Sociálne siete môžu predstavovať veľké nebezpečenstvo pre ľudí, ktorí sa nedokážu ovládať, ktorí naplno podľahnú túžbe vedieť o každom všetko. Jeden druhému poskytujú informácie o svojom živote, bývaní, práci, priateľoch a intímnych veciach. Zdieľajú fotografie, ktoré sú často na hranici normálnosti. Väčšina ľudí sa dokáže ovládať, dokážu zvážiť to, čo je vhodné uverejňovať a čo by si radšej nechali pre seba, ale na svete existuje aj skupinka jedincov, ktorí žijú sieťami, ich každodenný rituál je spojený s prihlásením sa na vtáčika, či fknihu, s informovaním ostatných o tom, čo má na raňajky, čo si myslí, kde bol, kde býva, ako má zariadené bývanie, aké auto mu stojí v garáži, čo si oblieka, čo si oblečie zajtra a podobne.
Takéto správanie podľa môjho názoru už nie je normálne. Myslím si, že najzraniteľnejšie sú hlavne deti. Našu generáciu zasiahol tento internetový fenomén až v dospelosti, mali sme možnosť normálne vyrásť, prežiť detstvo a vytvárať si medzi sebou sociálne väzby a vzťahy s rovesníkmi bez toho, aby sme cítili potrebu informovať ich o všetkom, čo sme v daný deň urobili. Deti, alebo generácie, ktoré vyrastajú v dnešnej dobe to majú o niečo ťažšie. Sociálne siete sú "cool" a kto na nich neexistuje, akoby ani nejestvoval a nežil. Sú nútené svojim okolím vybudovať si svoj virtuálny život a mnohokrát netušia, ako si vytvoriť vzťahy s reálnym človekom, s reálnym dieťaťom, ktoré gestikuluje a je to živý tvor. Nevie, ako s ním komunikovať, pokiaľ nemá po ruke klávesnicu a bojí sa vzoprieť tomu, čo je pokladané za „moderné“. Rodičia v týchto prípadoch musia riešiť (teda pokiaľ ich život ich dieťaťa zaujíma a majú na neho čas) veľmi závažný a náročný problém. Na jednej strane si musia uvedomiť, že odrezať svoje dieťa od internetu môže spôsobiť stres a vzbúrenie sa, pretože dieťa nebude zapadať v kolektíve, ale na druhej strane by sa mali snažiť viesť svoje deti k tomu, aby ich život nepozostával iba z virtuálnej reality.
Pred tým som nad tým veľmi nerozmýšľala, ale v poslednej dobe čoraz viac počujem o prípadoch, kedy dieťa spácha samovraždu, po zákaze fbooku, alebo sa vzbúri a pokúsi si nejako ublížiť, dokonca mám aj ja vo svojich priateľoch „deti“, ktorých príspevky na sociálnej sieti zapĺňajú celú plochu. Sama neviem, ako by som viedla deti k rozumnému správaniu sa na internete, ako by som sa snažila udržať ich pod kontrolou, ale ja tento problém zatiaľ riešiť nemusím. Pred touto výzvou stoja rodičia, ktorých ratolesti začínajú surfovať, začínajú chodiť do školy a byť ovplyvňované kolektívom. Najdôležitejšie je, aby si práve rodičia uvedomili, čo ich deti v skutočnosti čaká, aby sa neskrývali a nemysleli si, že sa to vyrieši samo. Detská duša je veľmi citlivá a ľahko ovplyvniteľná okolím, preto je na nich, aby sa posnažili vychovať generáciu ľudí, ktorí budú žiť normálnym životom a nebudú zdieľať každý kúsok svojho života.