Pozdrav kolegyni Tomkovej

Je vynikajúce, že využívate dejepisne nasmerovanú súťaž ako overený spôsob rozvoja mladých. Veď je to spojenie historického poznania, jazykovej tvorivosti a súťaživosti. Povedané floskulou – využívate medzipredmetové vzťahy. Navyše, pozitívne ovplyvňujete kultúrnu identitu svojich študentov tým, že im dávate príležitosť tvorivo spoznávať kritickú minulosť Slovenska. Pravdaže, nie je tajomstvom, že poslaním súťaže Cesty za poznaním minulosti 2015 je okrem iného prehlbovať „pozitívny vzťah mladej generácie k národným dejinám.“

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Trochu ma zamrzelo vaše vyjadrenie, že „učebnice sú pri mnohých témach slabé“. Dovolím si upozorniť vás – osobitne v súvislosti so súťažou vypísanou Múzeom SNP – na úryvok z románu L. Mňačka, ktorý nájdete v štvrtáckej čítanke. Pomôcka vám ponúka motivačné otázky, fotografický materiál, literárny text, odborný text, interpretačné a tvorivé úlohy. (Spochybňovanie nasmerované na súlad so vzdelávacím programom by sa nemohlo zjaviť, keďže Mňačkov román je súčasťou povinných diel.)

Jedna pravopisná otázka: v článku Zo sporného časopisu videli žiaci košického gymnázia iba obálku sa nachádza veta: „Dodáva, že k téme vojny rozmnožila žiakom úvahu z týždňa a vypočuli si aj pieseň Michela Jacksona Heal the world.“ Úvaha, ktorá sa tu spomína, bola jednou z uplynulého týždňa alebo z časopisu Týždeň? Spojenie „úvahu z týždňa“ môže naznačovať obidve možnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Študentom prajem silnú múzickú inšpiráciu. 

Karel Dvořák

Karel Dvořák

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Učiteľ, čitateľ, šachista. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáO školeSúkromnéSpoločenské

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu