Ako prežiť návrat z dovolenky

Určite to poznáte - po návrate z nádhernej 2-týždňovej dovolenky pri mori vás prepadajú depresie už v lietadle. Cítite nostalgiu za nádhernými piesočnatými plážami, bujarým nočným životom, vstávaním najskôr o 12-tej, či plážovými inžiniermi. A keď si predstavíte, že odteraz bude všetkému tomu koniec a čaká vás na pracovisku zajtra ráno hŕba dokumentov, vstávanie o 6 ráno namiesto o 1 poobede váš nádherný bronzový odtieň pokožky vymizne medzi 4 kancelárskymi stenami počas týždňa, prepadne vás migréna. Skrátka sa musíte začleniť späť do reálu, ale po 2 týždňoch ničnerobenia vám to robí problém. Tomu všetkému sa však dá predísť, stačí len zopár malých zmien.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Prišli sme domov - a čo teraz?
Prišli sme domov - a čo teraz? 

1) Zoberte si 1 deň voľna po návrate dovolenku.

Určite vám to pomôže vrátiť sa späť do pôvodného režimu. Ranné vstávanie o 6 hodine potom, ako ste predtým boli zvyknutá 2 týždne vstávať okolo obeda, vášmu organizmu určite neprospeje a budete sa cítiť unavená a malátna. Deň na adaptáciu organizmu je určite potrebný.

2) Choďte spať skôr.

Ste zvyknutá chodiť spávať o 12? Tak v tomto prípade by ste si mali ísť ľahnúť o 2 hodiny skôr, aby ste ráno boli viac čulá pri vstávaní a uvidíte, že v práci vám nebudú robiť prekážky ani tie najťažšie úlohy. Keď to spravíte 1, 2, 3 deň, už vám nič nebude brániť, aby ste zase nabehli do svojho predošlého kolobehu. Nedostatok spánku totiž spôsobuje migrénu a bráni v koncentrácii pozornosti na prácu. Váš partner tiež určite ocení, keď nebudete zvädnutá.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3) Začnite chodiť do solária.

Hnevá vás, že pri vašej práci kancelárskej krysy sa stratí nádherný bronzový odtieň? Dnes už existuje aj taký vynález ako solárium, ak by o tom niekto nevedel. Najlepšie je začať chodiť do solária už pred dovolenkou každý druhý deň a po dovolenke vám stačí už len raz týždenne. Solárium prospieva pleti a vaša pokožka nie je vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Minúty si môžete nastaviť podľa fototypu vašej pokožky, takže nehrozí, že sa spálite ako na slnku.

4) Naplánujte si deň voľna už dopredu.

Prídete po dovolenke domov, zavoláte šéfke s tým, že si chcete zobrať ešte jeden deň dovolenky na zotavenie a teda zajtra do práce neprídete. Šéfka vás hneď odbije s tým, že to nie je možné, nakoľko si zobrala dovolenku už Mirka z účtovného či Evička z marketingu, tak máte smolu. Preto je dôležité si tento deň voľna rezervovať už dopredu a nahlásiť šéfke pri výbere podnikových dovoleniek, že idete na dovolenku od 1. augusta do 15. augusta, hoci sa z nej vrátite už o deň skôr, ale to predsa nikto nemusí vedieť.

Katarína Hlavatá

Katarína Hlavatá

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ako Hamlet, moja tragickosť spočíva v neschopnosti rozhodnúť sa. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu