Srandista Orbán a červená kravatla

...dnes trocha ostrejšie...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (124)

Nemyslím si, že dvojité občianstvo Maďarov je rozumný nápad. Skôr ide o populizmus a zbytočné politikárčenie. A asi aj provokovanie - hlavne prostoduchých slovenských hlupáčikov, ktorí na takúto provokáciu skočia. Ale tiež si nemyslím, že dvojité občianstvo je pre SR problém. Nie je, lebo nemá sa ako stať problémom. Dokonca si nemyslím, že by problémom pre SR bolo trojité, štvorité ... občianstvo našich občanov. Lebo pokiaľ občan SR žije v rámci zákonov a platí dane, kľudne nech má aj 26 občianstiev a farebné brká narvaté v drdole, pre túto krajinu to žiaden problém byť nemôže. Môže to byť problém pre Maďarsko, že si chce do svojho volebného priestoru vpustiť pár sto tisíc inostrancov, ktorí môžu razantne preskupiť politiku tejto krajiny. Ale to je problém Maďarska, a nie normálnych a mysliacich ľudí v tejto krajine.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak prečo potom toľko kriku? No..., sú tu dva dôvody.

Prvý dôvod : Orbán sa bez servítky x krát vyjadril, že hlavnou úlohou jeho vládnutia bude vyčistiť krajinu od sociálnodemokratického sajrajtu. A predovšetkým táto snaha je pre Fica tým hlavným bezpečnostným rizikom. Lebo čo ak to Orbánovi vyjde? Čo ak sa krajina, ktorá je dnes kdesi hlboko v ľavičiarskom bahne, začne dvíhať? A začne sa zrazu približovať svojmu susedovi, ktorý vďaka nášmu sociálnodemokratickému sajrajtu začal SMERovať do nášho, zvrchovaného a národného, vlastného bahna? A čo keď to uvidia naši občania? Napríklad tí na juhu Slovenska? A začnú porovnávať? A z toho porovnávania vyjde, že hlboko sociálne cítiaci slovenský sajrajt je horším riešením ako ten zlý zlý zlý Orbán? Toto je bezpečnostné riziko tak veľké, že sa oplatí zvolávať bezpečnostnú radu, parlament, šamanov a matku Pôstkovú, by na poplach sa bilo zdivoka...

SkryťVypnúť reklamu

Druhý dôvod je ale ešte vážnejší : Orbán niekoľko krát úplne nezakryte dal najavo, že nejakého Fica má v päte. A to sa Fico strojil stretnúť sa kvôli dvojakému občianstvu s Orbánom, by sa naň vybliakal, o strašne strašne tvrdom postupe mu povedal, a novú červenú kravatlu ukázal, nech všetci vidia, že smelým je a parádnym. A Orbán? Má Fica v päte a počká si na toho, kto vylezie z nových volieb. No ako má teraz Fico pospolitému svojmu ľudu ukázať, že len on, on jediný, tým najväčším a najhlasnejším tu je, keď ho má ten Maďar v päte? Ako toto samoľúby a jediný spravodlivý môže prežrieť, a to sú voľby za dverami, prúserov za dva kýble, a retardov, čo by ho volili, čoraz menej? A čo to ten Orbán povedal? Že prvá návšteva jeho do Poľska bude smerovať? To ako k susedovi svojmu? To akože naša krajina pod vedením Fica už pre Maďara ani neexistuje? To ju Orbán už ani neakceptuje? Po toľkých pozitívnych Ficových výsledkoch (lacnejšie lieky, trinásty dôchodok, bezplatné školstvo, chránení občania...)? Nemyslí to ten maďarský srandista nedajbože tak, že krajinu by možno aj akceptoval, ale toho niktoša s červenou kravatlou v čele nie?

SkryťVypnúť reklamu

...tu kdesi končí sranda. Neviem, či si Orbán robí prdel vedome, alebo to len tak vypálilo. Neviem, či si nejakého Fica váži. Každopádne sa správa tak, ako by si ho nevážil. Nuž - ak Fico sedel iba 30 cm od Slotu v momente, keď Slota splietal čo to o maďarskom šašovi na koni, a mlčal (zopakujem - ... Fico v tom momente mlčal, neohradil sa, nezaprotestoval, len mu po rozume kráľ, náčelník, predseda a generálny tajomník zväzu starých Slovákov súdruh Svätopluk v sedle Hatátitlu chodil), tak sa nedivím. Nedivím sa, že nejaký maďarský srandista neuznáva Fica (a žiaľ, možno s ním i celú našu krajinu). Lebo okrem maďarského srandistu si Fica nevážim ani ja, a dôvodov na hrdosť na túto krajinu za ostatné štyri roky mám čoraz menej. Ono hlavnou úlohou slovenskej vlády je vytvárať také Slovensko, na ktoré budú hrdí i Maďari tu žijúci. Tak hrdí, že budú mať nejaké iné občianstvo v päte. Lenže budovať krajinu sa akosi nedarí. A tak prichádza na rad tlupa idiotov. Najskôr si myslí, že donúti Slovákov používať spisovnú reč hrozením pokutami. Teraz si myslí, že naučí Slovákov loajalite hrozbou straty občianstva, a dokonca aj práce.

SkryťVypnúť reklamu

Idiot s červenou kravatlou vyhlásil, že dianie v Maďarsku je pre Slovensko životne nebezpečné. Nie! Životne nebezpečné je pre Slovensko vládnutie idiotov, ktorí si myslia, že metódami gulagu, hrozbami a trestami sa dá riadiť štát. Nedá. Nedokázal to Stalin, a nedokáže to ani ten jeho ideologický klon z Topoľčian.

A to nie som Maďar. Fakt... Nie som...

Juraj Kumičák

Juraj Kumičák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  70
  •  | 
  • Páči sa:  892x

Názorovo som väčšinou na strane menšiny. Názor väčšiny väčšinou nemám rád. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéVojnové príbehy

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu