali zaoberať páchaním rôznej ekonomickej a majetkovej trestnej činnosti, najmä neoprávneným uplatňovaním nárokov na vrátenie DPH, podvodov a nedovolenou výrobou cigariet, tiež páchaním násilnej trestnej činnosti, najmä vrážd z rôzneho motívu, najmä z dôvodu likvidácie osôb, ktoré mali patriť do konkurenčnej skupiny pápayovci, likvidácie takzvaných „bielych koní“ , potencionálnych svedkov, ktorí by mohli vypovedať najmä o ekonomickej trestnej činnosti, likvidácie ľudí, ktorí by mohli prezradiť pohyb a miesta úkrytov Sátora, vrážd osôb na objednávku aj z rozmaru ako aj z dôvodu likvidácie svojich členov v rámci zločineckej skupiny, ktorí sa jej mali nejakým spôsobom spreneveriť.

Vražda: Vyšetrovateľ tvrdí, že sa Čonty spolčil s dnes už nebohým Sátorom a Lehelom Horváthom a ďalšími doposiaľ nezistenými osobami, a to za účelom usmrtenia osoby mužského pohlavia, ktorej kostrové pozostatky boli nájdené v neoznačenom hrobe. Policajti neskôr zistili, že ide o muža s iniciálkami J.D. Čonty ho mal v období medzi novembrom 2006 a 2. decembrom 2010 na pozemku v areáli bývalého družstva – slepačej farmy v Čótfe pri Dunajskej Strede na pozemku Horvátha uškrtiť. 

Vražda: Podľa vyšetrovateľa Čonty mal spáchať vraždu s Jurajom Bugárom. Obaja sa mali spolčiť s nebohým Sátorom, Horváthom a ďalšími doposiaľ nezistenými osobami. Pozostatky doposiaľ nestotožneného muža našli v ilegálnom hrobe v Čotfe. Muža mal Bugár v období medzi novembrom 2006 a 2. decembrom 2010 uškrtiť, Čonty mu mal pomáhať tak, že mal neznámeho muža pridržať.

Vražda: Vyšetrovateľ tvrdí, že sa mal Čonty spolčiť s dnes už nebohým Sátorom a ďalšími mužmi za účelom usmrtenia Vojtecha Écsiho a jeho ochrankára. Vo večerných hodinách 9. apríla 2003 si mali rozdeliť úlohy, Čonty mal byť vyzbrojený dvomi bližšie nezistenými zbraňami a mal byť strelec.

Keď Écsi s ochrankárom prechádzali ulicou vo Vrakuni v Bratislave, Kristián Kadár dostal znamenie od doposiaľ neznámej osoby a presunul sa svojím Audi do dráhy vozidla Škoda Fábia, v ktorej sa viezli ochrankár s Écsim, za nimi následne zastavil Sátor na Škode Superb a došlo k prestrelke.

Po tejto prestrelke sa mal Čonty spoločne s kumpánmi zmocniť Écsiho a spútať ho, naložiť ho do vozidla Audi, ktoré šoféroval Kádar a v sprievode minimálne ďalších dvoch áut, ho mali odviezť preč. Následne ho mal Sátor uškrtiť .

V tomto prípade vraždy je obvinený aj bývalý elitný policajt Boris Drevenák. Mal poskytnúť informácie o jeho pobyte, o vražde mal byť informovaný a mal ovplyvňovať priebeh jej vyšetrovania.

Vražda: Čonty čelí aj obvineniu bratov Csabu a Szilárda Raiszovcov. Viac o tomto prípade, si môžete prečítať tu.

Nelegálne cigarety: Podľa vyšetrovateľa sátorovci od roku 2006 mali zriadiť nelegálnu továreň na výrobu cigariet a mali skrátiť spotrebnú daň vo výške takmer 18 miliónov vtedajších korún a mali prechovávať nelegálne cigarety bez kontrolných známok.

Falošný preukaz: Vyšetrovateľ tvrdí, že Čonty si mal v presne nezistenú dobu zabezpečiť falzifikát preukazu príslušníka Slovenskej informačnej služby spolu s vložkou k tomuto služobnému preukazu a s falzifikátom kovového odznaku s nápisom Slovenská informačná služba a tiež dva kusy falzifikátov povolenia na prepravu utajovaných písomnosti. Veci mál prechovávať od presne nezistenej doby až do 17. mája 2016 na rôznych miestach, okrem iného aj v rodinnom dome v obci, v okrese Dunajská Streda, kde naposledy býval.

Zavraždeného pomleli

Kristiána Kádára obvinili aj z vraždy Andreja Reisza. Vyšetrovateľ uvádza, že ešte keď Ľudovít Sátor žil, spoločne s Kadárom oslovili Lehela Horvátha, že Reisza zavraždia. V novembri 2006 prišiel na pozemok do Čótfy a chcel si tam zazimovať loď. Sprevádzali ho Sátor a Zslot Nagy alias Čonty.

"Kadár mal byť strelcom, z úkrytu však nevyšiel, zastreli ho tak Sátor. Kádár a Horváth jeho telo potom rozporcovali na viacero častí, pomleli ich v mlyne na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja," napísal v uznesení o vznesenia obvinenia vyšetrovateľ. Niektoré časti tela však spolu s Čontym zakopali na pozemku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práve podľa tohto brutálneho prípadu pomenovali policajti akciu zameranú na sátorovcov Mlynček.

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  348
  •  | 
  • Páči sa:  431x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu