Róbertko, Muammar a zodpovednosť

V spomienkach obyvateľov britských ostrovov (vtedy hlavne Škótov) figuroval výraznejším spôsobom donedávna jeden človek, ktorý bol zodpovedný za výskyt trhaviny na ich území. Dnes už môžu (teraz hlavne Íri) evidovať dvoch. Kým ten vtedajší to urobil ako prejav ideologickej nenávisti, u toho terajšieho ide skôr o prejav absolútnej neschopnosti a mantáctva. A koho ide?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Ide o toho konkrétneho policajta? Áno, i o neho. Urobil vážnu chybu a mal by za ňu niesť zodpovednosť. Ale chyby robí každý, hoc vážne. Otázkou je iba, či tie chyby nie sú príliš časté. Tak časté, aby poukazovali na chorý systém. Sú tie chyby časté?

Zbabrané vyšetrovanie vraždy Daniela Tupého. Klamstvá a zahmlievanie v prípade Malinovej. Klamstvá v prípade policajnej brutality na futbale v Dunajskej Strede. Vraždiaci policajti. Nárast korupcie. Veľkohubé drísty babráka Packala na adresu náckov a ich periodické zatváranie a prepúšťanie. Šikana mladistvých rómov na policajnej stanici. Premena policajtov na výbercov pokút a teraz prúser s trhavinou v Írsku. Ide o náhodilé pochybenia alebo o chorý systém?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To druhé je správne a ďalšou otázkou logicky musí byť, kto je za toto zodpovedný. Adresní policajti? Áno, aj. Ale za chorý systém je vždy zodpovedný ten najvyšší. A u nás je to Róbertko. I preto nesmieme dovoliť Róbertkovi, aby tento prípad zhodil na radového policajta či zbavoval sa vlastnej zodpovednosti. Za tento bordel je zodpovedný predovšetkým on. Róbertko. On (vzhľadom aj na doterajšie tolerovanie krčmového manekýna na poste ministra) je zodpovedný za tie policajné pochybenia, ktoré len poodhaľujú, v akom stave je naša polícia (a nielen tá). Je čas začať mu to pripomínať. Keď už pre nič iné, tak len preto, že európski kamiónisti, írski občania i zbytok civilizovanej Galaxie začína vnímať nás Slovákov aj podľa toho idiota v čele našej vlády.

SkryťVypnúť reklamu

p.s. - aby to nebolo až tak smutné, sprobujem inak. Hovorí sa, že kto nič nerobí, nič nepokazí. Toto bolo Róbertkovo heslo počas 3 a pol roka jeho vládnutia. To, čo mu Dzurinda predpripravil, to dajako Róbertko doťankal k cieľu. A teraz - pol roka pred voľbami, zrazu problémy s vlastnou aktivitou - nejakým mýtom a trhavinou. Čo bude pokračovať? Nič. Už nič sa nebude diať, Róbertko sa rýchlo vráti ku svojmu heslu a najbližší polrok strávi ničnerobením a pretŕčaním sa pred voličmi. Bude otvárať diaľnice - vzhľadom na vykazovanie kilometráže zrejme každý úsek otvorí pre istotu z oboch strán. Bude otvárať ihriská. Je ich ešte pár desiatok. Bude otvárať kruhové objazdy (ako toť nedávno v Topoľčanoch). Bude odhaľovať sochy. A ak by náhodou už nebolo ani diaľníc, ani ihrísk, ani sôch, bude slávnostne inštalovať dopravné značky. Hlavne „prikázaný smer doľava". Skrátka do volieb sa chlapča prebaví, v cieľom „už žiadne ďalšie chyby, prúsery a hanba, už žiadne ďalšie prejavy myslenia a vlastných aktivít". Lebo kto nič nerobí, nič nepokazí...

SkryťVypnúť reklamu

...o pol roka Róbertko vyhrá voľby. Vyhrá ich jasne. Lebo na Slovensku je dosť ľudí, ktorí si myslia, že kto nič nerobí, nič nepokazí. Myslia si to dokonca i v prípade politiky (viď. znovuzvolenie prezidenta...). Sú to šťastní ľudia. Nehanbia sa za Róbertka ani jeho výsledky. Nevadí im, že sa nám smeje svet. Nevadí im, že Róbertko aspoň v niečom dobehol svojho ideologického kamaráta Muammara (až na to, že pre svet má Muammar vďaka čomusi určitú hodnotu, na rozdiel od Róbertka). Nevadí im, že ich čaká obdobná budúcnosť ako terajších našich dôchodcov - šťastná, bohatá a zmysluplná...(?)

Šťastní ľudia...

Juraj Kumičák

Juraj Kumičák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  70
  •  | 
  • Páči sa:  1 034x

Názorovo som väčšinou na strane menšiny. Názor väčšiny väčšinou nemám rád. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéVojnové príbehy

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu