Mladý študent, ktorý rád cestuje a píše:) Zoznam autorových rubrík: Poézia, Cestovanie, Krátka próza
Zoznam článkov blogera

Karol Hanus
Horolezectvo v centre veľkomesta? Prečo nie.
Bratislava, hlavné mesto nášho štátu. Sídliska, priemyselné zóny, nákupné centrá, športoviská, školy, stavby. Pre vyznávačov outdoorových športov neprijateľné podmienky. Iba ak nevedia, kde hľadať. Do Bratislavy som prišiel študovať vysokú školu. Jediné, čo ma odrádzalo začať žiť v tomto meste bola skutočnosť, že značne zredukujem kontakt s prírodou. Konkrétne so skalami. Uvedomoval som si, že jediná možnosť, kde budem môcť chodiť liezť, sú umelé steny. Ako náhrada za skaly počas zimných mesiacov je to prijateľná alternatíva. Ale liezť v uzavretej budove keď teplomer ukazuje príjemných 20° v tieni?

Karol Hanus
Ľudia okolo nás
Život nie je jednoduchý. Sme obklopení tými, ktorí o nás stoja, alebo sa nasilu obklopujeme tými, po ktorých túžime aby boli v našom blízku, aj keď daní vytúžení o nás nikdy neprejavili väčší záujem?

Karol Hanus
Ona
Krásna. Príťažlivá. Očarujúca. Neskutočne sexi. Žena, pri pohľade na ktorú by aj svätí otcovia zablúdili vo svojich najtajnejších predstavách o pomere s neodolateľnou ženou. S bohyňou.

Karol Hanus
Ľudská ľahostajnosť
Cestujem v preplnenom autobuse smerujúcom do školy. Ráno. Hustá premávka, upchaté cesty, kolóny na výpadovkách. Nič neobvyklé vo veľkom meste. Počúvam hudbu z mp3ky keď tu zrazu zbadám sanitku, ako si hľadá čo najkratšiu cestu cez automobilové more, ktoré zaplavilo ulice ranného mesta. Niekomu ide o život, pomyslím si. Niekto bojuje o to najvzácnejšie, čo máme. Nik v autobuse ani okom nemihne, nedá nijak najavo, že vníma tento fakt. Poviete si, nie je to nič zvláštne vidieť vo veľkom meste húkajúcu sanitku. Poviete si, nie je to nič zvláštne bojovať o vlastný život?

Karol Hanus
Vplyv volieb na kvalitu riadenia spoločnosti
Každá spoločnosť, kde potrebuje rozhodovať veľký počet ľudí (na pracoviskách, v komunitách, federáciách a ďalších miestnych aj nadregionálnych organizáciách) si vytvára istý rozhodovací a komunikačný systém. V súčasnosti je to systém štátu a zastupiteľskej demokracie. Spoločnosť je tu spravovaná prostredníctvom organizácii a úradov, do ktorých sú volení alebo dosadzovaní zástupcovia. Volení politici majú moc rozhodovať o tom, čo je pre spoločnosť vhodné, a čo nie. Väčšinou však zástupcovia rozhodujú na základe vlastnej vôle, záujmov, či známostí, pretože na to majú moc. Dôsledky takéhoto používania moci poznáme všetci. Na mieste je otázka- môže spoločnosť fungovať bez systému štátu? Ak áno, ako?

Karol Hanus
Darebáci
Spoznal ju, možno hovoriť o náhode. Nik by nepovedal, že raz o nej bude písať. Spoznala ho, možno hovoriť o náhode. Nikdy by jej nenapalo, že raz bude o nej písať. Čas plynul, oni dvaja s ním, no každý osve, aj keď myšlienkami bol s ňou.

Karol Hanus
Bodáme sa do krkov
Agónia a láska spojili sa do jedného. V prázdnej izbe, niet ani duše krem tvojej a mojej. Krem tej našej jedinej.

Karol Hanus
Nesúď knihu podľa obalu
Príslovie tak známe, tak často spomínane, no predsa tak málo uplatňované. Skôr mám pocit, že ľudia robia presný opak. Dojem a vzhľad sa v nás zafixujú a netrápi nás, či niekto iný kvôli nášmu prvému názoru netrpí. Človek si povie, čo také strašné sa môže stať, keď sa v niekom/niečom zmýli. No niekedy môže tento nevinný ,,omyl“ prerásť do veľkého problému, rozvráteniu vzťahov, či dokonca nenávisti. Sám som to zažil, a preto by som rád na túto ľudskú ,,vlastnosť“, či skôr zvyk upozornil.

Karol Hanus
Šťastné a veselé (komerčné a jesenné)
Za oknom padá farebné lístie, deti sa na oblohe pýšia veľkými, sfarbenými šarkanmi a ja si v kľude pozerám svoj obľúbený televízny program popíjajúc teplý čaj. Ideálna októbrová pohoda. Až na pár detailov. To, že jeden hodinový program je prerušovaný dvoma desať minútovými reklamami, ani nestojí za reč.