Chorý štát

Žilina, október 2014, MHD, linka č. 6. Sedím v plnom trolejbuse, predo mnou sedí dôchodkyňa, a pred ňou otec (asi 35 ročný) a dcéra (asi 12 ročná). Na zastávke nastupuje ďalší dôchodca a stavia sa k dvojici. Dievčatko sa chce postaviť aby dôchodcu pustilo, na čo jej otec hovorí „nevstávaj, ostaň sedieť, stačí že majú vlaky zadarmo...“. V tom momente po otcovi vyštartovala dôchodkyňa sediaca za ním. Bolo mi cťou v tom momente vyštartovať po tej dôchodkyni a dať jej jasne najavo, kde je jej miesto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (58)

Bola doba, keď som bol solidárny. Tu a tam som kúpil časopis od bezdomovcov, tu a tam na niečo prispel. Mohol som, mal som na to. Keď zrazu smerácka banda odklepla milionársku daň, ktorá sa ma dotkla. Nebol som milionár, a po pravde išlo len o pár eur, avšak – išlo hlavne o princíp. Princíp, ktorý vyvolal pár otázok – o čo mám lepšie zdravotníctvo oproti tým čo neplatia nič? O čo mám lepšie služby zo strany štátu? O čo budem mať vyšší dôchodok ako tí čo platia x-krát menej? Jednoduché otázky a jedna ešte jednoduchšia odpoveď – drž hubu, nič nerieš a plať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže tu už ide o princíp. A následnú otázku – aký štát sa to tu vlastne teraz buduje? Už siedmy rok je pri moci topoľčiansky babrák a čo dosiahol? Krajina sa rýchlo vracia späť do socialistického marazmu, a naše deti ak chcú slušne žiť tak žiaľ inde, ale nie tu.

Dnes topoľčanca odvolávajú. Je jasné ako toto dopadne. Nič menej – tu vlastne ani nejde o nejakú kúpu CT-čka, tu ide o to, čoho sa stal topoľčanec symbolom. Chorého štátu, založeného na kradnutí, korupcii, rodinkárstve a primitivizme. Je až pôvabné sledovať, ako sa ho zastávajú jeho ministri. Ten, ktorý nevyvodil vlastnú zodpovednosť z granátu zaslaného lietadlom do Írska, nevyvodil vlastnú zodpovednosť z pôsobenia psychopata v policajnom zbore, na ktorého boli podané desiatky sťažností a ktorý prešiel psychotestami. Áno, ten minister je familiárny, len možno by bolo lepšie, keby referoval o riešení vrážd Dana Tupého či Ernesta Valka. Asi nemá dôvod...

SkryťVypnúť reklamu

Iný minister, ktorý sa špecializuje na hľadanie potkanov v obchodoch, míňanie našich daní v béčkových rozhlasoch pri stupídnych reklamách či zamestnávaní svojich príbuzných a kunšaftov na ministerstve. Ďalší minister ktorý nemal problém neuveriteľne rýchlo vyštudovať a ešte rýchlejšie radiť pri pokútnych tuneloch eurofondov. A tak ďalej.

Kam sa človek pozrie, je táto krajina chorá. Chorá, lebo jej vládnu niktoši a chrapúni, ktorí svoje choré videnie sveta pretavujú do fungovania štátu. Že ich v parlamente podporuje intelektuálny odpad neschopný sa sám rozhodnúť ako voliť, takže potrebuje názorné ukážky palcov hore či dolu, je len logickým vyústením tejto úbohosti.

SkryťVypnúť reklamu

Vlastne nie je – lebo tí čo sa takto správajú vo vláde a v parlamente vedia, že si to môžu dovoliť. Môžu, lebo presne takto hodnotovo nastavení sú aj ich voliči. A ich svet založený na klamstvách, zlodejinách, špinavostiach tak môže nabrať konečne ten správny smer.

Dnes topoľčianskeho niktoša neodvolajú. A on bude naďalej przniť túto krajinu sprostosťami typu vianočných dôchodkov či vlakov zadarmo. Naďalej bude przniť budúcnosť našich detí a našich vnukov, naďalej bude túto krajinu meniť podľa svojich zvrátených hodnôt, založených na tunelovaní, rozkrádaní, korupcii a klamstvách. A bude to pokračovať, kým jeho prostoduchým voličom nedajú tí druhí jasne najavo, že ich je viac. Kým sú smerácku bandu skrátka a dobre nepošleme tam kam patrí.

Juraj Kumičák

Juraj Kumičák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  70
  •  | 
  • Páči sa:  1 031x

Názorovo som väčšinou na strane menšiny. Názor väčšiny väčšinou nemám rád. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéVojnové príbehy

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu