Dedovizeň (vernisáž výstavy obrazov)

Medzi významných umelcov zo sninského okresu patril aj Juraj Macan - pedagóg, maliar krajiniek a zátiší

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Mestské kultúrne stredisko v Snine sa taktiež snaží ľuďom priblížiť aj výtvarnú tvorbu rodákov zo Sninského okresu. V rámci cyklu Osobnosti výtvarného života v Snine sa 28. novembra uskutočnila v miestnom kaštieli vernisáž výstavy diel Juraja Macana – Dedovizeň.

Obrázok blogu

Juraj Macan sa narodil v bohužiaľ už neexistujúcej dedine Ruské. Vyštudoval Pedagogickú fakultu v Prešove. Počas svojho života pracoval ako učiteľ, no venoval sa aj výtvarnému umeniu. Jeho doménou boli krajinky a aj zátišia.

Vernisáž sa tešila veľkému záujmu návštevníkov. Otvorila svojím vystúpením vedúca sninského MSKS Diana Turčík. Potom sa prihovorili ďalší ľudia a nechýbala ani kultúrna vložka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

O ňu sa postarala skupina Starinčanka – p. Macan bol okrem iného aj veľkým milovníkom ľudovej hudby. Po záverečnom slove jeho dcéry sa návštevníci vydali obdivovať jeho tvorbu. V nej dominovali hlavne motívy z dedín na severovýchode Sninského okresu. Rovnako zaujímavé boli aj spomínané zátišia.

Obrázok blogu

Samotná výstava potrvá do 25. januára 2020. 

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Tomáš Karľa

Tomáš Karľa

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Volám sa Tomáš Karľa. Venujem sa písaniu článkov s metal tématikou a historickou tématikou (weby Metalmania-Magazín, Fici.sme.sk a kedysi aj Magistra-História). Taktiež rád píšem o rôznych zaujímavostiach Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu