Psy sa bránia útokom, zlodeji útekom.

Zlodej kričí: Chyťte zlodeja! hovorí stará múdrosť. Keď je zlodej na ulici. Ak je už zlodej doma, schováva lup, zamyká dvere. Ak mu však na tie dvere zaklope polícia, berie nohy na plecia, lup pod pazuchu a uteká, kade ľahšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ak sme my, Slováci, takí hlúpi a zaostalí, že nás bude málo vo voľbách do europarlamentu, ktorí budeme voliť svojím zdravým rozumom výhradne proeurópske sily, zaslúžime si tvrdú a neľútostnú historickú príučku. Ak nás bude málo, budeme si musieť ďalšie roky vlády zlodejov odtrpieť. Sami a možno v miernej, alebo aj úplnej izolácii.

Aký je najväčší dôvod popularity Európskej únie na Slovensku? Sloboda pohybu! Pracovnej sily, tovaru, služieb ...áno aj kapitálu, ale to už bežný človek, takpovediac ne-kapitalista, vníma len veľmi ťažko. Ak mu však vysvetlíme, že tie firmy v ktorých majú relatívne stabilnú prácu takmer všetci, ktorých pozná, sú tu na Slovensku a prosperujú tu len a len kvôli slobode voľného pohybu kapitálu, tak si uvedomí, že aj tento rozmer nášho členstva v európskom spoločenstve sa ho týka. A veľmi priamo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bez slobody pohybu peňazí, neboli by na Slovensku ani eurofondy! Ani ich rozkrádači.

Čo nám teda na únii prekáža? Odhliadnuc od politických mystifikácii a planých ideologických sporov. Väčšine obyvateľov Slovenska prekáža vlastne iba to, že vo vyspelejšej, južnej, západnej a severnej časti spoločenstva majú jej obyvatelia za tú istú prácu omnoho väčšie príjmy a väčšiu sociálnu podporu. Ak by sa úrovne príjmov a podpôr vyrovnali, bola bi odrazu celá únia bezvýhradne prijímaná pozitívne? 

Odpor voči Európskej únii je zväčša iracionálny. O tom, že občania Slovenska sa správajú zmätene svedčia aj čísla. Viac ako 75% voličov považuje EU a Euro za skvelé projekty a viac ako 80 percent Slovákov si myslí, že by Európa mala mať dokonca svoje vlastné, spoločné ozbrojené sily - európsku armádu! My, Slováci jednoducho máme záujem v spolupráci na budovaní spoločného európskeho domu pokračovať a chceme zostať aj v menovej únii.

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu, Slovenské politické strany, ktoré projekt európskeho spoločenstva spochybňujú, majú spolu viac ako 50% preferencií v prieskumoch zisťujúcich predpokladané výsledky volieb do národnej rady republiky. Viac ako 10% má strana, ktorá dokonca naše členstvo v EU odmieta úplne a organizuje zbierku podpisov za vyhlásenie referenda o našom vystúpení z NATO.

Čo je príčinou straty zdravého sedliackeho rozumu Slovákov pri volebnom rozhodovaní sa o našich zahraničnopolitických otázkach? Je to naše zápecníctvo? Je to tradičný, katolícky rozkol rozumu a citu? Tradícia a viera v ňu je dôležitejšia, než to, že sa zemeguľa naozaj točí... Alebo je to generačný konflikt medzi prarodičmi a rodičmi odchovanými v izolovanom zajatí socialistického otroctva a ich deťmi i vnúčatami vyrastajúcimi od narodenia na internete v globálnej dedine?

SkryťVypnúť reklamu

Intuitívne cítime ohrozenie všetci. Nevieme, kto je to vlastne, tá Európa. Nedochádza nám, že už sme to vlastne aj my. Doslova ju vlastníme, svojím volebným hlasom. Netušíme, ako by sme mohli Európu ovplyvniť. Nedochádza nám, že práve aj tým hlasom a hlasovaním. Sme veľmi ďaleko od toho veľkého Bruselu, od Paríža, od Berlína, väčšina z nás aj od Bratislavy. Cítime sa veľmi slabí, veľmi malí, veľmi ignorovaní, zbytoční.

Potrebujeme istotu, že nás niekto ochráni. Že za nás niekto silný povie tam v tej Európe, že potrebujeme ochranu. Ak nás ochraňuje Európa, sme za Európu. Ak by však pre nás v niečom mala byť hrozbou, musíme si hľadať ochranu niekde inde. Niekoho, kto nás ochráni pred tou veľkou, neznámou a teda určite aj nebezpečnou Európou. Ak inak nie, tak útekom z nej... Toto je najjednoduchšie vysvetlenie paranoickej schizofrénie slovenského voliča. Stačí mu nájsť ilúziu ohrozenia, bubon na zajace.

SkryťVypnúť reklamu

Zdravý sedliacky rozum nám jasne hovorí, že veľký, silný (aj vojenský!) dom EURÓPA je najlepšou ochranou pred všetkými nebezpečenstvami a že jednotný sociálny systém (71% Slovákov súhlasí) je jedinou možnosťou zmiernenia rozdielov a sociálnej nespravodlivosti. (K čomu však potrebujeme vytvoriť aj európsky daňový systém, samozrejme.) Vieme dokonca aj to, že Európa dokáže ochrániť slabých a spravodlivých občanov aj pred naším vlastným, často skorumpovaným, mafiou a organizovaným zločinom prerasteným štátnym aparátom Slovenskej republiky. My to všetko veľmi dobre vieme.

Lenže! Rozumom iba vieme. Cítime čímsi iným. A naše pocity neistoty sú veľké. Rovnako veľké, ako veľké je naše nevedomie. Nevieme cudzie reči, nerozumieme tomu, čo tam v tej Európe vlastne rozprávajú tí Francúzi a Nemci a Taliani a Španieli a Švédi a Fíni a Holanďania a Flámi po anglicky. Nepoznáme ani ich históriu, ani sa nevyznáme v ekonomike a politici sú podľa nás všade všetci rovnakí. Aj tí európski. Prečo tá Európa potrebuje ešte aj nejaký parlament?! Nechápeme a dáme sa ľahko, citovo zmiasť, zneistiť - vyplašiť. Ako malý, slabý, málo vzdelaný, málo sčítaný, málo scestovaný a veľmi málo sebavedomý poľný zajac, roky utláčaný schovávaním sa v kroví.

Sme vyplašení každou myšou, ktorú nám pred nosom, hoci aj v klietke zavretú a zdochnutú, ukáže ktorákoľvek populistická politická garnitúra, bubnujúca na bubon: "... utečenci z celej Africkej a Ázijskej planéty zaplavia Považie, Pohronie, Kysuce, Oravu, Liptov, Spiš, Zemplín, Šariš, Gemer aj Rudohorie, len Tatry ostanú, s dvojkrížom na Kriváni, trčať do slovenského neba slovenské a elgébété nákaza sa rozšíri do všetkých škôlok a škôl a nemocníc a divadiel a múzeí a galérií a knižníc a dokonca aj v kostoloch budú aj kňazi obťažovať a zneužívať aj kňazov a džendžeriáda rozkvitne vo všetkých úradoch a kanceláriách a na všetkých oddeleniach každej inštitúcie spôsobí, že hlavnou veliteľkou všetkých hasičov a hlavnou veliteľkou všetkých policajtov a hlavnou veliteľkou všetkých vojakov v krajine a možno raz dokonca aj na celom kontinente bude nejaká kuchárka, krajčírka alebo dokonca práčka, bývalá sekretárka!!!

Chyťte zlodejááááá!!! Platí ho Soros.

Kričia všetci bývalí i súčasní zlodeji a aj všetci nádejní, budúci zlodeji, všetci tí "šikovní", ktorí majú plné gate strachu z európskej prokuratúry a ministerstva európskych financií a európskej finančnej polície a európskej legislatívy a justície vytvorenej na neúprosné trestanie zlodejov a aj vrahov európskych novinárov!

Bez prísnej kontroly toku všetkých európskych peňazí a bez prísnych trestov za ich rozkrádanie, nikdy nebudú na Slovensku platy a prídavky na deti také, ako v Nemecku!

Všetci tí "šikovníci" utekajúci, chcú sa teraz dostať do európskeho parlamentu, aby tam kričali : "Na Slovensku je všetko v poriadku, je to úspešný príbeh, nepotrebujeme viac Európy, nechajte nás pokojne kradnúť si na Slovensku po slovensky ďalej"!, prípadne tí nádejní, ktorí ešte neboli vo vláde, si tam zakričia: "Nechajte konečne kradnúť už aj nás!" Odmietnu aj prokuratúru, aj políciu, aj justíciu a budú v Bruseli a Štrasburgu hlasovať proti Európe a na Slovensku v plebiscite proti NATO.

História je neúprosná. Vďaka za ňu. Nech šíritelia chýru o povodni skáču z Európskej únie do vôd suverénnej, nezávislej a izolovanej neutrality s vlastnou menou, so zavretými, oplotenými hranicami a s colnicami, s prídelom odevov, obuvi, potravín, liekov a možno aj pitnej vody na lístky a s vlastným capom di tuti capi na poste prezidenta a predsedu jedinej existujúcej strany zároveň.... Nech len utekajú hlásnici požiaru preč z bezpečia severoatlantickej ochrany, rovno do náručia vojnového konfliktu o územie s ktoroukoľvek susediacou krajinou, napríklad aj s Ukrajinou, ak si niektorý budúci, možno opäť pro ruský oligarcha zmyslí... Nech beží, kto chce, z veľkého, silného, pokojného, mierového domu národov vyznávajúcich poriadok právneho štátu a medzinárodného práva do džungle despotického rozkladu aj zvyškov morálky v novej, lokálnej totalite autokratického alfa stavovca.

My, občania, ktorí nepotrebujeme utekať, zostaňme. V Európe národov slobodných budeme silní a rešpektovaní. Utekať budú len slovenskí požiarohlásnici, povodňošíritelia a dodžungleutekáči. Niektorí naspäť, za pece, niektorí do Karibiku a niektorí aj za mreže. Nás, Európanov je dosť, aby sme ich dokázali odhaliť, usvedčiť a potrestať, prípadne prevychovať.

Voľme slovenskú Európu, ktorá pomôže Slovensku stať sa európskym.

Juraj Benčík

Juraj Benčík

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan Slovenskej republiky, umelec v slobodnom povolaní, pedagóg. Otec dvoch dospelých synov. Moje politické preferencie by som jednoducho vyjadril heslom: "Všetku zákonodarnú moc do rúk ženám!" V skutočnosti som umiernený, takmer ľavicový liberál. Verejné a politické témy sú mojím koníčkom od mladosti. Dlho som o nich viac hovoril, ako niečo konkrétne robil. Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice som nadobudol veľký záujem o veci verejné a dospel k potrebe byť politicky angažovaný. Som členom Progresívneho Slovenska. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu