Dve kolieska naviac

„Po voľbách môžeš všetko“. Synovec autora kultovej vety, je nie málo netypickým príkladom slovenskej súčasnosti s chuťou odhryznúť si z niečoho, čo dotyčnému nepatrí a patriť by nikdy nemalo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Načo kradnúť priamo v obchode za drobné? Ešte za to hrozí drakonický trest, často vyšší ako ublíženie na zdraví. Už každý inteligenčne zdatný jedinec vie, že na Slovensku treba kradnúť sofistikovane, krytý politickou príslušnosťou, atmosférou sklonených hláv, ktoré môžu zabezpečiť nedotknuteľnosť aj v prípade, že sú k dispozícii zvukové nahrávky definujúce samotné zneužitie postavenia verejného činiteľa, alebo samotnú krádež.

Stačí byť príbuzný, vzdialený príbuzný, ktorému sa dostane zaslúžene možnosť slúžiť štátu prostredníctvom hospodárneho nakladania s cudzím majetkom. Šéf pre verejné obstarávanie je na to ideálna pozícia s priestranným horizontom nekonečných možností, ako s kumpánmi rovnakej chrbtovej úrovne, priživiť sa na zdravotných odvodoch, alebo daniach priemerného voliča.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bez škrupulí treba nastaviť verejné obstarávanie tak, aby vyhral ten správny účastník, spĺňajúci dostatočne dlhý rad diskriminujúcich technických vychytávok. „Súťaž“ verejného obstarávania v slovenskom zdravotníctve v duchu fair-play je ako fatamorgána pri púti do Timbuktu. Kto nevie, kde to je, tak Slovensko je na ceste práve tam. Prostredníctvom rodinkárstva, korupcie, úplatkárstva, klientelizmu a parazitujúcich záujmových skupín aj v zdravotníctve. 

Namiesto postačujúcich dvoch koliesok na ultrazvuku, sa dopíšu do podmienok súťaže ešte ďalšie dve. A máme tu transparentného víťaza najlepšie vyhovujúceho celospoločenským požiadavkám. Nikto nemôže namietať. Následne sa veľmi logicky zo strany nemocnice zdôvodní dvakrát predražený nákup. Víťazná cena sa nelíšila od predpokladanej hodnoty. Cena technicky porovnateľného ultrazvuku v susednej bratskej českej republiky je vzhľadom k dvom dodatočným kolieskam neporovnateľná. Predsa „zadefinované parametre sú v konečnom dôsledku výhodou pre lekárov aj pacientov“.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa dokáže úmysel manipulovať z verejným obstarávaním, tých 40 litrov za každý ultrazvuk naviac mohlo ísť pre deti, ktoré trpia napríklad ťažko liečiteľnými diagnózami. Potom by som dotyčnému prial, keby si to s nimi mohol vymeniť. Aspoň na jeden rok, ktorý im jeho dvoma kolieskami naviac možno zobral.

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22247700/predrazene-ultrazvuky-idu-na-sud-obzalovany-je-branislav-paska.html

Článok je výhradne názor autora. Nemusí korešpondovať s názorom iných osôb a inštitúcií. Za prípadné chyby sa vopred ospravedlňujem.

Branislav Karmažin

Branislav Karmažin

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

som obyčajný priemerný človek, ktorý má rád svoju rodinu a verí v naplnenie potenciálu našej krajiny Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu