Zdravie je prvoradé.Športovaním sa zvyšuje činnosť srdca. Pomalšie sa unavíme a vydržíme viac. Zlepšuje sa nám fyzická kondícia. Dosiahneme krásne držanie tela. Nemáme problémy s bolesťami v krížoch a kĺboch. Imunita organizmu je silnejšia.
Dobrá nálada. Počas športovania sa vyplavujú hormóny šťastia, ktoré vyvolávajú dobrú náladu a pocity šťastia (rovnako ako čokoláda alebo sex). Odbúravame stres. Sme bezprostrední, otvorení komunikovať s ľuďmi a ľahšie znášame všetky denné problémy . V čase keď sa už naši nešportoví kolegovia vzdávajú a nevládzu pokračovať, my športovci chytáme „ druhý dych”
Pekné telo. Športovaním strácame nadbytočné kilogramy a formujeme si peknú postavu. Stávame sa atraktívnymi pre ľudí okolo nás. Zvyšuje sa naše sebavedomie a znižujú sa depresie. Stále platí pravidlo „ obal predáva” .
Samozrejme schudnúť sa dá aj iba úpravou stravy (redukčná diéta). Pri chudnutí musíme myslieť na 3 veci: vonkajší viditeľný tuk (slanina), tuk vnútri organizmu (v bruchu a v hrudnom koši) a svalovú hmotu. Ak chudneme iba redukčnou diétou , okrem tuku strácame aj veľký podiel svalovej hmoty. Čo má veľa nepriaznivých dôsledkov na zdravie. Ak chudneme športovaním , odbúravame veľký podiel tuku a iba malý podiel svaloviny.
Šport je namáhavá aktivita pre každého z nás. Vyžaduje si disciplínu a neustále prekonávanie sa .
Najlepší spôsob ako byť v športe vytrvalý, je, nájsť si taký druh športu ktorý nás baví a napĺňa. Robíme ho radi, bez premáhania sa. Žiadna motivácia nie je potrebná.
Šport je potrebné zaradiť si do svojich každodenných aktivít a vopred si ho plánovať . Musíme športovať vždy keď máme voľný čas.
Na dosiahnutie fyzickej a duševnej rovnováhy musíme kombinovať športy zamerané na cardio (kondíciu a vytrvalosť ) a posilňovacie športy (rozvoj sily). Mnohí z nás však uprednostňujú jeden druh športu a iný typ je pre nich menej obľúbený.
Je si však potrebné uvedomiť, že napr. iba z behania a tancovania nám svaly nenarastú a nedosiahneme ani krásne držanie tela. A platí to aj naopak.
Prvým dôležitým krokom je vnútorne si stanoviť cieľ čo chceme športovaním dosiahnuť. K vykonávaniu menej obľúbených športov nám pomôže nájsť si správnu motiváciu. Osvedčený spôsob je cvičenie s partnerom alebo kolektívne cvičenia. Súťaživosť je naša prirodzená ľudská vlastnosť a nikto z nás nechce byť posledný. Takže aj keď už budeme na konci so silami, ľudia naokolo nás potiahnu a mi objavíme potrebnú energiu aby sme sa reštartovali a nevzdávali sa.
Výsledky športovania sa dostavia veľmi rýchlo (cca 3 mesiace). Po roku pravidelného športovania si vybudujeme nový životný štýl a stanú sa z nás noví ľudia. Získame nových priateľov, zmenia sa nám životne priority, efektívnejšie budeme narábať so svojim časom, budeme mať nové koníčky, vymeníme šatník, atd.