Cestovateľské Kino v Snine

Poslednú májovú nedeľu sme sa zo Sninského kaštieľa skoro na dve hodiny preniesli na exotické Maledivy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sninský kaštieľ už pripravil pre ľudí množstvo zaujímavých akcií. No 26. mája sa udialo niečo špeciálne. O 18:00 dorazila sympatická miestna rodáčka Alexandra Kováčova so svojím Cestovateľským kinom. Vďaka nemu sme sa mohli vydať na exotické Maledivy.

Obrázok blogu

V prvom rade, treba povedať že aj keď bola nedeľa večer a miestni ľudia nezvyknú cestovať do takých vzdialených končín, o prednášku bol hojný záujem. Ta pozostávala hlavne s fotografií a videí. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavosti o tejto krásnej – exotickej krajine – o tamojších ľuďoch, prostredí a podobne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Maledivy ležia v Ázii v indickom oceáne. Nezávislosť na Veľkej Británii získali 1965. V súčasností sú síce obľúbenou dovolenkou destináciou, do roku 1972 sa tam necestovalo. Turisti obľubujú hlavne tamojšie dovolenkové rezorty (špeciálne oblasti pre turizmus), no zvyknú cestovať aj na tvz. miestne ostrovy (ostrovy obývané tamojšími ľuďmi).

Prednášky spomínanej A. Kováčovej väčšinou trvajú okolo 40 minút, pre veľký záujem sa však tá v Snine pretiahla až na približne dve hodiny. Po skončení prezentáciu zasypali jej účastníci prednášajúcu mnohými otázkami. Jednak o Maledivách, ale aj o iných krajinách.

SkryťVypnúť reklamu

Preto snáď nie som jediný, ktorý verí v zopakovanie pod. akcie.

Obrázok blogu
Tomáš Karľa

Tomáš Karľa

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Volám sa Tomáš Karľa. Venujem sa písaniu článkov s metal tématikou a historickou tématikou (weby Metalmania-Magazín, Fici.sme.sk a kedysi aj Magistra-História). Taktiež rád píšem o rôznych zaujímavostiach Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu